Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Dany007 #12 üzenetére

    15-20 éve még az Amiga volt a menő és a C64 kazettás magnóval a jellemző, azért ne tévedjünk el. :DDD

    A gmail nálunk sosem röccen meg mint ahogy írtad, pedig hárman használjuk a családban, az lehet valami szolgáltatói hiba is. Amúgy nálunk Debrecenben (frekventált helyen) heti rendszerességgel elmegy az áram van úgy hogy naponta többször is, szóval az internet stabilabb mint az áramszolgáltatás. :Y

    Mondjuk én médiára hegyeztem ki a mondandómat, se az mp3, se a filmek nem olyan "mission critical" cuccok mint egy cég szerződései. De én is azzal kezdtem, hogy komoly biztonsági aggályaim vannak, csak tegyük félre most ebből a szempontból. Ez is csak egy eszköz amit lehet ésszel és öngyilkos módon használni, mint mondjuk a kést. Mint írtam nekem is lesznek olyan dokumentumaim amit nem rakok felhőbe.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dany007 #12 üzenetére

    a biztonság részét nem egészen értem. senki nem kötelez rá, hogy az xy ingyenes cloud szolgáltatásban tárold a céges szupertitkos dolgaidat. nyilván ilyen munkához a cégnek lenne majd saját cloud szervere, amire mondjuk vpn-en keresztül csatlakozol, akkor még a köztes adatforgalmat sem nagyon lehet meglékelni.
    ezért is tetszett volna iszonyatosan a wave, mert az magán jellegű dolgokra szuper felületett biztosított volna. pl. itt a munkahelyen a dokumentumok egy részét most lőjjük fel felhőbe, mert sokkal kényelmesebb, és gyorsabb, ha így megy a munka, mintha mindenki doc fájlokat toszogat gépről gépre. erre, amire nekünk kell, szintén tökéletes lett volna a wave felülete, a privát hullámokkal, meghívható emberekkel, kooperációs lehetőségekkel, visszajátszással meg mindennel. hát, ezt most nélkülözni kell majd.

    ettől függetlenül abban egyet kell hogy értsek, hogy a multimédia felhősítése nem a legjobb megoldás. persze, nem lesz (annyira) redundáns az adatok tárolása, viszont az adatforgalom annál inkább. már a youtube esetében is sírnak a szolgáltatók, hogy mekkora forgalmat generál. ha mondjuk nem az ottani lebutított bitrátájú hd videókat nézegetné online a nép, hanem a bluray-hez közelítő minőségűt, akkor aztán tényleg befeküdne a mostani hálózat.

    kérdés az is, hogy vajon ezeket a feltöltött mp3 zenéket ténylegesen mp3-ként kapjuk-e vissza, a feltöltöttel azonos minőségben, vagy valami netes stream-hez ideálisabb 32kbps aac+ formátumban...

Új hozzászólás Aktív témák