Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #28 üzenetére

    Ezzel elkéstél. Bár az átlagemberben nem tudatosul, de van ok-okozati összefüggés a különböző cselekmények között. Csak az átlagember nem veszi észre vagy nem épp pont ő a haszonélvezője.

    Azért a NATO színeibe takarózva néhány ország igencsak beleszól változatos módon az érintett országok ügyeibe. Legyen az a területén működő drónirányító csapásmérő állomás, vagy személyes katonai jelenlét. Vagy éppen a különböző szolgálataik által végzett kormánydöntögetés. Az erősebb kutyát nem éri jogi felelősségrevonás, ha nem tartja tiszteletben a gyengébbek szuverenitását.

    Nem mentesíti ez egyáltalán a terroristákat. De míg a világ leggazdagabb országai a világ legerősebb hadseregei és szövettségei mögül radíroznak le tetszőleges embereket, néhány ország / cég vagy ember személyes érdekei mentén, addig nem annyira meglepő, ha gerilla hadviseléssel támadnak vissza.

    És bizony, a közvélemény is erősen katonai lépéseket legalizáló vagy visszatántorító tényező. Ebben benne van a terrortámadés és akár a saját civiljeik megtámadása is. Nincs becsület a háborúban, csak érdekek, hatalom- és pénzéhség. Ráadásul a közvéleményt nagy mértékben fedolyásoló média sem pártatlan sehol, a gyűlölködés pedig jó látogatószám növelő.

    Szóval azt akarom mondani, hogy értem miért történik mindez. Azt már nem tudom állítani, hogy pro vagy kontra megértem a felek viselkedését.

    (#42) zone
    rendesen kevered a dolgokat. Csak addig tart a hangoztatott véleményed szabadsága, amíg másokat nem fenyegetsz vagy gyalázol vele. Az, hogy "véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást " és a többi, arról is szól, hogy te sem zaklathatsz másokat, te sem gyalázhatod őt. Nem úgy megy, hogy neked mindent szabad, a másiknak pedig kötelessége bármit eltűrni. Ez a kölcsönös tiszteletadás hiányzik a legtöbb emberből, mert arctalanul nagyon keménynek érzik magukat.

    Szerintem pont az átlagember az, aki elsősorban felelős a kialakult helyzetért. Mivel maximális ignoranciával és egymásra való tekintet nélkül éli önző életét. Emiatt kerülhet bármelyik oldalon két fillérért cserébe bármilyen bűnőzö a vezetők közé. Emiatt lehet tere a folyamatos butításnak és propagandának. És ez öngerjesztő folyamat. Minél ignoránsabb az átlagember, annál erősebb a hatalom ereje az átlagember felett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák