Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz osztraksajt #3 üzenetére

    "Annyira USA-ban sem jók még (mobil)netkapcsolatok hogy stabilan erről zenéljenek nagy tömegek. Persze aki korán kel ugyebár.... részesedést szerez."

    Az még csak hagyjám, de teljesen fölöslegesen plusz sávszélességet kellene ehhez használni, ráadásul ha nagy tömegekben gondolkodunk, akkor nem is keveset.
    Na meg mi van azokkal akik autóban szeretnének zenét hallgatni? Most akkor internetet minden autóba? ( igen pár év és ez lesz, pont most olvastam egy cikket erről ezzel a címmel) Na ne röhögtessenek már...
    Vagy ha épp lehalt a szerver, elszállt a net akármi... akkor kész nem is hallgathatunk zenét, holott a "te" eszközöd kifogástalanul működik?

    Az egész cloud mizéria a központosításra megy ki. Mindenki mindent egy helyen tartson és végezzen. Ezzel a sok előnyén kívül csak azt érik el, hogy egy plusz kockázati tényezőt helyeznek az egyenletbe.
    Elvégre eddig csak annyi kellett, hogy ott legyen a szám a mobilon, meg az akku fel legyen töltve. Mostmár az is kell, hogy legyen folyamatos netelérés, megfelelő sebességű, valamint a távoli szerver ami kiszolgál engem szintén 100%-osan működjön, mint internet terén, mint az áramellátás terén.
    Vagy PC területen. Áram kell neki és már dolgozhatunk is. Ha mindezt cloud-on keresztül akarjuk megoldani, akkor nem csak áramellátás kell, hogy biztosítva legyen, hanem internetelérés az kliens és a szerveroldalon is. Ami abszolút nem hangzik vészesen, de az elmúlt 5-8 évben többször állt le a google féle gmail, a freemail, a hotmail vagy az iwiw, mint ahány áramszünet volt nálunk! És akkor még nem is beszéltünk a belassulásokról ami szinte mindennapi esemény, pedig a google nem kis cég.
    Márpedig láttuk már sokszor, hogy még a nagy cégek netes szolgáltatásai is mennyire akadoznak esetenként, vagy akár le is állnak egy-egy hiba miatt, vagy akár áramszünet miatt.
    Szóval ha nem muszáj, én nem erőltetnem ezt a cloud féle megoldást úgy kompletten az élet minden területére...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz osztraksajt #6 üzenetére

    Szerintem az elsődleges kérdés, hogy mikor jutunk el oda internetkapcsolat tekintetében ahol ma az áramellátás tart. (ami megjegyzem szintén nem tökéletes)
    Vidéki kisvárosban lakok, az elmúlt 5 évben egyszer ment el az áram ~ 15 percre. Az internet jóval többször, bár tény az sem jellemző.
    Ezzel szemben a gmail heti rendszerességgel dob vissza hibaképernyővel, hogy most épp nem elérhető, igaz 3.-4. próbálkozásnál már igen. És ennél jóval többször van az, hogy egész egyszerűen belassul, alig-alig akar betölteni. De lehetne még sorolni ilyen oldalakat.

    A második legfontosabb szempont a biztonság. Ki vagy mi garantálja azt nekem, ha mondjuk cloud-os dokumentum kezelőben írom meg a cégem szerződését és esetleg a távol szerveren is tárolom, akkor ki garantálja nekem azt, hogy ahhoz az ég világon senki más nem fér hozzá csak én (illetve senki illetéktelen). Nyilván hülye lennék céges papírokat online tárolni, de a lehetőség fennáll, valakinek ez valakinek meg más jelenti az értéket.

    Mert ezzel pont az a baj, ami mondjuk a banki rendszereknél is, hogy sok ember adata tárolódik egyetlen fizikai helyen. Ergo, nem kell 65 külön cég rendszerét feltörnöm az adatokért, hanem elég egyetlen ilyen cloud szervert feltörni és máris megszereztem 650 cég adatát. A banki rendszer viszont működik. Hellyel-közzel az is akadozik - legalábbis a gazdaságis kollega siralmaiból ezt veszem le - de a biztonság többé kevésbé megoldott.
    Na mind1, nem részletezem, a lényeg, hogy van egy több évtizede fejlesztett rendszer, ami úgyahogy működik, de ott is sok a probléma

    És nem azt mondom, hogy kukába az egész ötlettel, mert nem. És persze elromolhat az otthoni gép is. Csupán azt mondom, hogy a cloud a jellegéből adódóan egy plusz kockázati tényezőt tesz a rendszerbe. Lehet, hogy az kicsi, de akkoris egy plusz.
    Én még adnék egy 15-20 évet a cloudnak.

  • Dany007

    veterán

    válasz osztraksajt #13 üzenetére

    Hát, akkor nagy vonalakban egyetértünk.
    Annyi különbséggel, hogy tőlem nagyon "idegen" az egész ötlet. Ami viszont alapvetően jó. De én mégis idegenkedem tőle.
    A 15-20 évet úgy gondoltam, hogy akkor már nem lesz asztali PC, vagy Htpc, hanem lesz egy kis doboz, amolyan modem féle, ami tartja a kapcsolatot a központi szerverrel és "csak" jeleket továbbít a perifériák között. Minden tényleges munkát cloud alapon egy szerver fog elvégezni. Még az op rendszer is a távoli gépről fog futni és csak a "képi jelek" lesznek az otthoni kijelzőn megjelenítve.
    Vagy menjünk mégtovább, nem kell semmi modem. Gyárilag fali utp - vagy hasonló - csatlakozót fogunk a Tv-re monitorra kötni és direktbe onnan kapjuk majd a jeleket. A Tv vagy megjelenítő meg maga veszi az egér / bill / egyéb perifériák jeleit és mindent a távol szerver dolgoz fel.
    Na én valami hasonlóképp látom ennek a jövőjét. És ettől idegenkedem.

  • Dany007

    veterán

    válasz osztraksajt #15 üzenetére

    A vezetékes dolog nekem azért kézenfekvő mert az áram ma már minden háztartásban és épületben alapdolog. Még itthon is :)
    Előreláthatólag ez így lesz a következő jópár évtizedben is. Tehát a vezeték az egy fix dolog, van volt és lesz is egy jóideig.
    De amúgy az is elképzelhető amit te írtál.

    Most nemrég volt valami játékgép kezdeményezés. Ahol csak a "konzolt" / vagy vezérlőt kell megvenned aztán a játékokat a szerverről futtatod és onnan is bérled! óccsóért. :)
    Volt róla cikk itt a PH!-n. Jó nagy vita is kerekedett a topicjában, de azóta nem is hallottam róla.

    A birtoklási vágy egyébként tényleg meghatározó. Talán ösztönös is.

  • Dany007

    veterán

    válasz osztraksajt #23 üzenetére

    Igen, pontosan erre gondoltam én is! :) :C

    A backup részt meg meglehetne oldani egy sima raid-es kétvinyós megoldással.
    Persze fizikailag még az is egy helyen lesz és ha leég a lakás vagy bombatalálat éri akkor tönkre megy... De... erre nagyjából annyi esély van, mint a távoli szervernek a bombatalálatra vagy tűzre. Továbbá szerintem a nagytöbbség nem ettől tart a legjobban. Mégtovábbá : ) ha leég a lakásod a legkisebb problémád lesz a 20giga mp3 meg a 300giga HD film ami elveszik.
    Btw ha ennyire fontos, akkor esetleg mobilvonyós tárolással heti 1 backuppal meglehetne oldani. És akkor a mobilvinyót mondjuk lakáson belül valahol máshol tárolni. Vagy esetleg a pinceszinti tárolóban stb...
    De amúgy manapság még a nagyobb cégeken kívül sima raid megoldást sem használ az átlagjúzer.

    @DJS:

    Nyilván a netszolgáltatót így se úgyse lehet kikerülni. De ezzel a home szerveres megoldással legalább a 3. felet a cloud szerver szolgáltatót kilehet kerülni.
    Amit írsz az már most is és mindig is így ment. Elvégre senkinek nincs saját netszolgáltatója : ) Mindenki egy 2. féltől "veszi" a netet. Ez ezután se változna meg.

Új hozzászólás Aktív témák