Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz bimbiri #45 üzenetére

    Nézd, én épp eleget harcoltam az óvodákkal, iskolákkal, tanárokkal. Nem mondom h nincsen motivált tanár, de üdítő kivétel. Legtöbben csak tolják a napi/évi rutint, és a tényleges megértésre elég kevesen koncentrálnak. Abban nem igazán hiszek, hogy a tanár teljesen független a viselkedésbeli problémák ügyében, mert olyan nincsen, hogy ugyanabban a körzetben két évfolyam, vagy évfolyamon belül két osztály ennyire durva eltéréseket mutasson, és a tanár ettől függetleníti magát, mert akkor talán lehet h nincsen tehetsége arra, hogy motiválja a gyereket, nem igazi pedagógus, csak "oktató"

    Az meg, hogy mi odafigyelünk-e arra, hogy neki mi a jó... :) eddig csak mi figyeltünk oda. Nem mondom h mintaszerű szakmaisággal, mert abban szvsz még egy tanár sem lehet biztos (sőt), de a környezetünk visszacsatolásai alapján szerintem még elég jók vagyunk. Én örülnék neki a leginkább, ha nem kéne még ezzel is ennyit foglalkozni, mert megőrülök már lassan, annyifelé kell szakadni.

    De ha a saját tapasztalataimból indulok ki, az én rejtett képességeimre sem figyelt egyetlen tanár sem, szóval csodák nincsenek. Nem is értem én ezt a nagy felbolydulást...

  • bambano

    titán

    válasz bimbiri #45 üzenetére

    egy kicsit furcsán néznék arra az iskolára, amelyik meg akarja nekem magyarázni a saját családomon belüli értékrendet...

    valójában egy dolgot kellene tenni: visszaadni a jogot az iskoláknak, hogy kellő indoklás mellett eltanácsolhassanak diákokat, utána pedig büntetni azt a szülőt, amelyiknek a gyereke nem jár suliba. egy ilyen döntés 3-4 évig látszólag semmilyen eredményt sem hozna, de utána villámgyorsan helyreállna a rend.

    (#47) Narxis: a mai kölkök a jelenlegi terhelés dupláját simán, kicsit neccesen a tripláját is elbírnák.
    "Sajnos olyan mennyiségű tudást próbálnak régóta a gyerekek fejébe tömni ami már a minőség rovására megy.": nem, a probléma az, hogy rendszerváltáskor kidobták a fürdővízzel a gyereket is, azt hitték, hogy amit nyugatról lehet behozni, az biztosan jobb mindenre. Hát behozták az amcsi gyógypedagógia esetekre meg lepukkadt négerekre tervezett oktatási metódusait egy szóelemző írásmóddal rendelkező országba, konkrétan hozzánk. Mit vártál, ha gyógypedagógiai esetekre tervezett módszerrel neveled a gyereket, mi lesz belőle? hát nem gógypedagógiai eset?

    (#49) sztanozs: 87-ben érettségiztem, a disznófejű nagyúrból annyi maradt meg, hogy egy ady vers címe, a disznófejű nagyúr a pénz és a harácsolás szimbóluma, a nagyvilági jólét, a kaszinók és az arany megtestesítője. Ezért az a refrén, hogy "add az aranyad, az aranyad", mintha egy kaszinóban akarnának rávenni, hogy engedj a játékszenvedélyednek. A mai helyzetre egy tök releváns vers, semmi baj sincs vele, még azzal se, ha ezt meg kellett volna tanulni, a bajom a másik 159 verssel van, amiből könyvnélküli volt.

    (#56) Nekomajin: kérdés, hogy mit nevezel "megmondanák-e, hogy hogyan végezze a munkáját!"-nak? ha csak azt, hogy belemondod az orvos szemébe, hogy hóhér, azt valószínűleg nem sokan teszik meg. Ha az is megmondás, hogyha szerinted rosszul végezték el a munkájukat, akkor nem mész abba a pékségbe többet, másik háziorvost választasz, másik kisiparost keresel, akkor szerintem az emberek zöme igenis megmondja, hogy hogyan végezze a munkáját.

    (#55) bimbiri: " Továbbra sem akarok ebben a témában elmélyedni." pedig ideje lenne, mert felsőbbrendűség sugallmazásával ezen a portálon semmire nem mész :P "De talán az a közhely magyarázatot adhat, hogy nyelvében él a nemzet.": ebben ugyan kételkedem, de legyen. Szóval nyelvében él az a nemzet, ahol folyton megy a vita, hogy a nyelv az, amit az utcán beszélnek vagy a nyelv az, amit az mta nyelvtudományi intézete kiad? Most tekintsünk el azoktól a legendáktól, amikor az mta állítólag úgy döntött nyelvi kérdésekben, hogy behívták a takarítónőt és megkérdezték. A nyelvében az a nemzet él, aki tudja, hogy azokat a kib-sz-tt helyhatározói ragokat hogy kell használni, vagy az, ahogy ugyanezt az utcán mondják? Akik még mindig az ötkerületi polgármesteri hivatalba járnak? Akik rendszeresen keverik az okot és a célt? És erre azt mondják vezető nyelvészek, hogy az a helyes, ahogy az utca beszél? Miközben például itt a neten rendszeresen kisbetűvel kezdjük a mondatot, mert redundáns a mondatvégi írásjel és a következő mondat kezdetén a nagybetű és messze van a shift? Ami pedig helyesírási hiba?

    Bódult emberi nem, hát szabad létedre, miért vertél zárbékót tulajdon kezedre...
    De hozhatnám példának a régebben igen gyakran emlegetett mondatot: Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes. Hogy abból is mekkora balhé volt, amikor ezt az idézetet egy mondattal hamarabb kezdtem...

    Ha azt kivíttuk a mély sülyedésből, S a szellemharcok tiszta sugáránál oly magasra tettük, mint lehet, Mondhatjuk, térvén őseink porához, Köszönjük élet! áldomásidat, ez jómulatság, férfimunka volt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák