Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bimbiri

    tag

    válasz floatr #39 üzenetére

    "Arról nem is beszélve, hogy sok helyen hagyják érvényesülni azokat a trendeket, hogy aki nem tanul, az a májer, és az alapvető társadalmi normákra képtelenek rászoktatni a gyerekeket"

    Ezt talán nem a tanártól kellene elvárni, hanem a családtól. A tanár semmit nem tud tenni a család értékrendjével szemben. Csak szélmalomharc. Főleg ha nem egy tanulónál, hanem az osztály nagy többségében hasonló az értékrend.

  • bimbiri

    tag

    válasz floatr #43 üzenetére

    Szerintem tévedsz. Sokan így gondolják, de nem dobják hanyatt magukat, hanem folytatják a szélmalomharcot! Napról napra, óráról órára visszamennek és próbálják nem csak tanítani, de nevelni is a diákokat. Én is elgondolkodtam és hét év tanítás után váltottam amikor hívtak. Elegem lett, hogy óránként 10-15 percet és havonta egyszer 20-25 percet a motivációra kellett fordítani. És ezt érettségi utáni szakképzésben.
    Miért megy a sírás? Mert a pedagógusokat zavarja a jelenlegi helyzet. Ők is szeretnének csupa jól nevelt, szorgalmas, tehetséged gyereket tanítani. De azt kell tanítaniuk akiket a szülők az iskolába küldenek. Én akkor kezdenék aggódni amikor abba marad a sírás, ha már ők is feladják a harcot és nem nevelnek csak oktatnak. Te sírásnak látod, ők segélykiáltásnak.
    Abban egyetértek, hogy tényleg el kellene gondolkodni a jelenségen! De nem úgy ahogy a mondataid sugallják. Ha több iskola, sok tanárja (alapvetően a szakma általános véleménye) szerint gond van a családon belüli értékrendekkel, azaz a társadalom értékrendjével, akkor ott tényleg gond lehet. Ezen a tanárok egyedül nem tudnak változtatni. Nem tudnak eredményesen tenni a gyerekek szemléletmódjának megváltoztatásán.
    Te tehetsz rá, megoldhatod magad. A legelején írtam a gyerekneveléshez ma mindenki ért. De mond, tényleg szakszerűen neveled? Az ő képességeinek, tehetségének, szükségleteinek megfelelően? Biztos nem sikkad el valami számodra rejtett képessége? Birtokában vagy a tudásnak és képességnek, hogy a legjobbat hozd ki belőle vagy csak a saját tapasztalatodra hagyatkozva megmutatod neki azt amire te képes vagy? (Ne vedd személyeskedésnek, nem ellened, csak neked írtam. Mindenki felteheti magának ezeket a kérdéseket, én is sűrűn felteszem magam.)

  • bambano

    titán

    válasz floatr #39 üzenetére

    A probléma ott van, hogy a felsőoktatási intézmény nem szólhat bele, kit vesz fel.
    Nem tudom, melyik elmeroggyant politikus találta ezt ki anno, de már jól látszik az eredménye. Hogy nincs felvételi, hanem az egyetemi oktatók mellőzésével extra jó jegyek kiosztásában érdekelt, ellenőrizetlen "érettségi bizottság" oszt felvételi lehetőséget (is), az nonszensz.

    ugyanez igaz a középiskolákra is, kivétel ott van, ahol rendesen felvételiztetnek. mert ahol komoly felvételivel lehet bekerülni egy osztályba és 35 gyerekből csak 1-2 csókos, ott még mindig zajlik igazi oktatás.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák