Új hozzászólás Aktív témák

  • DJS

    tag

    válasz Penge_4 #145 üzenetére

    Mi a különbség aközött, hogy a törvény ítéli el, vagy visszamegyünk pár száz évet és az áldozat, vagy ha meghalt, akkor annak családja áll bosszút, amit ma önbíráskodásnak hívnak és elítélik. Jelenleg pedig ugyanaz folyik, csak egy harmadik fél a végrehajtó.

    Mert el lehet filozofálgatni erről, de ha picit megpróbálsz elszakadni a társadalmilag elfogadott dolgoktól és továbbgondolod, akkor lehet, hogy te is észreveszed, hogy valami nagyon nincs rendjén.

    Senki nem kételkedik abban, hogy a világban vannak problémák. De kérdés, hogy ezek többek-e, nagyobbak-e, mint régen. Mert ha nem, akkor már megérte megcsinálni az államot, nem gondolod?

    Az állami erőszak-monopólium és a vérbosszú között az a legfőbb különbség, hogy más működésű szereplők hajtják végre. Az állam, velem ellentétben, egy fiktív szervezet. Egy olyan figura, ami az emberektől egészen eltérő szabályoknak engedelmeskedik.

    Elvileg például az állam rögtön megváltozik, ha 386 öltönyös figura egy dunaparti épületben úgy szavaz. Ezt melyik biológiai törvényszerűséggel tudod megtenni?

    Másrészt te mint állampolgár csinálhatsz népszavazást, és ha az emberek jelentős része támogatja, akkor meg lehet változtatni a törvényt. Akkor is máshogy működik az állam. De hiába csinálsz aláírásgyűjtést arról, hogy ne legyenek gonosz emberek.

    Most lehet arról beszélni, persze, hogy ez mennyire működik jól a gyakorlatban. De az biztos, hogy ez a két erőszak nem ugyanaz. Jellegében sem, mert nincs halálbüntetés. Úgyhogy ezt gondold újra. Tudom, te mást sem csinálsz.

    És mielőtt offolással vádolna bárki, hogy hogyan kapcsolódik ez a témához?
    Úgy, hogy mindegyik a társadalom végterméke.

    Ez senkit nem érdekel, csak a hozzád hasonló anarchisták látják így. Ugyanis attól, hogy valaki a társadalom végterméke, még vannak állampolgári jogai, és kötelességei is. Az, hogy valaki egy nagybetűs K, nem jelenti azt, hogy nem jár neki a személyes adatok védelme. Egészen addig jár neki, amíg a törvényben nincs olyan kitétel, hogy "kizárólag szentéletű erkölcsös keresztényi vagy hithű mohamedán fickóknak jár". Ezen az oldalon pedig törvényt sértettek. Az, hogy most ez kinek milyen erkölcsi tévképzetébe illik vagy nem illik, az nem kérdés.

    Az exbarátnő képeit feltöltő srác pedig a média által sulykolt, népbutító képnek akar megfelelni, akár tudatosan, akár tudat alatt.

    Hát én még nem láttam olyan filmet, amiben a srác feltöltötte volna a barátnője képét a netre. Az esetleg benne van, hogy a nők nem emberek, de az meg nem csak mai gondolat, ha valaki ómagyar törvénykönyveket búj szabadidejében, akkor is kialakulhat ez a nézet benne. Ez akkora ordas csúsztatás, mint ide Nagykáta.

    #205:
    Nagyon alpári módban..hány csaj nem copott még f***t? Valszeg nem sok van, de ha kinn van a neten a kép azt már a társadalom elítéli valamilyen módon. Sztem ez nem vitás. Nem akarok politizálni, de ma szted egy politikusnál ezt megtűrnék? Vagy egy orvosnál, tanárnál? stbstb Az hogy mi volt régen egy dolog, hogy mi van most, egy másik dolog. Manapság már az idősek is neteznek, na képzeld el ha Sári néni éppen rátéved egy ilyen oldalra és meglátja a pénztáros Gizikét...Sári néni 70 "tisztességes" évvel a háta mögött lehet elmondja a véleményét mindenki előtt Gizikének:D Vagy ha 1x a gyerek kezébe jut az se lehet felemelő érzés..

    A gyerek kezébe jutás... hát, akkor inkább egeret se adjunk a kezébe :)
    Épp erről beszéltem egyébként, hogy ez a marhaság, hogy ha valakiről látjuk, hogy ő ilyesmit csinál, akkor elítéljük. És ezek a botrányok talán segítenek abban, hogy ez megszűnjön mindörökre. Nem csak az oldal, hanem a botrány is. Már most is sokkal tűrőképesebbek vagyunk, mint száz éve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák