Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arena87

    aktív tag

    válasz edward2 #29 üzenetére

    Azért elégé kevés könyvet adnak ki manapság kemény kötetes kiadásként. Max nagy best-seller könyveket, de abból sem minden egyiket. Mondjuk nekem csak könnyű papír alapú könyveim vannak, kivétel 1-2. :)

    Szerintem "régi" könyvek, amit már egy jó 5-10 éve adtak ki, azok nagy eséllyel szkennelt változatok lesznek. Én személy szerint annak is nagyon boldog lennék, mert van egy pár könyv, amit megszeretnék venni és kb. itthon nem is kaphatóak. Remélhetőleg így, hogy be lesznek digitalizálva meg van rá az esély, hogy olyan könyvvel is így tesznek amit megszeretnék venni. :) :R

    東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

  • DJS

    tag

    válasz edward2 #29 üzenetére

    "Mivel lesz értékesebb egy írás, mert papírra van nyomtatva. Tudtommal a könyvben a tartalom a lényeg, de lehet hibásan látom."

    Rengeteg előnye van. Megveszel egy könyvet, akkor az az érzésed, hogy kaptál valamit a pénzedért. Ma nehéz elhinni, hogy az emberek a csak szoftveresen olvasható tartalmakért hajlandóak lennének sokat fizetni, még a szoftverért se szoktunk, a legtöbb ember még életében nem vett magának programot. Ha legális Win van a gépén, az azért van, mert vásárláskor beleszámították. De ha igen, még egy CD-t is úgy becsomagolnak, hogy az eredeti mérete hússzorosának néz ki, mert így nem érezzük becsapva magunkat.

    A könyv könyv lesz akkor is, ha nem lesz áram, és nem törik össze, ha leejted. Könyvvel a kezedben nyugodtan elalhatsz, nem lesz nagyobb baja, ha ráfekszel. Gyereknek is oda lehet adni. Nem kell frissíteni, és nem is lehet, ez kicsit megnyugtató az átlagembernek, aki nem ért annyira a számítástechnikához.

    Persze vannak hátrányai is, sok szempontból a digitális a jobb, de a mai elektronikus könyveknek még fejlődniük kell, ha tényleg le akarják cserélni a könyveket.

  • DJS

    tag

    válasz edward2 #70 üzenetére

    "Ember kommentedből leszűrtem soha az életben nem fogtál még 2 km távolságból se egy e-book readert. Anyám aki totál analfabéta minden kütyühöz vígan elnavigált a sony ebookon... angol menüvel."
    Nem fogtam, ebben igazad van, de én nem is a navigációt kritizáltam :)

    "Továbbá ismétlem újfent mivel lesz több egy könyv mert kapsz hozzá egy csicsás nyomtatott borítót. Most ez olyan mintha azt akarnád bebizonyítani, hogy a zene többet ér CD-n mert végülis kapsz valami kézzelfoghatót a pénzedért. Az mp3 10+ év távlatából nyílvánvalóan bebizonyította, hogy ez a jövő és a zene attól zene, mert jó és nem mert kapsz egy korongot."
    Nem attól lesz több, hogy kapsz egy csicsás borítót, hanem attól, hogy kapsz VALAMIT. A borítót megcsinálhatják elektronikusan is, nem az a lényeg, hanem hogy van egy tárgy, amit a kezedbe foghatsz, amit CSERÉBE kaptál a pénzedért. Jelenleg az emberek úgy kezelik a szoftvert, hogy az nem "valami", tehát nem is érzik lopásnak, ha lemásolják. És a többség máig idegenkedik az online vásárlástól. Így akarsz erre ipart építeni?

  • DJS

    tag

    válasz edward2 #72 üzenetére

    Nem biztos, hogy van rá megoldás. Ha igaz, amit írtam, akkor nagyon hosszú időnek kell eltelnie, hogy az emberek tárgyként kezeljék az információt. És az, hogy egy vírus képes törölni a zenegyűjteményedet, valahogy nem a tárgyszerűség irányába mutat.

    Ez a felhős könyvesbolt is csak akkor fog működik, ha kialakul rá valamilyen koncepció. Mert most ez mi? Szolgáltatás? Nem, mert le is töltheted. De ha elvész, kapsz másikat? Igen, tehát nem a puszta anyag a tiéd. Ez gyakorlatilag egy örök életedre szóló előfizetés, egy licenszelési forma inkább, mint egy konkrét könyv. De ők nem így akarják reklámozni, hanem azt mondják, hogy ez egy könyvesbolt.

Új hozzászólás Aktív témák