Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz dabadab #17277 üzenetére

    Hát nem tudom, nekem csak a szívás jut vele.

    Az npm és az egész mikro package elképzelés egy határ szar. Az nem normális, hogy egy viszonylag egyszerű szoftvernek 2-300 dependenciája van.
    Aztán ha nem megy vele valami, akkor sok sikert. Néha az a hiba, hogy adott package csak globálba telepítve megy. Vagy beszarik a node-gyp. Vagy rossz a node verzió. De türelmesen próbálkozz a 8 magos gépeden, mert ez a szar egy szálon fut.

    Aztán ott van, hogy itt mindenki preprocesszort meg fordítót akar írni. Typescriptet fordítunk. CSS-t fordítunk. Template-et fordítunk. Aztán az egészet becsomagoljuk. Sőt jönnek a php-s hülyék és ők sem akarnak kimaradni a jóból, ezért a csomagolóra írnak egy saját csomagolót (laravel mix). És az egészre egy futtatót, mert hát az felháborító lenne, hogy írjunk egy build scriptet, hát nem vagyunk mi állatok. De egy futtató nem elég, legyen több, az "industry standard" az ilyen lefordíthatatlan szójáték. És fontos, hogy az egyik package ezen dependáljon, a másik meg azon.

    Na és ez a tooling, berakod a projektbe, hoz mindegyik magával 100 dependenciát meg úgy 300 nyitott bugot. Te futottál már be typescript fordító hibába? Mi igen.

    Na és ezekkel fogod és elmerülhetsz a frontend fejlesztés mocsarában. Ahol mindenki annyira okos, hogy saját virtuális dom-ot meg event loop-ot ír, mert hát biztos jobban megoldja javascriptben azt, amit a böngésző fejlesztők C++ban megírtak. Sok sikert ahhoz, hogy találd meg, hol leak-el a memória, mert valahol leak-elni fog.

    Bocs a rantért, de szerintem az ipar egyik rákfenéje mostanában pont a javascript ökoszisztéma, annak a minősége, és az a tény, hogy kenyérpirítótól desktop appon át szerverig mindenki mindent ebben a szarban akar lefejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák