Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
togvau
senior tag
-
togvau
senior tag
Azért mert semmi tényt nem ír le. Leír dolgokat amíg úgy voltak valamikor esetleg többször is egymás után és azt törvényszerűnek veszi. Aztán amikor nem úgy történik akkor kimagyarázzák, hogy az a kivétel ami erősíti a szabályt, vagy elnézést kérnek és megváltoztatják a törvényt.
Nem is áltudomány, hiszen nem tudomány.
Olyan mint az aluljáróban a "jósolni jósoltatni" asszonyságok.[ Szerkesztve ]
hitler, sztálin, micro usb
-
togvau
senior tag
Nem írtam olyat.
Nem gondolnám át, ahogy egy szcientológia előadás után sem gondolnám át, a szcientológiáról alkotott véleményem, sem egy tusnádfürdői szeánsz után, stb lehetne sorolni a közgazdaságtannal egyentértékű áltudományokat, humbugokat, hiedelmeket, amik vagy igazak vagy nem, véletlenszerűen. Bár megfelelő megfogalmazással mindenre igaz lehet ugyanaz :)A főiskolán a makró mikkamakka bullshittelésen mosolyogtam, mennyi áltudományos marhaságot tudnak az emberek, és a kokain pszichózisáról összehordani a jószágok 😁 amik vagy bejönnek vagy nem de megmagyarázzák amikor nem jön be, hogy de miért jött be igazából mégis 🤣
[link]hitler, sztálin, micro usb
-
veterán
Én sem mondtam, hogy áltudomány. Te írtál érveket, amelyek a fizikára is igazak. A kommented pedig arról tanúskodik, hogy lövésed sincs a közgazdaságtanról. Keress rá mondjuk erre: Nash-egyensúly, amiért közgazdasági nobel-díj járt.
Amúgy beültetnélek egyszer Haladó makroökonómia szemináriumra, ahol egy táblát elfoglaló egyenletek voltak. Szerintem átgondolnád ezt az áltudomány dolgot.
[ Szerkesztve ]
-
dabadab
titán
De még a matematikára is, az is fejlődött az évezredek alatt, korábbi teóriákat cáfoltak meg, bővítették a határait.
Nem, a matematikára nem lehet ugyanezt elmondani, mivel az tökre nem tudomány (legalábbis nem természettudomány).
A természettudományoknál azért van az a folyamatos konvergálás a valósághoz, mert igazából nem ismerjük a törvényeket, hanem csak a következményeikből próbálunk követekeztetni a tartalmukra, ennél fogva nem is tudjuk bizonyítani, hogy egy elgondolás jó-e, csak cáfolni - matematikánál viszont pont fordítva van, ott eleve adottak az axiómák, aztán utána az a kérdés, hogy mi következik belőlük - viszont itt nem lehet úgy tévedni, mint fizikánál, mert sima matematikai levezetések vannak, amik bizonyíthatóak.DRM is theft
-
togvau
senior tag
Hát ne magyarázd! A közgáz úgy is egy áltudomány, ami arról szól, hogy utólag próbálja megmagyarázni a megtörtént folyamatokat, és szabályt alkotnj rá... aztán amikor mégsem úgy van, megmagyarázzák, hogy de az nem is olyan volt, és átírják a grànit szilárdságú elveket 🤣
hitler, sztálin, micro usb
-
veterán
Vannak részigazságok a mondókádban, de a probléma az, hogy ez már kezd vallássá válni. Rengeteg ember gyárt buta ideológiákat a BTC mögé (defláció, és társai), amelyek a legalapvetőbb közgazdasági törvényszerűségekkel mennek szembe.
...holott az igazán átütô sikerek csak rögös úton ugyan, de kockázat mellett jönnek el.
Ez nem feltétlenül van így, és a BTC-re pont nem igaz. Az átütő sikerhez gyakran elég egy jó ötlet. A gond ott van, hogy azon emberek jó része, akik BTC-be rakják a kis pénzüket nincsenek tisztában a kockázataival. Írtam már, az sem véletlen, hogy a Morgan Stanley is csak a prémium ügyfelei számára tette elérhetővé egyelőre. -
Dißnäëß
nagyúr
A szervezett bûnözésnek eddig is volt kedvelt fizetôeszköze, a dollár. A Bitcoinnal nem azért foglalkoznak, mert eme célt elégíti ki (akinek van esze, nem BTC-ben kurvázik meg csempész embert meg fegyót, stb), hanem mert megbontja a status quo-t. A legnagyobb szervezett bûnözés az a politikusi kör és sleppje, akik a petrodollárt legitté tették, az arany(tartalék)tól pedig teljesen függetlenítették. Nem mellesleg szokás egy kalap alá venni a BTC-t a többi kriptóval, holott k*ra nagy különbségek lehetnek és vannak is köztük.
Olyan ez kicsit, mint a foci, hogy egy dolog a partvonalról meg a fotelbôl okosnak lenni, és megint egy dolog rúgni a lasztit.
Ez a szellem már kiszabadult a palackból, a kérdés nem a BTC bukása (vagy sem), mert bár rengeteg altcoin mozog vele együtt, nem mind, hanem az, hogy a tôke hova vándorol, ha berogyna egyszer de nagyon. Nem minden kriptóhoz kell bánya, tehát mehetnek a szelfik is, a bolygó kicsit fellélegzik, illetve kezdi mindenki érezni, hogy nem a BTC lesz a holnap fizetôeszköze két zsömléért a sarki péknél.
Spekulatív, iszonyatosan volatilis piac szerintem jó, hogy van. A mai kor valahogy mindennemû szabadságot és felelôsségvállalást el akar venni az emberektôl, holott az igazán átütô sikerek csak rögös úton ugyan, de kockázat mellett jönnek el. Akár vállalkozói létrôl beszélünk, akár befektetésrôl, akár egyébrôl. Ha rommá korlátoznák ezt is (megvan rá az esély amúgy, a betartatása már más téma), akkor kb ugyanoda jutnánk, hogy már az is hírérték, ha a Magyar Telekomban fingott a légy és egyik napról a másikra az árfolyam "UGROTT" fél százalékot, a kripto meg míg kimegyek a budira hugyozni, moccan ötször ennyit. Még jó, hogy lófaszt se érdekel a klasszik tôzsde, ha van az embernek némi játszós pénze. Egyébként ha már kivette az eredeti beszállót, mert sikerült dupláznia, már nincs mit vesztenie és onnantól minden cent "köszönöm", ajándék. Aki akár FOMO-tól, akár kalandvágytól ittasan beszopja a sztorit, mert realizálja pillanatnyi veszteségét (ahelyett h kivárna, mivanha), magára vessen, 19-re lapot húzni nem szokás, se a házra hitelt felvenni egy kis játékért. Az ilyen égjen meg, sorry, nem tudok együttérezni felelôtlenekkel, de emiatt aki viszont merne játszani egy nem kicsit volatilisebb játszótéren, hadd legyen már az ô dolga és a többiek balfasz viselkedése miatt ne szopjon már ô is.
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
nihill
őstag
Egyébként pedig fel sem kellene törni szerintem. Elég lenne ha csak beszelfizne néhány katona egy kínai bánya előtt, hogy akkor most jöttek firmware-t frissíteni, már abból mekkora pánik lehetne. Oké hogy 51% meg blockchain, nade ezekkel a technikai részletekkel a crypto tulajok vajon mekkora hányada van ténylegesen tisztában? Egy pánikot elég csak elkezdeni, aztán borul mint a dominó ha vannak elegen akik elhiszik. Azok pedig mindig vannak, elég csak a fészbúkon terjedő hülyeségekre gondolni.
-
SaGaIn
senior tag
Ezt már annyi dologra hallottam "pont az a lényege, hogy nem lehet feltörni." és előbb utóbb mind fel lett törve... (csak hogy egyet mondjak, Denuvo) félreértés ne essék nem Brute Force-ra gondolok, meg nem Vér Istvánokra... Hanem kormányzati szinten már tuti foglalkoznak vele, hiszen a Bitcoin a szervezett bűnözés egyik kedvelt fizetőeszköze... És ha kiderül, hogy igen is támadható, akkor esni fog az értéke, ez pedig csak idő kérdése...
[ Szerkesztve ]
"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.
-
BaLee
addikt
"Mi lesz ha kiderül 1-2 év múlva (vagy akár holnap) hogy a kínaiak feltörték a BTC-t... milyen gyorsan fog kiszállni belőle a nagytőke milyen gyorsan fog tizedére csökkeni az értéke?"
A bitcoin blokklánc technológiájának pont az a lényege, hogy nem lehet feltörni. Egy esetben lehetne vele próbálkozni, ha a bányászgépek 51%-a egyvalaki kezében lenne aki eldöntené, hogy hamis adatokkal kezdi el feltölteni a blokkláncot és a többi gép nem jelezné érvénytelennek a tranzakciókat, mert a gépek többsége nála lenne. Viszont ez azért sem fog megvalósulni a valóságban, mert a bányászat egy hatalmas biznisz és ha "feltöri" a BTC-t akkor az hamar kiderül és beesne az értéke és mehetne a kukába az összes bányászgépe. Ez senkinek nem érdeke.
A blokkláncon minden tranzakció látszik ahogyan azt is meg tudod nézni hogy melyik tárcában, milyen publikus címen mennyi BTC van. Mivel a mennyiség fix így ha valaki fel is tölti a saját tárcáját azt valahonnan el kellene vonnia. -
SaGaIn
senior tag
Látom azért van egy két tag a fórumon aki látja hogy mi az óriási nagy hazugság a kriptoban... Olyan soha nem volt a világtörténelem folyamán és remélem nem is lesz mint amit a kripto-hívők ígérnek, hogy banktól vagy állami hatalomtól független szabályozatlan pénz... Mert az csak káoszt szülne és az senkinek nem lenne jó.
A veszélye az egésznek a szabályozatlanság és hogy a kereslet és a hype túltolta az árfolyamot...
Két dolog lehet vagy stabilizálják valahol az árfolyamot és szabályozott lesz a rendszer, vagy bukásra van ítélve. 2010 körül, ha lett volna "fölös" értsd elbukható 500 ezer forintom beletettem volna, mert azt tudtam, hogy bőven 1000$ fölé fog menni a BTC még a 5000$ is normálisnak tartottam de ami felé most haladunk az az előbb utóbb kidurranó lufi... Még az is jól járt aki a 2évvel ezelőttit 3000$-os árfolyamon szállt be, De azok a tömegek akik most szállnak be mikor őrülten emelkedik az árfolyam bukni fognak mert csak idő kérdése a komoly kompenzáció. És emberek óriási kockázatokat vállalnak a hurráoptimizmus miatt, pont mint a kölcsönökkel 2008 előtt...Vagy szerintetek tényleg hagyni fogja azt egy USA vagy Kína vagy EU hogy szabályozatlan ellenőrizhetetlen kriptovalutára álljon át a gazdaság szabadutat engedve a Slikroad féle szemétdoboknak?
Az emberek nem tanultak a 2008-as válságból vagy a 2018-es BTC zuhanásból... akkor 18000$-ról esett vissza az árfolyam 3000köré... Mi garantálja, hogy nem esik le újból pár nap alatt... Addig nincs baj míg egyesek csak a sörpénzt fektetik kriptóba. A baj ott kezdődik mikor már úgy tekintenek rá mint pénzgenerátorra, és most már bőven itt tartunk... Mi lesz ha kiderül 1-2 év múlva (vagy akár holnap) hogy a kínaiak feltörték a BTC-t... milyen gyorsan fog kiszállni belőle a nagytőke milyen gyorsan fog tizedére csökkeni az értéke?"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.
-
nihill
őstag
válasz Dare2Live #28 üzenetére
A legnagyobb baromság ezzel a képpel kapcsolatban, hogy csak a kiadási oldal van benne.
Kérdés #1: vajon 1929-ben is ugyan annyi volt a fizetésed mint 2014-ben? Lehet akkor 20$ egy havi fizetés volt, ma meg a kutyád heti zsebpénze. Összehasonlítható hmm?
Kérdés #2: vajon 2012-ben is ugyan annyi computing power kellett 1 BTC kibányászásához, mint 2021-ben? (mondjuk ez nem jelent direkben nagyobb árfolyamot automatikusan)Egyébként az a legnagyobb baj ezzel az össz coin őrülettel, hogy valahogy rengetegen elsiklanak afölött, hogy a bányák nem pénzt bányásznak, hanem coint. Új/több pénz nem képződik sehol, a pénz csak úgy kerül a rendszerbe, hogy ha én eladok coint az valaki meg is veszi tőlem rendes pénzért, tehát csak bemegy-kijön.
Ez semmi más csak ugyan olyan mennyiségű pénznek az újraelosztása. Nem lehet úgy BTCvel gazdagodni, hogy mások ezalatt nem buknak ugyan annyit párhuzamosan.
Illetve ez az újra elosztás nem is ingyenes, mert az elosztásra összedobott zsák pénz alul folyamatosan hullik kifelé egy "bányászat" feliratú lyukon, mivel a bányagépeket és az üzemeltetésüket is a coin tulajok fizetik ki.Teslát sem úgy veszel hogy rá van írva hogy 1BTC az ára, hanem az aktuális USD árfolyamon van mindig kiszámolva hogy épp mennyi coint kell fizetni. Ebből az egyenletből így pont ki lehet vonni a coint, semmi értelme (kivéve az újra elosztás általi gazdagodás - de simán lehetünk végül majd a szerv rosszabbik végén, sőt könnyebb is oda kerülni)
És a Paypal Visa stb sem a nagy eszméért szállt be, hanem látják benne a profitot és nem akarnak kimaradni amíg folyik belőle a pénz.[ Szerkesztve ]
-
nemlehet
őstag
válasz Balage700 #42 üzenetére
Ez konkrétan nem igaz, olyan szintű pénz beáramlás van hogy elképesztő... Minden előrejelzés azt mutatja, hogy idén 2-3x bitcoin... Morgan Stanley idén teszi elérhetővé a BTC-t a prémium ügyfeleinek ami 5 trillió dollár potenciális fund...
De biztos mindenki épp rohan kivenni.Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3
-
Balage700
tag
Pont nemrég néztem egy interjút amiben a fickó, aki megjósolta '89-es Japán bedőlést, most arra figyelmeztet, hogy 2008-asnál is nagyobb válság jön majd. Most ameddig tudják lapátolják ki a pénzt nem csak a Bitkoinból, hanem minden spekulációból. Fognak még emberek kiugrani az ablakon. Még anno egy pénzügyi cégnél ősidőkben gyakornokoskodtam és hallottam a történeteket, hogy befektetett a csóka és elveszítette mindenét, majd a sógorától kért kölcsön, azt is elverte, majd véget vetett az életének. Ez a Bitcoin is olyan mint a szerencsjáték, nem tudnak megelégedni az emberek hogy hátradőlnek, és "most nyertem ezen X profitot" hanem mint a rulettben tolják a pénzt, mint a kaszinóban. És azért tudjuk hogy a kaszinó sem azért van, hogy pénzt nyerj.
-
k-adi
nagyúr
ééééés a topik zárható is.
-
Dare2Live
félisten
"Egyszerűen csak sajnálom a hozzád hasonlókat,..."
Sztem az elmúlt 10év alapján azokat kéne akik forintban tartották a megtakarításaikat és nem akik btc/ethban. Szerencsétlenek hisznek a fiat vallás átverésben.
Vagy nem így látod nem érted még az 1+1et sem?"Ennek csúnya bukás lesz a vége, mert a történelemben mindig az lett."
Mármint a bankóprésnek? ja az lesz.
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
Dare2Live
félisten
Lehet hülyeség lenne de ettől még így van évezredek óta. Ellenben a papírral.
Dehogynem használják. Nicehashes bányászok rendszeresen így vásárolnak. Érdekes lesz a Tesla vonal is. Már GM is vizsgálja. hopsz
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
veterán
válasz Dare2Live #36 üzenetére
Pénzt sosem tartanék benne, mivel ezek sem pénzek. Spekulatív befektetési eszközök, amiknek lehet helyük egy jól diverzifikált portfólióban. De az sem véletlen, hogy olyan szutyok cégek, mint a Morgan Stanley is csak kiemelt ügyfeleinek ajánlja a kripto befektetést.
A te esetedben ez hazárdírozás, mivel nyilván nincsenek dollármillióid, hogy a kriptón elszenvedett bukást benyelhesd. A BTC mögött nincs semmilyen reálgazdasági teljesítmény, azért ér valamit, mert te, és a hozzád hasonlók elhiszik, hogy ez a token érték. Arról nem beszélve, hogy önállóan nem forgalomképes, kripto tőzsdéken váltják át dollárra, és abból vásárolnak. Ha ez megszűnne, azonnal bedőlne az árfolyama. Ha az USA betiltja, azonnal bezuhan az árfolyama. Teslát, meg 1-2 dolgot vehetsz vele, de nincs valódi forgalomban, nem tölti be a pénz funkciókat. Ezekkel te számolsz amúgy, amikor bele rakod a kis pénzecskédet?
A legnagyobb baj, hogy a kriptohívőket behülyítik az ilyen - általad is bemásolt - ostoba mémekkel, amik csak arról tanúskodnak, hogy a hazai gazdasági közoktatás egyszerűen nem létezik. Egyetemen első évben nagyjából a 4. pénzügytan órára eljut oda egy diák, hogy tételesen tudja cáfolni az általad felhozott ostobaságokat. Tudom, hogy ezzel nem foglak meggyőzni, mert a kripto már egy vallás. Vagy egy drog. Egyszerűen csak sajnálom a hozzád hasonlókat, amiért olyan kockázatba mentek bele, amit képzettség hiányában nem vagytok képesek felmérni. Ennek csúnya bukás lesz a vége, mert a történelemben mindig az lett.
[ Szerkesztve ]
-
dabadab
titán
válasz Dare2Live #33 üzenetére
Az is hülyeség lenne, abszolút semmi véletlen nincs abban, hogy az arany mindenhonnan kikopott, mint fizetőeszköz, de a BTC szárnyalása az tényleg leginkább csak üres spekuláció és semmi köze a reálgazdasághoz - azért, mert a BTC árfolyama felment a százereszeresére még nem nőtt a világ termelése is százezerszeresére, vagyis az egész csak azért történhetett meg, mert SENKI nem használja a BTC-t fizetésre. Ha a BTC átvenné a dollár helyét, akkor ez mindjárt nem így működne (és a monetáris politika hiánya komoly problémákat okozna, ahogy azt fenn Zsiday részletezte)
DRM is theft
-
Dare2Live
félisten
Dollárban ami amúgy egy keményvaluta infláció van. Főleg amióta kihúzták alóla az arany standardot. Arról ne is beszéljünk, hogy a végtelen bankónyomtatás mit is okozhat...
BTC/ETHban meg még USDhez képest is nemhogy FThez defláció van. A pénzed egyre többet és.Elég jó mém.
Hol áll zsiday véleménye a BTC/ETHval szemben? Ha ott a megszokott az lesz, hogy egyre többet és többet ér az megy be a "köztudatba" pont olyan hatást válthat ki, hogy akkor abba rakjuk a pénzünk.
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
Dare2Live
félisten
válasz Dare2Live #27 üzenetére
zsiday írása eléggé idevág.
[link]"Forintgyengítés=euroizáció
2021. március 25. - 09:42
A folytonos forintgyengítés szinte a hazai gazdaságpolitika része lett, aminek van egyfajta logikája: afféle ázsiai modellt másolva, alulértékelt devizával, alacsony kamatokkal és támogatott hitelekkel próbálunk versenyezni a nemzetközi piacokon. A probléma ezzel az, hogy ha sokáig megyünk ezen az úton, akkor elveszíthetjük a monetáris politika feletti kontrollt.Mindaddig, amíg ciklikusan, tompító hatással alkalmazza egy ország a devizagyengítést - azaz recessziós időszakokban gyengíti a devizáját, fellendülésben erősíti - nincs nagy baj, ám tudjuk, hogy (hasonlóan az anticiklikus fiskális politikához), a megszorító fázist nem szeretik alkalmazni a politikusok, gazdasági lassulástól és népszerűségvesztéstől tartva. Valahogy így van ez a forinttal is: recessziós helyzetben, bármilyen nehézségek esetén hagyjuk (segítjük) gyengülni, de utána már nem akarjuk visszaerősíteni.
Amíg a lakosság/vállalati szektor nem szokik ehhez nagyon hozzá, addig ez elmegy, de ha elég soká zajlik, akkor beépül a várakozásokba, és a szereplők rájönnek, hogy az állandóan leértékelődő hazai deviza helyett érdemesebb megtakarítani és árakat meghatározni egy stabil devizában. Nálunk ez logikusan az euró.
Úgy látom, hogy lassan kezd elindulni az a folyamat, amikor a forintgyengülés természetessé válik, beépült a várakozásokba, és mivel a hazai devizát egyre kevésbé gondolják értékőrzőnek, a megtakarítók kezdenek trendszerűen euróban gondolkodni. Ez nem egy gyors folyamat, de ha így haladunk, akkor idővel az összes megtakarítási és árazási döntés is egyre inkább euróban lesz Magyarországon, a forint szerepe marginalizálódik, ami oda vezet, hogy a monetáris politika lehetőségei beszűkülnek, hiszen a forint árfolyama, a forint kamatok egyre kevesebbek számára lesznek érdekesek.
Nem biztos, hogy ez hosszútávon negatív folyamat, de a forint megtartásának és az euró be nem vezetésének éppen az az értelme, hogy önálló monetáris politikát tudunk folytatni. Ha a következő években is a forint burkolt csúszó leértékelését folytatjuk, akkor ezt a fegyvert elveszítjük, és az euró bevezeti önmagát. Tehát ha meg akarjuk tartani a forintot és az önálló monetáris politikát, akkor fel kell hagyni a hazai pénz gyengítésével, különben akár akarjuk akár nem, a gazdaság magától fog átállni euróra."
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
Dare2Live
félisten
"Illúzió azt gondolni, hogy az Euró bármire is gyógyír. Ha az lenne, akkor Görögország nem ment volna kvázi-csődbe..."
Ha nem lett volna eurojuk, vagy kilpének az eurozonából (ez opció volt) akkor a drachma összeomlik. Mi is történt? A megtakarítókat akik voltak olyan bolondok, hogy drachmában tartják a pénzüket elvesztették megtakarításaik nagyrészét. Ha tetszik a felelőtlen költekezést a lakossággal fizettetik meg. Na ezt nem tudták megcsinálni mert euro.
Nézzük MOot. Államadóság nagyon magas, brutálisan nő. Ha jön egy gazdasági beomlás a ft leseggel ahogy anno a drachma is tette volna. A Ftben megtakarítók elvesztik amiért éveket, évtizedeket dolgoztak. Akinek euroja van azzal nem történik ilyen. Azt nem tudja a magyar állam, politikusok kirabolni.
És itt nagyon bejön a képbe a BTC/ETH/monero... azt úgy el lehet dugni, hogy ha el akarják venni mint ami mondjuk államcsőd esetén az euromappal történni fog nem tudják.don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
Dare2Live
félisten
Nyáron EIP1559. Sokkal alacsonyabb tranzakciós díjak és nagyobb tranzakció számot remélnek tőle.
POS majd legkorábban 2022végén.
@Parano1d Ezt így még soha nem gondoltam át, nagyon érdekes gondolatmenet. Kösz.
[ Szerkesztve ]
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
Dare2Live
félisten
"Az hogy boltok minden évben többet emelnek az nem a kormányon múlik..."
Ennyire demagogok már ne legyünk. Jegybank évek óta a high pressure economyt tolja. És ha az Ft árfolyama esik 10%+t. Akkor az begyürűzik az árakba. MInden ami importtermék az ára nőni fog 10%al mert az importőr EURoban fizet. Az gyártó, termelő nem fogja 10%al olcsobban adni a termékét eladja külföldre. Ha kell fizesd ki érte a 10%al többet. És akkor ott van a végtelen quantitative easing. És a vége az lesz, hogy:
És amíg ez így megy addig fixen bolond az a ki a pénzét forinban tartja. De az EUR/USD... is erősen kérdéses.
"Amúgy semmivel sem lennénk előbbre ha Euro lenne a pénzünk a gazdaság ugyanolyan szar lenne a fizetésed ugyanolyan szar lenne..."
A forint elinflálásának a lényege, hogy "ellopják" a megtakarításaidat. Nem az, hogy a gazdaság jobb vagy roisszabb lenne. Igen persze következménye az is, hogy jé 10%al kevesebbet ér a fizetésed euroban mint tavaly. És akkor megint ott vagyunk, hogy fixen bolond az a ki a pénzét forinban tartja. De az EUR/USD... is erősen kérdéses.
Ebben az ábrában egyibként az a durva, hogy ilyen pénznyomda mint ami most fut sose volt. Nem tudjuk mi lesz a vége de nem kell csodálkozni ha 2év múlva egy BTC 200.000$fog érni az ETH meg 100.000$árt. És azon se ha a "keményvaluta" a BTC, ETH lesz és nem a $/eur hogy az ftt ne említsem.
A BTC létrehozásakor fő szempont volt, hogy ne lehessen pénznyomdázni. A hatását jól látjuk.
[ Szerkesztve ]
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
Parano1d
tag
Az eddigi gazdasági válságokat, akárcsak a 2008-ast, és a korábbiakat épphogy a jelenlegi gazdasági rendszernek köszönketjük. Sokan úgy gondolják, hogy az infláció éppen annyira rossz, mint a defláció. Ha szért költöd a pénzedet, mert veszít az értékéből, akkor lehet, jó a gazdaságnak, és munkahelyeket tudnak teremteni, hogy olyan dolgokat gyártsanak, amire amúgy semmi szükséged sincsen, a kormányoknak nem kell felelőségteljes gazdasági politikát folytatni, mert a pénz nem tud elfogyni, mert ha kell csak "nyomtatnak" friss ropogós újat. (Cserébe a meglévők értéke csökken ugye)
Ha defláció van, akkor csak arra költik az emberek a pénzüket (aminek ugye növekszik az értéke) amire amúgy ténylegesen szüségük van. Kevesebb hulladék fog termelődni, kevesebb energára lesz szükség stb, és még lehetne sorolni.
Egyik rövid távon okoz katasztrófát, a másik hosszú távon teszi tönkre a bolygót, persze utóbbinál lehet reménykedni, hogy a problémák majd maguktól megoldódnak.
Másfelől a Bitcoin már több mint 10 éve létezik, szabályozva is van elég sok helyen. Kis hazánk természetesen ezen a téren is le van maradva mint a borravaló...
Vagy nem értem mit értessz szabályozás alatt? Ennyi erővel szabályozni lehetne mondjuk a Tesla részvények árát is, hogy a piac szerint túl van értékelve, miközben töredék mennyiségű autót tudnak legyártani, mint a legnagyobb multik. Azért árulják ennyiért mindkettőt, mert megveszik ennyiért az emberek. Nyilván realizálódni fog mindkettő, de most a hype miatt ennyit ér és kész. -
SaGaIn
senior tag
Az infláció lehet 4% és az egy tök normális érték. Az hogy boltok minden évben többet emelnek az nem a kormányon múlik... hál isten vége már a hatóságilag megszabott áraknak. (persze azért a benzinárral jól megszivatnak minket...)
Amúgy meg bízni kéne a gazdasági szakemberekben, nem véletlenül tanulják évekig a szakmát. Többségük mondja is hogy jelenlegi szabályozatlan állapotában a BTC meg a ETH alkalmatlan arra hogy alap pénz legyen sőt egyenesen veszélyt jelent a gazdasági stabilitásra.
Amúgy semmivel sem lennénk előbbre ha Euro lenne a pénzünk a gazdaság ugyanolyan szar lenne a fizetésed ugyanolyan szar lenne... Csak a kormány kezéből kikerülne egy fontos gazdaságszabályzó eszköz. A Csehek és a Horvátok sem véletlenül tartottá meg a pénzüket. El kéne érnünk Ausztria gazdasági színvonalát hogy nyugodt szívvel válthassunk Euróra. Az meg a következő 10 évben nem várható....
[ Szerkesztve ]
"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.
-
veterán
Azt kéne megérteni, amit a kolléga írt előbb: lényegtelen, hogy mi van a pénzre írva, ha a reálgazdaság szar. Ami most zajlik, az gyakorlatilag egy csúszó leértékelés. Ha ez az eszköz nem lenne, akkor fognák, és megemelnék az SZJA-t 25%-ra. Mennyivel lennél te akkor előrébb? Semmivel.
Illúzió azt gondolni, hogy az Euró bármire is gyógyír. Ha az lenne, akkor Görögország nem ment volna kvázi-csődbe, és nem döglődne az Olasz gazdaság pl.
-
BaLee
addikt
Azért én boldogabb lettem volna, ha tavaly év elején € lett volna a pénzemre írva nem Forint. Olyan 10%-al biztosabb boldogabb lettem volna csak tavaly óta.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy ha már régebben is euró lett volna a fizetőeszközünk amikor még 230Ft volt egy €.
Szóval én úgy vagyok vele, ha tehetem valamibe a pénzemet amiben nem fog ennyire inflálódni akkor miért ne. Legyen az dollár, euró vagy éppen bitcoin az tök mind1.
-
BaLee
addikt
válasz Dare2Live #12 üzenetére
Tudom, de a VISA megbírja, mert ő meg a kártyahasználat után is kapnak jutalékot a kereskedőktől. Míg ha te akarsz ethereumot utalni valakinek akkor neked kell fizetni a tranzakciós költséget.
Amúgy részletek még nem derültek ki a dologról de én kíváncsian várom a fejleményeket.
-
nemlehet
őstag
Az a baj, hogy aki bűnözni akar az megkerüli ezt a fajta ellenőrzést amúgy is. Szerinted hogyan lehet itthon egy csöves nevére több százezer SIM kártyát venni ami végül terroristáknál köt ki? Nyilván belső segítséggel, megfelelő embereket lefizetve.
Innentől meg pont arra nem jó az egész amire kitalálták. Nyilván majd az fog pénzmosással foglalkozni aki 150 nettóból él és nem az aki milliárdos tendereket visz el heti szinten.Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3
-
Dare2Live
félisten
"Így van, mivel a bitcoin meg az ethereum a viszonylag magas tranzakciós jutalékok miatt erre nem a legmegfelelőbbek, de ezeket nem is azért szeretjük hanem azért, mert őrzi az értékét sőt egyre értékesebb lesz."
A komplett visa rendszer ethereumra épül... Még a cikkben is megemlítették.
A btc az alkalmatlan rá.don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
BaLee
addikt
Nem tanultam közgázt, de attól, amit a forintunkkal művelnek bármi jobb lehet. Évi 4%os inflációs adatokkal jönnek ami mellé örülünk jó esetben az 5%-os fizetésemelésünknek a probléma annyi, hogy a boltban évente minden 15-20%-al kerül többe, elég mondjuk minden évben a gombócos fagyik árát nézni. Felénk tavaly előtt 220-230Ft volt, tavaly 270-280, idén pedig 350Ft. És ez csak egy példa.
És akkor tegye a magyar állampapírba amire kap 4-5%ot és akkor "csak" 10%ot bukik rajta évente.
-
SaGaIn
senior tag
Aki tanult egy kis közgázt az tudja, hogy az olyan szintű bizonytalanság és defláció mint ami a bitcoinban van soha sem lehet a gazdaság alapja, ha csak nem akarunk még egy 1929-et de nagyon úgy tűnik az emberek akik bitcoinba fektetnek nem érik fel ésszel mennyire veszélyes játékot űznek, vagy csak akkora ejtőernyőjük van hogy leszarják a kisemberrel mi lesz. A deflációt azért irtják tűzzel-vassal minden gazdaságban mert iszonyú káros hosszútávon a gazdaságra. Erős a gyanúm hogy ha nem tiltják be vagy szabályozzák szigorúan, csúnya nagy gazdasági válság elé nézünk amit a bitcoin zuhanása fog okozni amihez képest a 2008-as válság csak kis kellemetlenségnek tűnik majd... Elkerülhetetlen ha ez így folyik tovább...
"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.
-
zolee001
őstag
Egyetértek és ugyanakkor nem értem hogyan nem irtják tüzzel,vassal ezt a xart.
Bemegy az ember egy bankba 100 ft ot nem lehet utalni név nélkül mert küzdünk a fekete gazdaság és a terrorizmus ellen,a bitcoinokon keresztül meg milliárdokért lehet venni fegyvert narkót amit akarnak -
Narxis
nagyúr
Nagyon nem kéne ezt a bitcoin dolgot erőltetni.
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
BaLee
addikt
válasz Juhaszatti #2 üzenetére
Így van, mivel a bitcoin meg az ethereum a viszonylag magas tranzakciós jutalékok miatt erre nem a legmegfelelőbbek, de ezeket nem is azért szeretjük hanem azért, mert őrzi az értékét sőt egyre értékesebb lesz. Főleg az előbbi.
[ Szerkesztve ]
-
veterán
válasz Juhaszatti #2 üzenetére
Pont ezért semmi értelme a dolognak.
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz Juhaszatti #2 üzenetére
Inkább az várható, hogy a Bitcoin inkább értékmegôrzô eszköz lesz (persze volatilisebb, de még így is), és majd a sok altcoin közül lehet egy vagy több, ami tényleges, mindennapi tranzakciókhoz befut, mint "a digitális pénz" - amibôl lehet tejet, kenyeret venni pl.
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
BaLee
addikt
Lassan úgy tűnik, hogy a tiltásokkal (vagy a tiltásokba reménykedéssel) nem sokra mennek a bankok és kezdenek álláspontot váltani, ha betiltani nem tudják a kriptonpénzeket kimaradni mégsem kéne a dologból.
Amúgy akit érdekel bővebben a dolog a Crypto.com regisztrációval kapcsolatban pl. írjon, adok pár tippet.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Jövedelem
- Windows 11
- Milyen notebookot vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen routert?
- Digitális Állampolgárság Program
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Elite: Dangerous
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest