Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #82729984 #110 üzenetére

    Az tény, hogy a jelenlegi helyzet egy időzített bomba, de szerintem nem a vallás miatt. Egyrészt a szegények és gazdagok között egyre nagyobb a szakadék, egyre nagyobb gettókat termel ki magából a társadalom, másrészt az átlag európai ember identitása nem igazán van rendben.

    Értsd, van a nyomorban tengődő ember, akit behülyítenek és van a jólétben unatkozó, akit ugyanúgy behülyítenek. Most éppen vallási alapon, 30-40 éve meg politikai alapon ment.
    A végén, amikor felrobbantanak, nem fog számítani, hogy melyik csinálta. Legalábbis nekem.

    Ez amúgy már most is a mi problémánk, hiszen egy közösség vagyunk az EU-n belül, csak még tolják azt az illúziót, hogy mi, magyarok vagyunk annyira erősek, hogy ebből kimaradunk. Frászt. Az egyetlen szerencsénk, hogy egyrészt köztudottan nem szeretjük aki nem magyar (lásd pirézek) és amúgy csóró ország vagyunk a többiekhez képest.

    Ha a hazazavarás nem működik, nekem az is elég, ha kitiltják és kirakják. Nyilván ehhez kell(ene) határvédelem. Azt, hogy segítünk a rászorulóknak egy kvóta erejéig részemről rendben, az hogy a határokat nem tudjuk megvédeni az nincs. Ahogy az sincs, hogy ha valakinek segítünk, de az nem tartja tiszteletben a törvényeink és szokásaink, azt nem zavarjuk el. És szándékosan használom az el kell zavarni kifejezést, mert az ilyen attól veszi el a forrásokat, aki próbálkozik.

    A zárógondolathoz. A megítélés mindig az alapján történik, amit és ahogyan mondanak. Ha valaki nem általánosít, nem kapja meg az első jelzőt.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák