Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    válasz ujoimro #49 üzenetére

    "a cd-minőséget túllpozicionálták"

    Ezt beírnád egy hifis fórumba, és már hajolgathatnál is el a flame-k elől... Pedig pár éve olyan bíztatóan indultak az utód formátumok és erre mp3 lett belőle. De ugye még a loseless is csak egy rip, tehát ahhoz előbb ki szokták adni CD-n.

    Aki CD-t akar venni, javaslom az amazont, 2.400HUF körül szoktam kijönni 10-es rendelések esetén.

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz GReddy #41 üzenetére

    "BD? Minek? Bőven elég ma a DVD."

    Na neeee. Band of Brothers (Elit alakulat), fémdoboz, háborús minisorozat, 384kbps dolby 5.1. Valahogy jogosnak éreztem első csalódottságomban leszedni full HD-ben, 1.5Mbps DTS-el. Pedig megvettem 16 pénzért. Chronicles of Riddick, nem tudom melyik Harry Potter filmek és sorolhatnám a main stream produkciókat, amiket ezerszámra visznek haza az emberek és ratyi.

    "Egyszerűen nincs is olyan film, amit összevissza törném magam, hogy lássam nagyfelbontásban."

    Sőt nem is csak a kép, hanem a loseless hang, ami igen nagy százalékban ott figyel a BD-ken. Az újkori háborús filmek, a star wars és az utána lévő sci-fik, a látványosabb kult és/vagy akció filmek, a fantasy filmek... nézz csak utána, hogy micsoda bevásárlás volt, amikor megjelent végre a Mátrix nagyfelbontásban. És hogy várják már külföldön a LOTR-t, meg a star wars összest. De ha a koncertekre gondolsz, akkor is óriási lehetőség van: végre nem kell választani a gagyi dolby 5.1 vagy a lekevert sztereó CD között, hanem egy BD mindkettőn messze túlmutatva viszi be a szobába a távoli földrészeken rögzített koncerteket.

    "Ha meg igen, akkor keresek egy igazi mozit, és megnézem ott igazi szélesvásznon!"

    Jól hangzik. Kár, hogy (idehaza legalábbis) olyan homályos, szemetes, f*s, trágya képe van, hogy alulmúlja még a DVD-t is. Bíztató jelek már vannak. A Westendben RealD 2k projektor van, ami (minő meglepetés) full HD körüli felbontásban winyóról nyomja a filmet. Néha 3D is, ha éppen zimbes-zombis üvöltőzős-hősös vagy tengeralattjárós-periszkópos (U23D) filmet adnak. Na ez már olyan, mintha BD-t nézne az ember otthon... csak a ptk-t kellene kitiltani a mozikból végre.

    Ettől függetlenül én sem hiszem, hogy a mi szüleink értenék, hogy miért kell a BD, miért nem a könyv az isten stb. De... 10 éve minden unatkozó ember kezében könyv volt a vonaton, 5 éve minden 30 feletti ember kezében volt csak könyv, a többi a mobiljával bénázott meg mp3-azott, ma minden 40-50 feletti ember kezében van csak könyv, a többi mobil, mp3 meg laptopozik. Változik a világ. Nekem pl. 5 éve nincsen tévém otthon. A nálam fiatalabbak még soha nem vettek CD-t és már nem is fognak. Könyvet pedig...? Ugyan már...

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz Traxx #54 üzenetére

    Na igen, de US-ben NTSC-ről indultak (480i)...

    A karácsonyi slágertermék pedig itthon is az LCD tévé... lehet rajta széthúzott fejű (16:9 rulez) mónika sót nézni a barátok közt adón. De lehet ezek a hazai ikonok már évek óta nincsenek is, csak le vagyok maradva...

    Üdv,

    tdd587

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz ujoimro #78 üzenetére

    A második varázszó mi volt, arra még a google sem talált semmit...?

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz shtml #81 üzenetére

    Lásd gyári VHS, MC és a többi... mire is használható manapság billegő fotelek megtámasztásán kívül?

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz rii #94 üzenetére

    Azt hittem rajtam kívül már senkit nem érdekel a topik témája...

    A hozzászólás alapján bizonyosan nem láttál még BD-t működés közben, mert a DVD elbújhat mellette. Ami nem baj, nem is kell, hogy mindenkinek ez legyen az életcélja. Amúgy engem is megelégedéssel tölt el, hogy két ropogós ezresért szinte mindent meg lehet venni DVD-n. Csak mióta vannak HD rippek (főleg mióta HD-DVD/Blu-Ray rippek is, nem csak HDTV), azóta igényem lenne a Blu-Ray-re is, ha már győzött. Csak amíg odakint 20USD körül van egy lemez a Target-ban, addig itthon 9000HUF. Kár érte.

    A DVD-k hangján pedig végre nagyon sokat javítanak ezek a kiadványok. Hifis körökben ugye a méla megvetés a válasz az agyon tömörített hang miatt, de most ennek is vége.

    A filmélménnyel kapcsolatban pedig örök vitában állok a filmbuzikkal, akik egy 17-es CRT-n, egy CD-s xvid rip, 128-as mp3 sztereó hang + pc speaker után kijelentik egy Saving private Ryan-ról, hogy sz*r film. Érdekes, amikor vetítővel néztük, rendesen kihangosítva, akkor mindjárt összeszorult a társaság gyomra, mert a filmhez hozzá tartozik a háborús élmény, direkt így csinálták meg, így lett kitalálva, ez is a film része.

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz rii #105 üzenetére

    "egyszer havernál, lehulló faleves bemutatója volt valaminek"

    Hehe, az nekem is volt régen, hidd el van ennél rosszabb is: amikor ilyen színes gyümölcsöket mutogatnak perceken keresztül, amiket aztán rendkívül ellenszenves fiatal lányok vicsorogva és vihogva pakolgatnak ide meg oda... De pár éve nem volt más, és valamivel demózni kellett a 720p projektort... azóta már vannak rendes filmek is.

    Természetesen vetítő párti vagyok (látott már egy moziterem plazmatévét???), sajnos egy full-HDs ára még mindig elég magas, fél milla alatt nem jön ki, hiába keresgéltem. Viszont ehhez gyorsan hozzá kell tenni, hogy a projektor az nem tévé. Engem nem érdekel ez az aprócska hiányosság, mert csak filmet nézek rajta és évek óta nem néztem tévét és nem is fogok és nincs is tévém és már soha nem is lesz.

    De a barátok közt adón az esti mészárlós hírek megtekintésére/hülye vagy-e vetélkedők/baba popsi reklámok (szuper mozi B kategóriás filmmel időnként megszakítva) tökéletesen alkalmas, oda meg a vetítő nem kell.

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz attila9988 #101 üzenetére

    Lehet, hogy igazad van, meg értem is a véleményedet. Amikor ezt a filmet megnéztük egy moziban, talán akkor voltam életemben másodszor multiplexben. A leghangosabb film azóta is, amit láttam. A mérleg az volt, hogy annyira letaglózott a hentelés, a háború érzése, hogy 2 hét depresszió és bizony ha még két perccel tovább tart a partra szállás, akkor kijöttünk volna, mielőtt kidobom a taccsot. Aztán legalább 5 teljes évig nem voltam hajlandó még belenézni sem többet a filmbe, mert:

    Olyan élményem van róla, mint nagyon kevés másik filmről. Lehet, hogy nem jó film, de a háború borzalmait (nekem) átadta.

    US-ben pedig már többször voltam, ezért mindig mosolygok az ilyen hozzászólásokon. Ők csak mások, nem rosszabbak nálunk. Van erre egy szép kifejezésük, nem fordítom le: Cultural differences. Itthon sokan nem értik ezt. Világot kell látni és menni fog.

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz ALI_G #114 üzenetére

    A HD ready TV slágertermék, az minden nappal megy lejjebb.

    Az adathordozóként engem is nagyon érdekel már a BD. A DVD megbízhatósága botrányos, legutóbb Made in Japan feliratú lemezt nem bírtam megírni, csak ötödjére. Erre ahová vittem, már CRC hiba. Mire hazaértem, már a lemez sem látszódott, alig bírtam kiszedni a gépből.

    Remélem ezen sikerült javítani és visszaáll a CD féle tartósság. Ott a noname is bírta 3 évig.

    Az plazma vs. vetítő kérdésben pedig egy tévén bámulni egy mozifilmet egyszerűen nem hiteles. Elsötétített szobában a 3m méteres vászon már elég jól betölti a látómeződet. És akkor egy 1000USD vetítőről beszélek, amiért legfeljebb egy méteres LCD tévét kapni. Aminek pont olyan ronda képe van, mint a boltokban, kár hazavinni.

    Amúgy száraz paraméterekben a legújabb vetítőkre is 10.000:1 és még nagyobb kontraszt arányt írnak, ami egy sötét szobában plazma minőség. És még egy érdekesség: LCD monitoron a legjobb minőségű rippek is rondák. Vetítővel meg nem (plazmám nincsen). Éppen itt jön be a H264 és a VC-1 kodekek jelentősége a DVD MPEG2-vel szemben: vásznon nagyon szépen mutatnak. Egyébként olvastam már sok BD film tesztet és van aki komolyabb plazmával tesztel, van aki vetítővel. Érdemes belenézni (angolul van), mert szokták írni, hogy milyen volt a DVD képe/hangja, megéri-e beszerezni HD-ben újra stb.

    [link]

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz rii #116 üzenetére

    A mai vetítőkben 3-4000 óra az üzemidő, ha nem a gyerek bámulja a cartoon network-öt rajta, hanem csak mozifilmek mennek, akkor az nagyon sok idő. A plazma is korlátos egyébként, valahol 10.000 óra alatt ha jól rémlik, de lehet azóta már javítottak ezen is.

    Egyébként HD forrást nézve a(z analóg) mozi elé lehet kerülni vetítővel. Elég ha arra gondolok, hogy 2 napja voltunk moziban és azt a homályt... nem csak nekem tűnt fel, hogy valami nagyon el volt szúrva. Pedig sok napfényes jelenet, de a szemem megfájdult az erőltetéstől, lehet el volt állítva a fókusz vagy nem tudom.

    Ja és DLP vetítőknél van egy szivárvány effektus, de nekem még nem sikerült észrevennem. Van akit zavar. Full HD vetítőknél mondjuk visszatértek az LCD alapra.

    Üdv,

    tdd587

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz #69337600 #122 üzenetére

    Mennyi az annyi? Lemezek élettartamáról valami infó?

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz talla2 #126 üzenetére

    Akkor viszont nem értem, hogy mi az öröm oka. Hónapok óta 50e az író. Azt hittem valaki 30e-ért vett valamit...

    Gondolom hivatalosan megint 100 évet mondanak a lemez élettartamára. Poháralátétként biztosan el lesz ez is akár néhány évig is.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz #22867456 #128 üzenetére

    A PS3-on csak HDMI kimenet van, ha komolyabb DAC-od van, ami még nem tud HDMI-t fogadni, akkor érdemesebb nem kidobni, hanem törekedni olyan lejátszóra, ami mindenféle hangsávot kiad analóg 7.1-ben is.

    Nálam pl. ezért esik ki a PS3.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák