Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    válasz ALI_G #114 üzenetére

    A HD ready TV slágertermék, az minden nappal megy lejjebb.

    Az adathordozóként engem is nagyon érdekel már a BD. A DVD megbízhatósága botrányos, legutóbb Made in Japan feliratú lemezt nem bírtam megírni, csak ötödjére. Erre ahová vittem, már CRC hiba. Mire hazaértem, már a lemez sem látszódott, alig bírtam kiszedni a gépből.

    Remélem ezen sikerült javítani és visszaáll a CD féle tartósság. Ott a noname is bírta 3 évig.

    Az plazma vs. vetítő kérdésben pedig egy tévén bámulni egy mozifilmet egyszerűen nem hiteles. Elsötétített szobában a 3m méteres vászon már elég jól betölti a látómeződet. És akkor egy 1000USD vetítőről beszélek, amiért legfeljebb egy méteres LCD tévét kapni. Aminek pont olyan ronda képe van, mint a boltokban, kár hazavinni.

    Amúgy száraz paraméterekben a legújabb vetítőkre is 10.000:1 és még nagyobb kontraszt arányt írnak, ami egy sötét szobában plazma minőség. És még egy érdekesség: LCD monitoron a legjobb minőségű rippek is rondák. Vetítővel meg nem (plazmám nincsen). Éppen itt jön be a H264 és a VC-1 kodekek jelentősége a DVD MPEG2-vel szemben: vásznon nagyon szépen mutatnak. Egyébként olvastam már sok BD film tesztet és van aki komolyabb plazmával tesztel, van aki vetítővel. Érdemes belenézni (angolul van), mert szokták írni, hogy milyen volt a DVD képe/hangja, megéri-e beszerezni HD-ben újra stb.

    [link]

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák