Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz MageRG #10 üzenetére

    "Engem az automatikus szűrőrendszer érdekelne, simán átalakulhat cenzúrába."

    +1

  • Hiftu

    senior tag

    válasz MageRG #18 üzenetére

    Sarkítottam. Hogy jobban látszon, hogy milyen extrém esetekre lehet ráfutni. Ha jogszabályokat alkotnak, akkor fontos pontosan fogalmazni. Kivéve, ha a jogalkotó direkt rak értelmezési kiskapukat a jogszabályokba. Vélt vagy valós juttatásokért cserébe.

    Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz MageRG #56 üzenetére

    Ezzel csak az a probléma, hogy nem kizárólag Szíriából érkeznek emberkék, hanem számtalan olyan országból is, ahol nincs háború, mivel itt kolbászból van a kerítés. Arról meg ne is beszéljünk, hogy szinte csak férfiak jönnek, a nőket és a gyerekeket nem üldözik? A kedves média talál százból egy gyereket és azt mutogatják.

    dabadab téged ezért fizetnek a liberálisok? Mást azon kívül, amit már fentebb pedzegettek nem nagyon tudok elképzelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Avicularia

    veterán

    válasz MageRG #116 üzenetére

    Nehéz nem radikalizálódniuk a gyerekeiknek.
    Itt egy cikk, sajnos csak svédül van [link]
    A lényeg, hogy 240.000 fiatal él Svédországban elnyomás alatt pld. a lányoknak hordaniuk kell a fejkendőt, ha nem akarják, hogy mondjuk megöljék őket a rokonaik. Minden 3. tanulót említi a cikk, akinek külföldi hátterű családja van.
    Nemrég cikkeztek egy családról akik menekültként jöttek Svédországba. 7 hónap után a feleség nem volt hajlandó hordani a fejkendőt, a férje ezért megölte. [link]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz MageRG #215 üzenetére

    Szerintem te félsz, azért nem akarod észrevenni a szavaimban rejlő igazságot, közben a szövegkörnyezetből kiragadsz mondatokat és azoknak más értelmet adsz. Pont azt csinálod, mint amire panaszkodsz, hogy de hát a Bibliából ki lehet emelni idézeteket, és azzal bármit alá lehet támasztani.

    „A Westboro Baptist Church és hasonló borzalmak nem igazán győztek meg erről. A kreacionizmus/intelligens tervezés erőltetése sem.”

    Ha értelmezted amit mondtam, akkor én is azt vallom, vallás és vallás közt különbséget kell tenni! Történelmi egyházakat ne szekták alapján ítéljünk már meg. Ha a kereszténység értékrendjét akarod megítélni, akkor olyan alakok után is olvass, mint Szent Ferenc, Pio atya, Szent István. Utóbbira máris mondhatod, hogy miért lett szent, mikor olyan törvénykezést hozott, hogy aki lop, annak vágják le a kezét. Összefüggéseiben nézd a dolgokat.

    Már az ókori görögök (innen eredeztethetjük a modern tudományt) kiszámolták, hogy mekkora lehet a Föld kerülete.

    Az inkák meg másodpercre pontosan kiszámolták egy év hosszát. És? Ez azt bizonyítja, hogy a tudomány nem fejlődik? Nem állítanak fel elméletet, amit igaznak vélnek, míg egy másik, vagy a tapasztalat meg nem kérdőjelezi?
    Egyáltalán ez bizonyíték arra, hogy a tudomány és a vallás kizárja egymást? A görögöknek is volt vallásuk, nekik is voltak isteneik, mégis volt köztük olyan nagy tudós, mint Arisztotelész

    "Azt mondják, minden nagy vallás azonos, és egy az Isten, függetlenül attól, hogy hogy hívják."
    Nahát, ez sem igaz.

    Ez a kiemelésed a legjobb. A következő mondatban pont azt részletezem, hogy ez miért nem lehet igaz. Így legalább te is el tudtad mondani, hogy egyetértesz velem.

    Akkor az anglikánok és a mormonok már eleve hendikeppel indulnak.
    Egyébként ha ember alapította, akkor default a pokolra kerülnek a követői?

    Ha megnézed, akkor mind a három lehetőséghez azt írtam, hogy ember is alapíthatja. Ki miben hisz. Tehát, attól, hogy ember írta, nem fog default a pokolra jutni. Meg kell vizsgálni, hogy mi cél vezette: Haszonszerzés, vagy a jóság.

    Mivel racionális ember vagy megosztok veled egy másik gondolatot: Matematikailag kell-e hinni egy vallásban? Csináljunk rá kockázatelemzést. Ha a vállalatoknál beválik, itt se lehet rossz.
    Mi az esélye annak, hogy Isten létezik? A világegyetemet nem ismerjük a maga teljességében, a multiverzumról is csak feltevéseink vannak. Nem is tudjuk, hogy Isten vajon hogy néz ki, miről lehet megismerni. A világban vannak fura (paranormális), nehezen megmagyarázható dolgok, szóval én nem tenném 0-ra, hanem legyen egy nullánál nagyobb szám, ha az egy billiomod, billiomod része, akkor is az már egy nullánál nagyobb szám.
    Mi van ha Isten létezik? A halál után örök boldogság, vagy örök szenvedés vár rád. Ezt kéne számszerűsíteni. Az örökre nekem a végtelen ugrik be. Tehát itt az elérhető haszon a végtelen, illetve az elérhető veszteség a mínusz végtelen.
    Ha egy nullánál nagyobb számot végtelennel beszorzol az végtelen lesz.
    A végtelen veszteség már erősen kezelendő kockázat.
    Ha nem tetszik az elemzés ne bánd. A kereszténység mellett nem haszon/kockázat elemzés miatt kell kiállni. Az a lényeg, hogy azok az elvek amik mögötte állnak, számodra értékesek-e igen vagy nem. Ezért meghalnál-e igen vagy nem. Ha mondjuk a végén mégse Isten győzne, akkor sajnálnád, hogy nem a megfelelő oldalra álltál, vagy örülnél neki, hogy az ő oldalán harcoltál, és vele halsz, mert egy olyan világban nem akarsz élni ahol nem azok az erkölcsi normák, mint az övé.

    Mondok mást: Mi van, ha egész életedben abban hiszel, hogy van Isten, és a halál pillanatában kiderül, hogy még sincs? Semmi. Elvégre nincs, nincs lélek, mikor meghalsz meghalsz. Viszont míg élsz, mindig van valaki akire támaszkodhatsz, aki sosem hagy el. Ez miért szörnyű? Mit kellene érte feladnod? A gonoszságot? Kapzsiságot?

Új hozzászólás Aktív témák