Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz azbest #48 üzenetére

    Sok igazság van abban amit mondasz.

    Viszont a vég következtetéssel (miszerint ez egyfajta válaszcsapás) nem értek egyet. A mostani manchesteri terrorista is egy 2. generációs bevándorló volt, a korábbiak is (jelentős részben) azok voltak.

    Tehát nem arról van szó, hogy valakinek a francia légierő lebombázta a családját líbiában és ezért bosszúból lemészárol egy rakás embert franciaországban (vagy angliában, vagy németországban stb). Ez még érthető is lenne a maga módján akár (bár mindenképp elitélendő).

    De ezek a terroristák soha nem jártak a valamikori hazájukban, soha nem tapasztalták a háborús körülményeket, ők már a jóléti európai országokban nőttek fel, nyugiban, békében, és 100x magasabb életszinvonalon mint eredeti hazájukban bármikor lett volna.

    Mégis merényleteket követnek el, amiből nekem sokkal inkább az következik hogy a sajnos ennek oka az 1500 évvel ezelőtt megrekedt törzsi alapú vallásuk, amiből jelentős részük nem képes kiemelkedni.

    És ez k.rva nagy baj, mert azt jelenti hogy időzített bombán ülünk.

    Ami még aggasztóbb, hogy van egy rakás saját hülyénk, akik szerint kb. csak akkor kellene már valamit tenni, ha minden másnap felrobbantanak egy iskolás buszt, vagy még akkor sem, mert hát itt szegény ártatlan meg nem értett elkövetőkről van szó...

  • zone

    őstag

    válasz azbest #48 üzenetére

    A szólásszabadság korlátlansága épp arról szól, hogy nincs egy "kivéve ha" kitétel. Amerika legjobb példa, ahol gond nélkül létezhet a Westboro Baptist Church és a KKK, ha a szövegelésen kívül mást nem csinálnak.

    Szerintem te vagy összezavarodva, a te értelmezésed szerint a szólásszabadság a szólásszabadságot korlátozza.
    A "véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást" részt miért kellene úgy érteni, hogy ne sérüljenek az érzelmei?
    Ha valaki azt mondja, hogy szerinte a Hold sajtból van, akkor én nyugodtan lehülyézhetem.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák