Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolmesz

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van esetleg valakinek ilyen TV-je? [link]
    És ha van, tudna véleményt mondani róla?
    Vagy ha a leírás alapján egy tapasztalt fórumlakó véleményezné, azt is szívesen venném :)
    Köszönöm!

  • zolmesz

    aktív tag

    válasz maxatesz #14217 üzenetére

    Köszönöm az infót, szerintem belevágok, máshol sem olvastam rossz jellemzést róla.

    @Gábor984: Én is így látom, remélem nem okoz csalódást.

  • zolmesz

    aktív tag

    válasz maxatesz #14220 üzenetére

    Megvettem, üzembe állt, már fent van a falon, bár egyelőre még csak analóg csatornákkal használjuk, mert csak a jövő héten érkezik meg a mediacard a UPC-től. Nem vagyok egy pixelvadász, és a hangok elemzése sem a hobbim, ilyeneket ne várjatok tőlem, de eddig tetszik az összkép.

    A képek és hangok megjelenítése meg elég egyedi, kinek mi tetszik, lehet állítani képet, hangot tetszés szerint.
    A wifi-re szépen csatlakozik, youtube "mozi" folyamatos, pendrive-ról zenét, filmet lejátszotta, mit próbáltam.
    Az oldalán van a 2 USB, a mediacard, a fejhallgató, és egy hdmi csatlakozás, ezek könnyen elérhetők.

    Ha lesz digitális adás, akkor a csatlakoztatott tárhelyre lehet felvételt készíteni, és az adást is meg lehet állítani, de ha ezeket élesben is ki tudom próbálni, akkor majd írok róla, ha van rá igény.

    Szóval szerintem ennyi pénzért megérte megvenni, és remélem, hogy hosszú távon is megmarad ez a véleményem :)

  • zolmesz

    aktív tag

    Tudja valaki, hogy milyen minimum írási sebességű pendrive, vagy külső vinyó szükséges ezekhez a TV-khez a megállítás/felvétel miatt?
    Két eszközömre is ezt írja ki a formatálás után (naná, hogy nem előtte), hogy nem elég gyorsak, de a használati kézikönyvben nem látok erre vonatkozó infót (vagy csak elsiklottam fölötte).

  • zolmesz

    aktív tag

    válasz hedgehog #14285 üzenetére

    Én is egy laptop-ból kivett, usb házba tett vinyóval próbálkoztam, de arra is azt írta ki formázás után/közben, hogy nem megfelelő, sőt, utána le is fagyasztotta a TV-t, csak konnektorból való kihúzással tudtam észhez téríteni.
    Egy 8 GB-os pendrive-nak már csak az írási sebességére hivatkozott, az azért nem volt jó, ezért gondoltam, inkább megkérdezem, hátha valakinek van pontos adata.
    És egyébként mennyire kell komolyan venni, ha azt írja, hogy legalább 250 GB-os vinyó kell neki a felvételhez?
    Ezt figyeli is, és ha kisebbet teszek bele, arra is reklamálna? Mert a leírásban olyat is olvastam, hogy legalább 32 GB üres hely kell neki a felvételhez. Na most akkor melyik a mérvadó?
    A set-top-box-os rendszerrel nem kellett ennyit vacakolni, ezt a mediacard-os "csak TV van" dolgot még tanulnom kell :)

  • zolmesz

    aktív tag

    Mégis megtaláltam az ide vonatkozó részt a leírásban, csak elsőre nem tűnt fel.

    "Szüneteltetés:
    Az adás szüneteltetéséhez USB 2.0-kompatibilis, legalább 32 GB szabad területtel rendelkező
    merevlemezre van szükség."
    (ez érdekes, mert a TV-n az jelent meg a beüzemeléskor, hogy 4 GB-os is elég, de akkor ezért nem volt neki elég a 8 GB-os pendrive-om)

    "Rögzítés:
    Az adás szüneteltetéséhez és rögzítéséhez legalább 250 GB szabad lemezterületre van szükség."
    (a tárhely még meglett volna, de valamiért nem tetszett neki az, amit rákötöttem)

    És a műszaki leírás szerint a TV-n USB 2.0-ás csatlakozók vannak, szóval akkor nem kell feltétlen 3.0-ás tárolót venni, ha éppen nem lenne otthon :)
    Akkor este még kipróbálok másik vinyót, és egy nagyobb pendrive-ot.

  • zolmesz

    aktív tag

    válasz zolmesz #14293 üzenetére

    Még mindig küzdök az USB kapcsolattal és a pendrive-okkal. Még mindig nem találtam olyan eszközt, amit szó nélkül elfogadna.
    Egy vadi új, 128 GB-os pendrive-ra is azt írja ki a formázási folyamat végén, hogy nem megfelelő neki az eszköz, annak ellenére, hogy az elején vidáman kiírta, hogy alkalmas az eszköz, de ugye formázni kell.
    Egy 500 GB-os Maxell külső merevlemezre is ugyanezt mondja, szóval feladtam a próbálkozást.
    Most a szervizt várom, hogy jöjjenek és hozzanak olyan vinyót, vagy pendrive-ot, amivel garantáltan oké a dolog.
    Egyébként maga a TV eddig oké, UPC-s kártya van benne, szépen hozza a digitális adásokat, a nem HD-s adások is szépek, na persze nem a sok évvel ezelőtti 4:3-as archiv anyagok :)
    Ha ezt a felvétel dolgot is meg tudom oldani, akkor tökéletesnek is mondanám.

  • zolmesz

    aktív tag

    Egy kis fejlemény a felvétel/megállítás miatti külső HDD problémámmal kapcsolatban, vagyis hogy nem igazán találtam olyan vinyót, pendrive-ot, amit le tudott volna formázni a TV-m (Philips PFT5300/12), és tudtam volna adást felvenni, vagy megállítani.
    Szóval egyetlen eszközömet sem volt hajlandó kezelni a TV, ezért már a szervizt hívtam, mutassanak olyan vinyót, amivel működik. Közben találtam egy régi, boltban vásárolt (tehát nem én raktam össze) külső vinyót, amit már nem használtam, mert nem működött, de szétszedtem, és kiderült, hogy csak a gyári tok elektronikája romolhatott el, mert áttéve a vinyót egy másik tokba, lehetett használni. Gondoltam, a TV-vel is kipróbálom, és csodák csodája, sikeresen leformázta, és tudok is felvenni, meg adást megállítani!
    Másnap hívott a szerelő, hogy akkor pontosan mi is a problémám és mikor jöhetne, de mondtam, hogy nem kell jönnie, megoldottam, és Ő sem tudott épkézláb magyarázatot adni az "egyik működik, másik nem" problémához, addig kell próbálkozni, amíg nem működik (köszi, most van egy fölöslegesen vett 128 GB-os pendrive-om is).
    Gondolom ráférne a TV-re egy friss szoftver, mert ami rajta van, az a legfrissebb ugyan, de ilyen hibái vannak, vagy pontosítsák, hogy mi alkalmas a funkcióra, mert a leírásban csak a 2.0-ás USB kompatibilitás szerepel, és az összes eszközöm olyan.
    Bocs, ha hosszú lett, de látom, másnak is van ilyen TV-je, és hátha belefut ilyenbe, vagy neki van konkrét ötlete a használható eszközök kiválasztásához.

    Illetve az okos telefon képének a kiküldése a TV-re működik annak, akinek van ilyen TV-je?

    [ Szerkesztve ]

  • zolmesz

    aktív tag

    Számítógépről való lejátszásban van valakinek tapasztalata? Én feltettem a gépre a Serviio-t, a TV-m látja is, megy is a film lejátszás... kb. 15 percig, aztán kilép. Film újraindítása, elejéről kezdi, naná, ezért oda kell tekerni, ahol tartottam, majd kb. 10 perc után megint leáll és kilép, szóval használhatatlan.
    És ezt a TV (32PFT5300/12) hibájának tartom, mert a másik szobában lévő 4 éves Samsung lazán lejátsza a filmet megakadás nélkül. Vagy tud valaki valami okos beállítást, ami ezt megoldja?

    Szóval én személy szerint befürödtem ezzel a TV-vel, kezdve a "milyen külső vinyót ismert fel felvételhez", a "sokkal lassabb, mint a már említett Samsungom", és a "nem vesz fel adást, ha az állandó vinyón kívül rádugok egy pendrive-ot is film lejátszáshoz" tulajdonságokon át (de most tényleg, nem tudja megjegyezni magának, hogy mire kell neki felvenni???), egészen addig, hogy "ha telefonról küldök ki rá filmet, akkor hang van, kép nincs", míg a hasonlítás másik tárgya, a fenti Samsung vígan mutat képet és hallat hangot is.

    Egyébként a TV képe tényleg szép, de ha a melléje adott funkciók nem működnek, akkor ne tegyék bele, ne hívják Smart-nak se, és árulják a TV-t úgy, hogy szép a képe, de mást nem tud, ennyi.

    Na, jól kipanaszkodtam magam, bocsi, ha valakit nem érdekelt.

Új hozzászólás Aktív témák