Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    válasz attila9988 #2 üzenetére

    Igen, ezt furcsa. A nyakamat merném rá tenni, hogy az Apple terméket vásárlók 50%-ának nincs is a készülékre szüksége hanem csak, hogy elmondhassák "nekem iPad-om van, höhöhö". A magyar szegmensben biztosan nem sok elő-vásárlójuk van.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #11 üzenetére

    És szerinted mégis mi? Az ipad MENŐ. Azért az, mert elképesztően jó a marketingje.

    Örülök, hogy te ennyire behatóan tanulmányoztad az Apple iPad-et érintő reklámkampányát, és ilyen szinten a divat és menőség pulzusán tartod az ujjad.

    Kétlem, hogy MENŐ lenne. Valószínűleg arról van szó (ha már Apple), hogy a marketing igen jól kommunikálja azt, hogy a különböző eszközeik felhasználói élményszintje magasan megelőzi a konkurencia hasonlóan nyújtott élményszintjét, ráadásul mindezt azzal az ígérettel, hogy "stílusos" eszközt fogsz használni. Tehát igen, eladják a gumicsizmát magassarokkal, Prada felirattal. Mégis, az emberek többsége elégedett vele (most hagyjuk a fórumokat terrorizáló "hozzáértő fanboy" kategóriát, nem az ilyen faszokból kell megítélni egy felhasználói halmazt).

    Amellett hogy gyakorlatilag egy középszerű mobiltelefon szintjén mozog a tudása

    Dehogy is, azért hülyeséget ne beszéljünk. Szeretném én azt látni, amikor egy (kártyafüggetlenül) 30K-ba kerülő telefonon te ugyanazokat megcsinálod, mint egy szifonon.

    Félreértés ne essék, nekem aztán gőzöm nincsen, hogy mire jó egy iPad - többek között ezért is nincsen ilyenem. Sőt, az Apple kommunikációs stílusát kifejezetten nem szeretem. De azért állati LOL dolgokat lehet ám olvasni olyan emberekről, akik nemhogy még a kezükben sem tartottak ilyen eszközt, de még a neten is csak a Youtube-os fikavideókat nézik meg.

    Még webezni sem lehet vele az ismert okok miatt...

    Pfff. Szerintem elég sok embernek nem okoz problémát. A mobilomon sem tudok Flash-tartalmat megnézni (Youtube-ra külön app van, akárcsak Mobile OSX-en, szóval ez nem indok), de a desktop gépemen is x64-es IE-t használok a netezési időm minimum 80%-ában.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • fordfairlane

    veterán

    válasz attila9988 #2 üzenetére

    Az Apple árgus szemekkel figyeli a felhasználói szokások alakulását, és ahol változást észlel, új trendet lát kibontakozóban, arra lecsap. Próbál elémenni, felerősíteni marketinggel, divatot kreálni, megtámogatja "életérzéssel". Nem gyárt használhatatlan dolgokat, de az tény, hogy a kúlsági fakort igen erőteljesen próbálja belevinni, és sokszor a technikai hiányosságokat próbálja elfedni. Márpedig a trendek arra utalnak, hogy különféle méretkategóriákban ugyanazt vagy majdnem ugyanazt el lehet adni ugyanannak a közönségnek. (Szgép asztali, notebook, netbook , mp3 lejátszó, touchos okostelefon, most meg a táblagép )

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák