Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz #82729984 #25 üzenetére

    De azon se kell meglepődni, hogy előbb-utóbb ártatlanok fognak meghalni, ha minden migránsra/muszlimra kormánypropaganda szintjén rásütjük, hogy terrorista. Persze vigasztalhatod magad, hogy "legalább nem a te oldaladon" ...

    (szerintem a gyűlöletbeszéd ellen ma is fel lehet lépni, nem hiszem, hogy ezt központilag, "távolról" kéne. a kommentszekciót takarítani persze szinte lehetetlen feladat, bár a kérésre törlést szerintem ott is meg tudja oldani minden "oldal")

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • dabadab

    titán

    válasz #82729984 #28 üzenetére

    "Khm... Térjünk erre majd vissza akkor amikor nem a "mi" oldalunkon robbanak gyerekek szanaszét egy szinházban jó?"

    Tehát addig, amig egyes muszlimok követnek el merényleteket, addig teljesen nyugodtan mehet az uszítás tök más muszlimok ellen?...

    Az a konkrét tény egyébként megvan, hogy Magyarországon muszlimok terrorcselekményt még nem követtek el, viszont vertek már meg embereket csak azért mert annak nézték őket?

    "De amig valakik igy gondolják, nem árt ha legalább próbálunk valamit tenni ellene."

    És hát mi is lenne csodálatosabb ellenszere a terrorizmusnak annál, minthogy egy rakat ártatlan emberre rázúdítjuk az ostoba tömeg gyűlöletét, igaz?

    Szerintem ezen még dolgozz egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz #82729984 #35 üzenetére

    "Ami természetesen nem szép dolog"

    Akkor esetleg mondjuk nem kellene ezt az ostoba gyűlöletkampányt nyomni, nem?

    Egyébként szerinted az óriásplakát mennyire véd a terrortámadástól, mondjuk egy 0-10 skálán?

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz #82729984 #38 üzenetére

    "És ki mondta hogy nyomni kéne?"

    #28, innen indult az egész.

    "És én még nagyon is jól emlékszem arra amikor a kormány elkezdte felhúzni a kerítést hogy mit müveltek a hozzád hasonlók (időrendi sorrendben):
    -na jó vannak de nem is erre jönnek
    -na jó vannak, erre jönnek de nem sokan
    -na jó vannak, erre jönnek és k.rva sokan de a kerítés nem állítja meg őket
    -miért nem húzta már fel a kormány sokkal hamarabb a kerítést ha tudta hogy erre jönnek?
    "

    Lécci, ilyen átlátszóakat ne.
    Az első kettőt nyilván senki sem mondhatta, mert mikor nekiálltak kerítést építeni, akkor pont elég sokan mentek Magyarországon át. Azt lehet, hogy mondták, hogy nem Magyarországra jönnek, ami igaz is volt és azóta is az.
    A harmadik állítást szintén nem hallottam, ami hasonló volt, az az, hogy európai szinten ez a kerítés nem fog megoldani semmit - és tényszerűen ez a helyzet.
    A negyedik állítást szintén nem hallottam, olyan kritikát viszont igen, hogy miután a kormányzat már hosszú ideje riogatott mindenkit a migrációval, akkor, amikor megjelentek a menekültek (és ez jóval a kerítés felhúzása előtt volt), akkor ott álltak a magyar szervek letolt gatyával és láthatóan se tervük, se elképzelésük se semmilyük nem volt a helyzet kezelésére - és ez megint tényszerű kritika.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz #82729984 #40 üzenetére

    Tehát szerinte az, hogy "minden migránsra/muszlimra kormánypropaganda szintjén rásütjük, hogy terrorista" nem tartalmazza a kormányzati plakátokat? Vagy ha csak beszédekben keltik a gyűlöletet, az rendben van, csak plakáton ne?...

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #28 üzenetére

    Ezzel elkéstél. Bár az átlagemberben nem tudatosul, de van ok-okozati összefüggés a különböző cselekmények között. Csak az átlagember nem veszi észre vagy nem épp pont ő a haszonélvezője.

    Azért a NATO színeibe takarózva néhány ország igencsak beleszól változatos módon az érintett országok ügyeibe. Legyen az a területén működő drónirányító csapásmérő állomás, vagy személyes katonai jelenlét. Vagy éppen a különböző szolgálataik által végzett kormánydöntögetés. Az erősebb kutyát nem éri jogi felelősségrevonás, ha nem tartja tiszteletben a gyengébbek szuverenitását.

    Nem mentesíti ez egyáltalán a terroristákat. De míg a világ leggazdagabb országai a világ legerősebb hadseregei és szövettségei mögül radíroznak le tetszőleges embereket, néhány ország / cég vagy ember személyes érdekei mentén, addig nem annyira meglepő, ha gerilla hadviseléssel támadnak vissza.

    És bizony, a közvélemény is erősen katonai lépéseket legalizáló vagy visszatántorító tényező. Ebben benne van a terrortámadés és akár a saját civiljeik megtámadása is. Nincs becsület a háborúban, csak érdekek, hatalom- és pénzéhség. Ráadásul a közvéleményt nagy mértékben fedolyásoló média sem pártatlan sehol, a gyűlölködés pedig jó látogatószám növelő.

    Szóval azt akarom mondani, hogy értem miért történik mindez. Azt már nem tudom állítani, hogy pro vagy kontra megértem a felek viselkedését.

    (#42) zone
    rendesen kevered a dolgokat. Csak addig tart a hangoztatott véleményed szabadsága, amíg másokat nem fenyegetsz vagy gyalázol vele. Az, hogy "véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást " és a többi, arról is szól, hogy te sem zaklathatsz másokat, te sem gyalázhatod őt. Nem úgy megy, hogy neked mindent szabad, a másiknak pedig kötelessége bármit eltűrni. Ez a kölcsönös tiszteletadás hiányzik a legtöbb emberből, mert arctalanul nagyon keménynek érzik magukat.

    Szerintem pont az átlagember az, aki elsősorban felelős a kialakult helyzetért. Mivel maximális ignoranciával és egymásra való tekintet nélkül éli önző életét. Emiatt kerülhet bármelyik oldalon két fillérért cserébe bármilyen bűnőzö a vezetők közé. Emiatt lehet tere a folyamatos butításnak és propagandának. És ez öngerjesztő folyamat. Minél ignoránsabb az átlagember, annál erősebb a hatalom ereje az átlagember felett.

    [ Szerkesztve ]

  • s.bala31

    őstag

    válasz #82729984 #45 üzenetére

    Biztos valami aktivista a tag :) Azt viszont nem értem ha egyes országoknak annyira kellenek ezek a "dolgos, békés, művelt," vallásos emberek miért nem indítanak értük repülőket, miért nem adnak nekik vízumot stb. Megkímélnék őket a veszélyes úttól, a magyar határzártól és plakátoktól stb. :)

  • MageRG

    addikt

    válasz #82729984 #54 üzenetére

    "... hogyha a migránsok egy aranybánya..."
    Mert nem akarod érteni. A "refugees welcome" országok azzal érveltek, hogy humanitárius kötelességünk befogadni az üldözötteket. Tehát ez egy teher.
    Aminek esetleg lehet pozitív hozadéka, hogy tehetséges emberek kapnak állampolgárságot.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • dabadab

    titán

    válasz #82729984 #52 üzenetére

    "Mégis merényleteket követnek el, amiből nekem sokkal inkább az következik hogy a sajnos ennek oka az 1500 évvel ezelőtt megrekedt törzsi alapú vallásuk, amiből jelentős részük nem képes kiemelkedni."

    Ez sokkal jobban működő elmélet lenne, ha a robbantók nem olyanok lennének, akik életük nagy részében magasról tettek a Koránra.
    Sőt, még jobban működne az elmélet, hogy ha a robbantások meg a muszlimok száma valamiféle korrelációt mutatna, de még csak ez sincs.

    (#58) CounterBoci: igen, fizetnek, nyilván, ez remek ellenérv, nem is kell hozzá törődni se a tényekkel, se semmivel, automtatikusan neked lesz igazad, ha ezt beveted, akkor a RAF terroristái mind muszlimmá változnak :U

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #52 üzenetére

    Egy csomó gyenge, a jólét miatt kihívásokkal nem küzdő, üres életű ember van. Ilyenekből könnyen verbuválhatnak bármilyen vallási vagy más jellegű csoportba birkákat. Lehet ez választópolgár, lehet ez piramisjátékos balek vagy éppen öngyilkos vagy terrorista. A legtöbb ember csak úgy cél nélkül, ingerszegény környezetben éli le az egész életét. Tompultan, kábán. A magyar neten is vannak olyan lények, akik úgy tűnik komolyan gondolják az agymenéseiket és eléggé pszichiátriai esetnek tűnnek, kezelés nélkül. De ide lehet sorolni az akármilyen rendezvényen verekedő nyugdíjasokat vagy éppen a legradikálisabb szélsőségesekhez kiutazó diáklányokat is.

    Most épp egy vallás vagy távolabbra lévő és szétvert népcsoport az, akik nevében "válaszcsapásként" verbuválnak ezekből a gyenge emberekből a szélsőségesek. Most a média és a propaganda erre a népcsoportra mondja, hogy beilleszkedni képtelen miközben szítja tovább a helyzetet. De rengeteg beilleszkedésre képtelen ember él köztünk. Hogy épp írek, románok, magyarok, németek, cigányok, katolikusok, reformátusok, zsidók vagy eszkimók... azok, akikkel hadban állunk, elnyomjuk őket eredeti területükön és ők találnak közöttünk gyenge embereket, akiknek az is üdítő életcél, hogy felrobbantsák magukat, az éppen a széljárástól függ. Lehet, hogy az adott ember egyébként is öngyilkos lett volna, vagy megtámadott volna másokat. Csak kapóra jöttek mások játszmáihoz.

    Sok ember van, aki cél nélkül hajlamos megőrülni. És szerintem az, hogy legyen cél, az kapcsolódik az átlagember önző ignoranciájához. Csomó olyan probléma van, amire nem a pénz hiánya a megoldás akadálya, hanem egyszerűen az, hogy az emberek foglalkozzanak egymással és tenni akarjanak a maguk és a többiek érdekében. És valóban van anyagi része is a problémáknak, de ez főleg akkor korlát, ha egy-egy ember akar tenni valamit, a többség meg nem, vagy épp a saját nyomorúságukba savanyodva még direkt keresztbe is tesznek.

    Valahogy nem véletlen az, hogy minnél szélsőségesebb természeti viszonyok közt él egy nép, minnél inkább egymásra vannak utalva, annál kevésbé jellemző ez az önző gyűlölködés és gyalázkodás. Persze, ha egy másik csoport szétveri az eredeti társadalmukat vagy éppen hirtelen "jólét" lesz és nem kell külzdeni a megmaradásért, akkor jönnek a bolond gondolatok.

    Ja és persze az ilyen üres életű embereknek felpezseg a hétköznapja, ha végre van miről beszélgetni a haverokkal, van kit közösen gyűlölni, utálkozni. Addig sem egymást cseszegetik.

    [ Szerkesztve ]

  • Realradical

    őstag

    válasz #82729984 #52 üzenetére

    Uramatyám. Tipikusan az a díszmagyar vagy, aki miatt nem akarok visszatérni az országba soha az életben.

    Edukálódni kéne mielőtt butaságokat írsz plakátokról olvasott információkra alapozva:
    [link]
    [link]

    Nem nehéz radikalizálni azt, akinek megkéselik a barátját, meg bombázzák az országát.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #67 üzenetére

    Azért lépjünk már egyet hátrébb és azt is nézzük meg, hogy mi indította el a menekülthullámot. Általában nem csak úgy megy ez, hogy most pár millió ember gondol egyet és na most mi menekülünk jó dolgunkban. :U

    (#68) jerry311
    a németek mind beteg kannibálok [link]. Amikor épp nem embert esznek, akkor meg a saját picében tartott lányaiknak csinálnak gyereket [link]

    Mivel létezik ilyen, ezért biztosan mind ilyen. Ez tény :U

    (#74) morgyi
    jó, ha tudod, a statisztikák szerint az erőszakolók többsége családtag vagy élettárs. Szóval jobb félni, mint megilyedni, érdemes megszakítani minden kapcsolatot a családdal, ha biztosra akar menni, akkor veled is. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Realradical

    őstag

    válasz #82729984 #73 üzenetére

    Szövegértés elégtelen. Leülhet.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #82729984 #67 üzenetére

    Az #52-ben azt írod másodgenerációsok, itt meg azt, hogy a bevándorlási hullám miatt van.

    Van egy erős szélsőséges szervezet, aki jól tud toborozni. A hülyéket akkor is meg tudnák találni, ha nem lenne ennyi menekült sajnos.

    Egyébként azt soha sem fogom megérteni, hogy amikor szóba kerül az, hogy mennyire nem tudnak egyesek beilleszkedni (pl. nőket erőszakolnak meg), miért nem az az alap felvetés, hogy ezeket - az elkövetőket - haza kell zavarni. Szigorítani a szabályokon a bevándorlókkal szemben és amelyik nem tud/akar beilleszkedni, mehet haza, vagy ahova akar.

    Helyette csak a két hülye véglettel találkozom, 1. minden muszlim ilyen, 2. jaj szegényeket ne bántsuk.

    Miért luxus cikk a józan ész?

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • 8th

    addikt

    válasz #82729984 #110 üzenetére

    "Engem kevéssé izgat ha az egy vallási törzs lefejezi egy másik vallási törzs tagjait, amig azt a saját területükön, tőlem 5000 km-re teszi. De ha beimportáljuk a hülyéket akkor az nagyon hamar a te (meg az én) problémám is lesz."

    Lásd. Malmö-i bandaháborúk. Migráns bűnözői csoportok lövöldöznek egymásra az utcán kézigránátot dobálnak be egymás ablakán stb. Marhára nem szeretnék egy olyan országban/városban élni ahol ez heti rendszerességgel előfordul és pont nem érdekel, hogy csak egymást irtják vagy hébe-hóba másokat is.

  • MageRG

    addikt

    válasz #82729984 #110 üzenetére

    "...a mainstream nyugat európai elit szerint ezek mind jóravaló ártatlan emberek akiknek mindent meg kell bocsátani és különben is a befogadó ország a hibás..."
    Nagyon erőlködsz, hogy igazad legyen.
    Az általános kiábránduláson már régen túlvagyunk, és kezdetben sem volt igaz, hogy a nyugati elit en bloc támogatta volna a bevándorlást.

    "...liberálisok akik azzal védik a most beáramlókat hogy nem is ők követik el a merényleteket..."
    Észre kellene már venni, hogy mindkét táborban vannak, akik látják a problémákat. Hogy vegyük elejét a másod-harmad generációs robbantóknak?
    Vagy be sem kell engedjük a szüleiket, de cserébe támogattunk egy humanitárius katasztrófát (és leromboltuk a nyugati világ kultúrfölényét).
    Vagy nagyon kell figyelni arra, hogy a gyerekeik ne radikalizálódjank. Ami k. nehéz. De egy ilyen program helyi veszélyeztetett gyerekeknek is hasznos lenne.
    Most akkor kinek van igaza?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • bandiras2

    senior tag

    válasz #82729984 #130 üzenetére

    kicsit fentebb copyztam egy iromanyt forrasmegjelolessel.

    miert nem lokik ki maguk kozul a radikalis elemeket?

    3 fele muszlim van:
    1- a hit lángolo harcosa, aki felelmet es pusztulast hoz a hitetlenelre pont ugy ahogy azt mohamed kotelezo jelleggel eloirta. ez nem radikalizmus, ez az elvart viselkedesi forma.
    2- a bekesebbik fajta, aki tartja a hitet, de nem akarja bemocskolni a kezet, mert nincs hozza gyomra. ezeknek az egyikfele aktivan tamogatja az 1.csoportot es orul neki, a masik fele elforditja a fejet, de semmilyen korulmenyek kozott nem tesz ellene, mert az eretnekseg a koran parancsaival szemben.
    3- a radikalis eretnekek akik nem tartjak a hitet haborus parancsnak es be akarnak illeszkedni. http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/07/muslim-man-admits-murdering-shopkeeper-asad-shah-who-wished-belo/
    ezekrol az 1. csoport gondoskodik a 2. csoport egyetertesevel.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • lordovravens

    tag

    válasz #82729984 #130 üzenetére

    "ki tudja mennyi van amit a titkosszolgálatok akadályoznak meg."

    valamelyik brit lap cikkében nyilatkozta a rendőrség pár hete, hogy átlagban naponta két terrorizmussal kapcsolatos letartóztatásuk van.

    Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #82729984 #110 üzenetére

    Az tény, hogy a jelenlegi helyzet egy időzített bomba, de szerintem nem a vallás miatt. Egyrészt a szegények és gazdagok között egyre nagyobb a szakadék, egyre nagyobb gettókat termel ki magából a társadalom, másrészt az átlag európai ember identitása nem igazán van rendben.

    Értsd, van a nyomorban tengődő ember, akit behülyítenek és van a jólétben unatkozó, akit ugyanúgy behülyítenek. Most éppen vallási alapon, 30-40 éve meg politikai alapon ment.
    A végén, amikor felrobbantanak, nem fog számítani, hogy melyik csinálta. Legalábbis nekem.

    Ez amúgy már most is a mi problémánk, hiszen egy közösség vagyunk az EU-n belül, csak még tolják azt az illúziót, hogy mi, magyarok vagyunk annyira erősek, hogy ebből kimaradunk. Frászt. Az egyetlen szerencsénk, hogy egyrészt köztudottan nem szeretjük aki nem magyar (lásd pirézek) és amúgy csóró ország vagyunk a többiekhez képest.

    Ha a hazazavarás nem működik, nekem az is elég, ha kitiltják és kirakják. Nyilván ehhez kell(ene) határvédelem. Azt, hogy segítünk a rászorulóknak egy kvóta erejéig részemről rendben, az hogy a határokat nem tudjuk megvédeni az nincs. Ahogy az sincs, hogy ha valakinek segítünk, de az nem tartja tiszteletben a törvényeink és szokásaink, azt nem zavarjuk el. És szándékosan használom az el kell zavarni kifejezést, mert az ilyen attól veszi el a forrásokat, aki próbálkozik.

    A zárógondolathoz. A megítélés mindig az alapján történik, amit és ahogyan mondanak. Ha valaki nem általánosít, nem kapja meg az első jelzőt.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • moleculez

    veterán

    válasz #82729984 #178 üzenetére

    Igen, úgy a legegyszerűbb összefoglalni, hogy a Iszlám tökéletes, a muszlimok nem. Azok akik a közel keletről idejönnek bármi okból, nem az a bajuk, hogy muszlimok, hanem, hogy keveset tudnak a vallásukról. Egyiptombam a mecsetekben ima után tanítások zajlanak nekem alap dolgokról, ami a helyieknek tök új, mert beleszülettek, mennek napi 5x imádkozni, de fogalmuk sincs, hogy miért. Más világ, és kultúra, de nem vallási értelemben. Felejtsük el egy kicsit, hogy muszlimok, anélkül is kb mintha egy filmbe csöppennél, akkora a mentalitásbeli eltérés. Mikor megérkeztem sokkolt. Majd mikor Kairoból ideérkeztem Londonba, hetekig tartott integrálódnom, és visszarázódni a civilizációba. Szóval higyjétek el, senki nem hívja őket, hogy gyertek EU-ba, nincs nekik semmi bajuk velünk, egyszerűen szeretnének ők a helyükön maradni, de látjuk mi zajlik arrafelé. Miért egyedülálló férfiak jönnek csak. Mert a legtöbb férfi egyedülálló. A házasságkötésnek országonként eltérő, szinte teljesíthetetlen feltételei vannak (lakás, kocsi, pénz, ékszerek), szemben megint az Iszlám előírásaival, ami a végletekig megkönnyíti azt, azért, hogy ne kelljen paráznaságot elkövetni, családban éljenek. Akik direkt élni jönnek ide, azok nem kamion alatt jönnek, hanem rendes úton. Nincs is velük baj általában.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Új hozzászólás Aktív témák