Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • linus89

    tag

    válasz qfm #19 üzenetére

    kábeles netnél nincs gond. ott ha azt mondják 20mbit akkor 20mbittel fog jönni, már ha elérhető nálad a szolgáltatás. ha nem jön a 20mbit az csak és kizárólag az isp hibája(hálózat nem bírja)

    dslnél viszont ha azt mondják, hogy 8mbit, akkor egyrészt nem fog jönni a 8mbit, soha, másrészről pedig ha a vonalad nem elég jó, vagy ha messze vagy a központtól, akkor bizony nagyon messze leszel a 8mbittől.

    eleve dslnél van egy csomó veszteség. a t home hiába rakja 8096ra a modem profilt, az elérhető max sebesség a felhasználó számára 6.98 mbit lesz kb. ezt speciel meg lehetne oldani hisz ha jól tudom már szinte minden tcomos dslam adsl2+ képes... 9mbitre be kéne lőni a profilokat és menne a 8mbit faszán...

    persze ez most nem tudom hogy jön ide :DD

    na szóvl a lényeg az ha rossz a vonalad, nem fog jönni a 8mbit. és ez ellen az isp nem tehet semmit igazából.

    én egyébként már rég megléptem volna azt amit az invitel, vagy amit már sok sok országban sok sok isp. minden csomag az elérhető max sebességen menne(adsl1 esetén 8mbit, adsl2 esetén 24), lenne egy egységes garantált sebesség(1024/128 mondjuk) és csak annyi különböztetné a csomagokat, hogy melyiknek mekkora a korláta.

    pl aki most 2gb-os 2mbites nettel nyomul, az nem hinném, hogy többet töltene le ha 8mbites nettel kéne 2gb-on belűl maradni.

  • linus89

    tag

    válasz sh4d0w #22 üzenetére

    direkt írtam hogy HA a szolgáltató megfelelő hálózatot épített ki. azért nem olyan jellemző hogy nem tudják vállalni a megadott maximális sebességet, bármikor.

Új hozzászólás Aktív témák