Új hozzászólás Aktív témák

  • Thrawn

    félisten

    válasz Rive #16 üzenetére

    Nekem is eszembe jutott az üzemanyagcella, de ugyanaz a bajom vele mint a többivel: a súlya és a mérete nem összeegyeztethető egy átlagos drónnal. Az akksi sem könnyű, de elég nagy az energiasűrűsége, hogy egy másfél kilós cuccot 10-12 percre a levegőben tartson vagy akár 100 km/h-val hajtson 5-6 percig.

    Nem is mi fogjuk ezt megvitatni, majd eldöntik a fejünk felett és slussz. Ahogy írtam, ezzel azt érik el, hogy senkinek nem lesz drónja, hacsak nem hivatalból űzi majd ezt a tevékenységet. Mi a baj a hozzáállásommal egyébként? Már előre nem tetszik ez a túlszabályzás. Ennyi. Azt nehezményezem, hogy ellehetetlenítik a hobby szintű vagy sportcélokból reptető esetleg marketingtevékenységet folytató kreatív embereket. A hangnemembe nem ér belekötni, nem véletlenül írtam indulatosabban a megszokottnál, de úgy gondolom nem írtam semmi sértőt vagy bántót.

    Cathfaern: Amit linkeltem videót talán jól mutatja azt a célt, hogy mire használnám. Részben saját magam szórakoztatására részben pedig a közért. Azt az aszfaltfestést nem lehet máshogy bemutatni. Vagyis be lehet, van itt akinek saját helikoptere van, na persze nem távirányítós hanem igazi, mezőgazdaságban használják permetezésre, de emellett légifotózást is vállal. Csak "kicsit" többe került volna őt felkérni. Mi megcsináltuk ingyen, a felvétel meg bent van a helyi TV-nél is, honlapjukra is felkerült. Senki nem jelzett eddig, hogy szedjük le mert ő is rajta van a képen. Bár ezután lehet meg fog történni ez is.

    MaCS_70: Nem olcsó egy épkézláb drón és egy jó objektív sem. De itt az elvről van szó. Lehet megfigyelő tevékenységet folytatni velük? Lehet. Mindkettővel? Igen.

    .mf: Na végre valaki aki érti miről beszélek.

    BlackPriest: A rádiófrekit zavarni nem elég, a GPS-t is meg kell bolondítanod valahogy. Ezek a fránya drónok maguktól visszajönnek ám a kiindulási pontra, ha elveszik a vezérlőjel. A jelzavarásért meg nagyon csúnyán megütheted a bokádat, elég komolyan veszik.

    [ Szerkesztve ]

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Új hozzászólás Aktív témák