Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moleculez

    veterán

    "Könnyű úgy védeni a sajtószabadságot, hogy nem téged ócsárolnak"

    Muszlimként nekünk kurvajó dolog ám, hogy úton-útfélen a gyűlöletpropaganda érezteti a hatását, minden felületen. Mondom mindenhol. Olvassatok bele egy random migránsos hír alatti kommentekbe, és nem kell semmit mondanom. Mindegy túlteszem magam rajta, úgysem M.o-n élek a családommal, többek közt pont ezért.
    De, a megoldás nem ez, hanem azt kellene rendszabályni, hogy a kormány kommunikációnak a gyűlöletkeltés az alap iránya. Természetes, hogy erre felül az ország nagyrésze, nem autószerelő Jóskát hibáztatom, hanem azt aki egy egész népet úszít, és gyűlöletre nevel.

    [ Szerkesztve ]

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • moleculez

    veterán

    Szóval fentebb említettem, hogy be lehet nézni, egy random migráns cikk alatti kommentekbe. Na, mostanra sikerült itt is hozni a origo-komment részlegének az értelmes változatát. Most olvassátok vissza az egészet, és mondjátok azt, hogy itt senki nincs maipulálva a kormánypropaganda, és közösségi média által. Milyen hamar elment az egész migránsozánsba, és migránssimogatásba, holott a gyűlöletbeszéd, egy elég tág kategória. Nem a feketéket, melegeket, nőket, szőkét, balkezeseket, buszsofőröket, vagy focistákat vesszük elő. Megyünk migránsozni...
    Londonban az angolok egy része, nem szereti a külföldieket. Semmilyet, legyen az bármilyen népség. Pl a keleteurópaiakat sem. Így egyben, k-E, oszt kész tök mindegy lengyel cseh magyar, vagy horvát vagy, Téged, aki otthon ülsz Baracskán és fogalmad sincs hol van London, gyűlölnek azért, mert a románok kihasználják a sziciális rendszert. Mi dolgozunk adózunk, tesszük a dolgunkat. Ezzel párhuzamosan, engem utálnak M.o-n azért, mert azok, akik terrorcselekményeket hajtanak végre bárhol azt állítják, hogy muszlimok. Így egy kalap alá kerülök velük, annak ellenére, hogy több Magyar gyereket támogatok, és látok el innen ha kell, mint sokan együttvéve sem, számolatlanul toljuk a pénzt, és tűzifát, élelmiszert a magyarországon mélyszegénységben sínylődőknek. De köszönhetően a propagandának, ha a kendős feleségem bemegy egy játszótérre, az kiürül. Ha szerintetek ez így rendben van, szerintem elég nagy baj.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • moleculez

    veterán

    #126 Ajánlom figyelmedbe a muszlim személyisége c könyvet, milyennek kellene lenni. Eredeti szövegkörnyezetükből kiragadott idézetekre most nincs időm reagálni, de röviden az Iszlám tökéletes, de a muszlimok nem. (Lásd fentebbi ajánlásom)
    #130
    Kérdezd meg a feleségem le akarja-e venni a kendőt. Tényleg annyiszor leírtam már, sokféle képpen ezeket, hogy az elmúlt pár évben már belefáradtam, és úgy vagyok vele, magyarázkodjon a faszom, az. Mások hülyesége miatt.

    Jelen pillanatban ott tart a topic, hogy megy a muszlimozás ezerrel. A cikk pedig leginkább arról szól, hogy a gyűlöletbeszéd mint jelenség rendben van-e. De ahogy látom a gyűlölet már elterelt mindenkit az eredeti témától, jó gyűlölködést, megyek dolgozni...

    [ Szerkesztve ]

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • moleculez

    veterán

    Dejó, hogy itt mindenki vallástudós, nagyon jól szórakozom. :DDD

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • moleculez

    veterán

    válasz BiP #165 üzenetére

    Na így már mindjárt más, munka után hazamegyek és összeírom miujság.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • moleculez

    veterán

    Nos, kezdjük az elején: konvertált muszlim vagyok, tehát saját elhatározásomból, és döntésemből lettem muszlim, úgy 8 éve. Most 27 vagyok. Szóval 19 évesen az élet elém sodort, egy gyönyörű hölgyet, aki származását tekintve bár született muszlim, ez akkoriban nem látszott rajta, lázadó tini picsa volt. De mindig, minden kérdésemre választ tudott adni, amikor megkérdeztem, hogy mi miért van úgy, ahogyan, és az xy szituációban mi az Iszlám szerinti megközelítés. És azt találtam, hogy ez tökéletesen egybe vág az én értékrendemmel, és elképzeléseimmel. Miért? A jó (!), muszlim személyisége szöges ellentétben áll azzal, amit manapság a muszlimok leművelnek. A legszebb erkölcsöt, és az emberekhez, környezethez való legjobb bánásmódot írja elő. Miután először olvastam a Korán fordítását, már semmi kétségem nem volt afelől, hogy megtaláltam-e az utamat.

    Hogy reagáljak a fentiekre kicsit.
    Az Iszlám soha, sehol nem írta elő, az erőszakos terjeszkedést és hódítást. Természetesen ki lehet ragadni, mondatrészeket az eredeti szövegkörnyezetből, és aztán lehet őket habzószájjal idézni a 888.hu-n, értelmet akkor nyer, ha elolvassuk, és értelmezzük ami előtte és utána van.
    Felrobbantani magad nem dzsihád. Öngyilkosság, és gyilkosság, külön-külön is fő bűnök, hátmég együtt, elkövetője nem nagyon fogja a Paradicsom illatát se érezni. Ellenben dzsihád az, ha az ellen harcolok, hogy megforduljak minden miniszoknyás csaj után. (Ezt nem irják a kurucinfon, de nem szabad, a szem paráznasága. Akkor vajon megengedett megfogdosni??! Nem.)
    Vagy van a fegyveres dzsihád, de az szó szerinti háború, aminek elvileg nincsenek szabályai, a Korán mégis beszabályozta hogyan kell a megszállt területeken eljárni, hogyan kell a hadifoglyokkal, és zsákmánnyal bánni. (Nem, nem megengedett megerőszakolni a nőket ott sem. Sehol sem. Fő bűn.)
    A nők nincsenek elnyomva. Sőt Iszlám szerint, kiemelt helyük van, a legnagyobb tiszteletet érdemlik. Ha dolgoznak, akkor a fizetésük az övék, arra költik amire akarják, a férjnek nincs beleszólása. A kendő nincs rájuk erőszakolva. Egy kendős nőn nincs mit megnézni, nem fog vágyat kelteni az utca emberében. Ő nem lesz megbámulva, rosszabb esetben megfogdosva/erőszakolva, a másik fél nem bámulta meg (lásd fentebb szem paráznasága), és nem esett bűnbe. Többek közt. A nőnek a házasságban jogai, a férjnek pedig kötelességei vannak, és fordítva.
    Mártír: nem az, aki felrobbantja magát. Az aki meghal a vallásáért. Pl engem csakis azért szurkálnak meg, mert muszlim vagyok. Vagy vallási háborúban meghalni, de napjainkban ilyen nem zajlik, és ahogy elnézem a politikát nem is fog.
    Az Iszlámban minden okkal, és jó indokkal van előírva, higyjétek el, nem tértem volna át.
    Viszont a muszlimokból nem ezt látjuk. Sajnos nem ilyenek a legtöbben. Több mint egy évet voltunk Egyiptombam arab nyelvet, és vallást tanulni, tudom milyenek. Ott leginkább szintén konvertált muszlimokkal tanultam együtt, akik azokban versengtek, ki a jobb, ki tesz jobbat. Igény esetén kap az egész sztori egy logout posztot, nem egykommentes sztori...
    A lényeg, hogy azok, akik terrorcselekményt hajtanak végre, jellemzően másodgenerációs külföldiek, akik nem találták a helyüket, sem a származásukban, sem a lakóhelyükön, és az ilyen, kulturális vákumban tengődő fiatalok könnyen fanatizálhatóak, és agymoshatóak. Én nem. Nekem jöhet a hulyeségével Ahmed, kiröjögöm, megfigyeltetetem. (Itt Londonban ezt komolyan veszik) És végül annál a közhelynél kötöttünk ki, hogy az oktatás hiánya, minősége. Mindenhol, úgy a közelkeleten, mind kelet-Európában, ahol a sok hülyeséget el lehet hitetni a néppel, úgyse járnak utána. Én sokféleképpen, sokhelyen leírtam már, de ehy ideje feladtam, a PH viszont az online otthonom, csak nemhagyom. Jóéjt, megyek kajálni, Ramadán havu böjt ötödik napja, Londonban 18 óra böjt...

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • moleculez

    veterán

    válasz #82729984 #178 üzenetére

    Igen, úgy a legegyszerűbb összefoglalni, hogy a Iszlám tökéletes, a muszlimok nem. Azok akik a közel keletről idejönnek bármi okból, nem az a bajuk, hogy muszlimok, hanem, hogy keveset tudnak a vallásukról. Egyiptombam a mecsetekben ima után tanítások zajlanak nekem alap dolgokról, ami a helyieknek tök új, mert beleszülettek, mennek napi 5x imádkozni, de fogalmuk sincs, hogy miért. Más világ, és kultúra, de nem vallási értelemben. Felejtsük el egy kicsit, hogy muszlimok, anélkül is kb mintha egy filmbe csöppennél, akkora a mentalitásbeli eltérés. Mikor megérkeztem sokkolt. Majd mikor Kairoból ideérkeztem Londonba, hetekig tartott integrálódnom, és visszarázódni a civilizációba. Szóval higyjétek el, senki nem hívja őket, hogy gyertek EU-ba, nincs nekik semmi bajuk velünk, egyszerűen szeretnének ők a helyükön maradni, de látjuk mi zajlik arrafelé. Miért egyedülálló férfiak jönnek csak. Mert a legtöbb férfi egyedülálló. A házasságkötésnek országonként eltérő, szinte teljesíthetetlen feltételei vannak (lakás, kocsi, pénz, ékszerek), szemben megint az Iszlám előírásaival, ami a végletekig megkönnyíti azt, azért, hogy ne kelljen paráznaságot elkövetni, családban éljenek. Akik direkt élni jönnek ide, azok nem kamion alatt jönnek, hanem rendes úton. Nincs is velük baj általában.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Új hozzászólás Aktív témák