Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Thrawn #10 üzenetére

    Nincsenek messze a mobil-lefedettségre támaszkodó, nem akkuval működő közhasználatú drónok.
    A felvetett probléma meg valós, ha nem is ez most épp a legsürgetőbb gond.
    És ahogy te kitalálod a rejtőzés módját, én meg kitalálom, hogy miképpen lehet azt a drónt leszedni, ha alkalmatlan helyre üti az orrát...

    Szóval ebben a dologban most felhozni a szabályozás igényét pont időszerű. Akkor is, ha a mi kis 'társadalmi párbeszédünk' úgyse befolyásol végül semmit.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • ALBY

    senior tag

    válasz Thrawn #10 üzenetére

    Nem lehet hogy te nem vagy képben ad rónok mostani és jövőbeni képességeivel? Elég szűklátókörűen állsz a kérdéshez, noha az alapkérdéseket alig súrolod.
    Nem csak a kindertojásból összeszedett drónok vannak ám, és amúgy is olyan afejlődés hogy kb két évente megduplázódhat a színvonaluk.
    Igen is pont alkalmasak rá (vagy +100 dollárért vagy egy két év múlva)
    hogy pármelyik podnró vérpiskike (vagy egyéb lelkes barom) végisasolja a paneltömb összes ablakát minden este, észrevétlenül, és akár automatikusan. Aztán kergetheted ha tudod de akkor már rég késő...
    Csak hogy egyszerűt mondjak.

    (Mondjuk lesz +69 dollárért "silent verzió" a drónból, ez is csak egy fejleszthető feature
    akció, free shipping ! ;) )

    Nem a játszótéren kis helikopteres játékról van szó, azzal semmi baj nem lenne.
    (Monjuk lehet hangosabb mint egy papírsárkány, de kb ugyan az a történet.)
    Ezt nem is szabadna letiltani, de persze nem is emiatt vitáznak!

    Ettől az "akinek nincs rejtegetin valója" állandó rizsától meg hányok, együgyű butaság.
    Bárkire kíváncsiak, (nem feltétlene gyenként, akár statiszikailag),
    és bárkinek lehet kárt is okozni.

    Nem csak a pucérkodás megleséssel lehet ám kárt okozni másnak...
    Konkrét más fontos dolgok is lehetnek az magánéletben amiről az információ elég értékes lehet.
    Egyszerű szokások megfigyelésével is nagy kárt lehet okozni, vagy csak előnyhöz jutni.
    A pucér fotó bárkiről, mindig jó példa.
    Mondok hirtelen egy másik példát is, csak hogy ne csak erről legyen szó.
    Betörő vagyok, veszek egy kamerás kis helikoptert majd a bótban,
    lehet vele veszélytelenül lesni a kiszemelt kertesház aktuális létszámát,
    látni mikor mennek el, szokásokból feltételzni hogy meddig lesznek távol,
    korábbról a drónnal lelesett riasztó kóddal mehet is a betörő... csokolom

    (üzeletszerzés, egészségi állapot, zsarolás ... lehetne még témákat felvetni, de inkább most ne)

    Kell az ilyesmit szabályozni mert az emberek túl sokszor nem tudnak viselkedni.
    Vagy szimplán buták, vagy előre megfontolt céllal űzik amit tesznek simán mások "ellen", akár elég kifinomult módon is.
    Semmi értelmes megoldást nem látok én sem a témára, de probléma valós és korrekt a felvetett megfogalmazásuk.
    Mondjuk a magánterületről kitiltást az egy első alap lépésnek megtenné.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • Rive

    veterán

    válasz Thrawn #15 üzenetére

    Bár én mondjuk üzemanyagcellára gondoltam, de a benzintartályokkal sincs semmi gondom.
    Az EMP-gránátokkal viszont annál több.
    Meg a hozzáállásoddal is.
    Az eddig felmutatottak fényében nem látom értelmét ezt a témát veled megvitatni.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Thrawn #15 üzenetére

    Alapvetően kütyümániás vagyok, de nem igazán látom, hogy átlagembernek miért lenne annyira fontos egy drón. Próbálgatni, meg szórakozni vele az ok, de arra jó a beltéri is, vagy az ember a saját kertjében marad vele.
    Te miért szeretnél magadnak egy nagyméretű, fejlett drónt? Főleg olyat, ahol problémát jelent, hogy megkérnek, hogy szedd le. Mert fényképezéshez el tudom képzelni (más nézőpontok), de ott szerintem nem gond, ha szólnak, hogy nem kéne.

    Jack@l:
    Lehet poénnak szántad, de a távoli jövőben jó eséllyel tényleg a kötelező GPS adatlejelentés lesz a megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Thrawn #15 üzenetére

    Hát, szerintem sem nagyon látod át a lényeget, ha egy bármilyen jó távcsővel felszerelkezett kukkoló lehetőségeit azonos nagyságrendűnek látod, mint egy az adott távcsőnél akár jóval olcsóbb drónt nyomogatóéit.

    Ég és föld a kettő -- a drón javára.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • BlackPriest

    őstag

    válasz Thrawn #28 üzenetére

    másik távvezérlő, nem jelzavarás. egyszerűen átveszed. ha ugyanarra frekire álltál rá és te vagy közelebb a kütyühöz, neked fog engedelmeskedni gondolom

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Thrawn #28 üzenetére

    Nem. Az "elv" helyesen a következő (drón vs. távcső):

    Lehet mindkettővel megfigyelést folytatni? Persze, lehet.

    Lehet mindkettővel látási és terepviszonyoktól függetlenül, nem túl sok pénzért, minimális lebukási veszéllyel, részletesen dokumentáltan megfigyelési tevékenységet folytatni? Na, azt már nem. A drónos megoldás olyan távlatokat nyitott, amik már annyira más minőséget jelentenek, hogy nem lehet egy lapon említeni a kettőt.

    Példa: Pistike a 8/C-ből szeretne kompromittáló felvételeket készíteni a matektanárnőről. Lehet tudni, hogy amaz meztelenül szokott napozni a kertben, amit megtehet, hiszen a kert elég jól védett belátás ellen.

    Pistikének van egy sokszázezres távcsöve (fényképezőgépe a megfelelő teleoptikával). Vagy talál olyan helyet mondjuk egy kilométeren belül, ahonnét még lehet értékelhető képeket készíteni, vagy nem. Mondjuk szerencséje van, és igen, van egy kis domb, ahonnét az ő profi távcsövével már "ellátni" a tanárnőig.
    Mondjuk szerencséje is van, mert viszonylag hamar kifog egy páramentes, ámde nem túl forró napot, amikor elég nyugodt a levegő a fotózáshoz.
    Pistike a lebukástól rettegve lesi a távcsövét, míg végre megjelenik a tanárnő, és Pistike hatalmas szerencséjére olyan pózba helyezkedik, ami már mutat is valamit. Pistike boldogan készít pár kissé homályos felvételt, oszt uzsgyi haza.

    Pistike ezzel szemben egy olyan drónnal, amilyet nemrég nézegettem, és ami 600 dollárért jött mg Kínából, akár a mobiltelefonjával vezérelve a szomszéd sarokról gyakorlatilag FHD-ban körbefotózhatja a tanerőt, készíthet hangosfilmet a visongásáról, miközben semmitől nem kell tartania, hiszen a kommunikáció 3G-n megy, zavar esetén a drón GPS-szel visszatalál hozzá, és ezt a manővert Pistike gyakorlatilag az egész környéken a látási viszonyoktól és a takarástól függetlenül megismételheti -- olcsóbban és jobb minőségben, mint az ultrazoommal.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Thrawn #28 üzenetére

    Munkahelyről nem tudtam megnézni a videót, de most megtettem. Igen, aláírom, ez tényleg egy olyan felhasználási terület, amire a drónok ideálisak. De a cikkben sem az szerepel, hogy innentől betiltják a drónok használatát, hanem hogy az engedélyhez kötött lesz. Szerintem ilyen esetekre gond nélkül lehet majd kérvényezni és kapni engedélyt az átmeneti időszakban is (a végleges szabályozás meg ki tudja milyen lesz, az úgyis egy külön történet).

  • Jack@l

    veterán

    válasz Thrawn #65 üzenetére

    Erről még véletlenül se kezdjünk el ötletelni, mert gyakorlatilag többe kerül a gsm és gps modul mint az átlagember quadkoptere... (arról nem is beszélve, hogy lehet el se bírja ezeket már)
    Szabályozni max a légtereket kellene, mint anno a "türelmi zónákat". Meg azokat bejelenteni amik eleve gps + realtime video átvitellel vannak szerelve és nagyobb a hatótávolságuk mint pár száz méter.

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • mikromanus

    veterán

    válasz Thrawn #10 üzenetére

    No, látom beindult a csevely. Ezen mindenesetre szakadtam picit. Hogyan követhet észrevétlenül? Meg hangos? Ja, egy ilyenek tuti akkora a hangja mint egy vonatkürt, mi?
    Tenyérnyi drón a katona szeme
    EZ 800 méterre távolodhat és 30 percig bírja szuflával.

    Jó, ez már csúcstechnika, de tuti van csendesebb modell kevésbé csúcsfejlesztett verzióban és elérhetően is. Vagy nagyobban hasonló. A technológia fejlődésével meg egyre szélesebb körben lesznek elérhetőek az ilyen eszközök. Vagy hasonlóak, de a célnak tökéletesen megfelelőek. Emellett hogy veszed észre? Akár több tíz méter távolságból is lehet vele gondolom megfelelő minőségű felvételt készíteni. Onnan meg nem fogod meghallani vagy kiszúrni az ilyen dögöket.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz Thrawn #98 üzenetére

    A szabályozás lényege/célja, hogy megfeleljen a változások miatt kialakuló helyzetnek. Ez jelenleg ugyan katonai modell és katonai fejlesztés, de idővel ennek több eleme bekerül(het) a polgári felhasználásba. Legyen az a tartósabb s könnyebb aksi/energiaellátás, a miniatürizálás, vagy épp a stabilitás és a felvétel minősége. Ha valami könnyebben/olcsóbban előállítható, akkor az jobb eséllyel meg is találja a maga piacát. Nem azért akarják szabályozni (jobb esetben), mert takargatni valójuk van, hanem azért mert a jelenleg nincs megfelelően szabályozva és visszaélésre ad lehetőséget. vagy épp a felelősség(re vonhatóság) nem megállapítható és pontosan meghatározott.

    Persze az is igaz, hogy elvileg minden repülő sz*r komoly engedélyezést feltételez és egyeztetést. talán valami böszme nagy lufit eregettek volna fel nemrég az indexesek, aztán ott írtak ilyesmit. Korábban valamelyikőtök írta is...

    Ööö. Mi is a téma? :Y

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Új hozzászólás Aktív témák