Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz .mf #80753 üzenetére

    Erre még nem válaszoltam, ne haragudj - nem ignorálni akartalak.

    "Akkor az terasz amiért járvány miatt nem fizetnek." - ebben azért nagyon reménykedem, hogy csak átmeneti. Mármint hogy a pandémia miatt nem fizetnek. A vendéglátósok azok, akikbe most nem rúgnék bele, és egyetértek azzal, hogy átmenetileg segíteni kell őket - ha már kormányzati segítséget csak egy maréknyi támogatott kapott. Szerintem aki közterületet használ, az igenis fizessen érte - mindegy hogy parkol vagy teraszt nyit.

    "Ja ésamúgy "Kocsma2" hivatalosan "Galéria", sosem egyeztünk bele, hogy kocsmaként működjön vagy melegételt szolgáljon fel. De mint "Galéria", az önkormányzattól 10%-os áron bérlik a helyet. Jó kapcsolataik lehetnek az önkormányzatnál, évek óta nem tudtunk velük szemben semmit elérni."

    Az van, hogy én vagyok akkora hülye idealista, hogy egy általam elképzelt modern nyugatias társadalomban ilyen nem fordulhatna elő. Azért is kelek ki minden porcikámmal az urambátyám rendszerek, az sógor-koma működés ellen (akár önkormányzati vagy országos) hogy az ilyet ne is olvashassak sehol, de legalább következményei legyenek.

    Ez még nem jelenti azt, hogy normálisan megalkotott (és betartatott) csendrendelettel, minimális együttélés írott és íratlan szabályait betartva nem lehetne meglenni egymás mellett (megyjezem arra is van amúgy szabályozás, hogy a járdából mennyit csíphetnek le, csak valahogy az ezt ellenőrző hatóság emberinek efölött rendszersen elsiklik a figyelme, pár színes papír ellenében). Továbbá ezek a helyek igenis szálljanak bele a köztisztaság finanszírozásába, és a helyieket támogasság adóbefizetésekkel, amivel mondjuk a vendéglátóegységtől 100 méterre lévő játszóteret, vagy épp a környékbeli buszmegállót, vagy a szembe lévő önkormányzati bérház fútését fel lehetne újítani (most csak ideszórtam egy rakás légből kapott, de hasznos baromságot).

    A rosszul működő rendszerben nem a Galériaként regisztrált kocsma a fő probléma, hanem az, hogy valaki ezt engedélyezte, majd ennek az embernek nincs megköszönve az eddig az önkormányzatért tett munkája.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Studi #80776 üzenetére

    Tökéletesen egyetértek azzal hogy full béren kellene bejelenteni mindenkit. De a magyar nem ezt a sportot űzi, a vendéglátás meg kiemelten nem ez a sport.

    Az a fő gond, hogy nem lesz fizetőképes kereslet arra, hogy minden vendéglős kitermelje a teljes bért. Mármint ő meg tudná növelni úgy az árakat, hogy fehéren tudjon dolgozni, csak azt meg a kedves vásárló közönség nem fogja tolerálni - mert akkor nem 2000 lenne egy rizseshús, hanem 4000 (hasra ütök).

    Nem véletlen hogy még nagy cégeknél ahol úgy gondolnád hogy nem, ott is zsebbe fizetnek félig, és minimálbér környékén vagy bejelentve.

    Pozitív kivételekről is tudok, akik tisztességesen bejelentettek mindenkit -pl. az Aquaworld hotel. Csak itt meg szembe jön az a probléma, hogy a jó munkavállaló meg egy idő után otthagyja a hotelt, mert miután ott tisztán játszanak, nem tudnak olyan béreket biztosítani, mint ahol félig vagy teljesen zsebbe is fizetnek. A vége az, a munkaadó és munkavállaló is összekacsint, és úgy döntenek hogy jobb ha kijátszák a rendszert.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Jahno #80781 üzenetére

    Ácsi, vendéglátásról volt szó. IT szektor egy másik tészta. Ott nem is Józsi bácsi a kiszolgálandó vevő.

    Studi: Senki nem állítja az ellenkezőjét. Valahol én is ezt csináltam, évek óta KATA-ztam, és pontosan tudom hogy szürkezóna volt. Addig vertem az asztalt, amíg a cégem bejelentett, és fizetik utánam a járulékokat, de ez azt is jelentette, hogy az én fizum is csökkent (és ugye így már 35% körüli csak az én béremre rakódó elvonás, mert gyerek még nincs). Úgyhogy most azért verem az asztalt, hogy emelkedjen olyan magasra, ami nekem szimpatikus, meg összemérhető a Németországban vagy UK-ben élő kollégáméval.
    Namost itt jön szembe a pofátlan kapitalizmus, mert szerintük Kelet-Európában a "cost of living" jelentősen alacsonyabb - ami 5 éve még rendben volt, ma már azért Budapest erősen zárkózik fel -, ebben a régióban nem hajlandók kifizetni X összegnél magasabbat, inkább keresnek egy másik munkavállalót.

    Szóval ez az én harcom jelenleg :)

    Econ: Hát sajnos ez a közbeszédből, internetről rámragadt baromság, nekem nincs pénzügyi / közgazdász végzettségem. De majd odafigyelek rá hogy jól használjam. :B

    A Bruttó 240k meg szerintem kb. éhenhalni elég, főleg ha Budapesten próbálsz albérletben élni. Vidéken, háztájival kiegészítve, vagy több generációs lakhatással talán élhető, de hogy nem az az életszínvonal amit az ember szeretne, az biztos. Az cca. 159k nettó, ebből egy kis panellakás bérlése legalább 100k, egy BKV bérlet még 12, a maradékot elviszi a rezsi. De tegyük fel, csak egy szobát bérelsz, és beleférsz a 100k-ba, vagy ketten fizettek albérletet , marad 47k ruházkodásra, étkezésre, szórakozásra. Ez 1500 Ft-os maximális napi étkezést feltételez (31 napos hónappal számolva), úgy hogy nem csináltál mellette semmit.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #80791 üzenetére

    Amikor az érdekvédelmi harcod vívod, azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy a cégeknek (főleg a sok országban, kevés, de kvalifikált munkatársakkal dolgozóknak) különösen fontos az állandó, kiszámítható működés.

    Pontosan ezt csinálom, és hajtom el a HR-t a hülyeségével. Nem azonnal lesz gyümölcse, de hisztikézem majd még egy kicsit, vagy lehet hogy jövőre át tudom már verni azt amit akarok.

    Szerencsére abban a helyzetben vagyok, hogy elég egyedi a szaktudásom, a cégnek sokkal többet ér, viszont tudom adaptálni bármikor, és solutions architect / sales hibrid, akinek van IT, ProAV és broadcast háttere, plusz van pár év tapasztalata channel managment / business developmentben. Ilyen parasztból nem sok rohangál a piacon (pláne hogy demozni és tréninget is tudok nyomni bármikor). Szóval ha nagyon akarnék a jövő héten már másik cégnél kezdhetnék.

    #80790 Mercutio_

    "Nyilván ott a bérleti díj, a rezsi, a munkavállalók bére, és a többi költség..."

    Sokminden rárakódik még erre, mert irdatlan mennyiségű selejttel dolgoznak (normálisabb helyen). Tehát pont úgy belőni, hogy elfogyjon minden a nap végére, és másnap friss áruból kezded előről... ennek van művészete. Persze, tudom, ezt étele és vendéglátóhelye válogatja, de jó esetben a tegnapi kaját már nem szolgálják fel. Nézd egy pékség vagy egy cukrászat esetét. Legyártasz egy nagy adag Franciakrémest, vagy Croissant, azt már harmadik naposan nem szokás kiadni egy normális helyen.

    És nem tudod belőni, hogy épp aznap a vásárló milyen lábbal kel fel, és mi fog kevésbé, és mi fog jobban fogyni.

    A rengeteg ÁNTSZ-es szabálynak megfelelni meg csak hab a tortán. Ilyen hűtő, olyan hűtő, fekete és fehér mosó kialakítása, és akkor még nem beszéltünk a gluténmentes meg hasonló cuccokat kínáló helyekről, ahol keresztszennyezésekre kell figyelni, etc.

    "...de covid előtt amilyen árak voltak pl. a balcsin, az szerintem már mindenkinél kezdte kiverni a biztosítékot (nem is annyira az ár, inkább az ár-érték arány)"

    Mert hagyjuk nekik, hogy a szezonalitás hívószava mögé bújva, négy hónap alatt keressék meg az egy évre tervezett bevételt, kizsigerelve közben amúgy a dolgozókat.

    Tök jó példa volt a tavalyi évben. Fonyódon találtam egy rohadt jó kis éttermet (Padlás bisztró), és le voltam döbbenve, hogy a hely délután 1-kor majdnem pang az ürességtől, míg a büféknél álltak sorban (pont rá lehetett látni). Oké, szezon végén voltunk már (Augusztus vége), de bakker... Inkább a parton zabálta mindneki az olajos lángost, meg az ujjnyi vastag palacsintát, minthogy tisztességes kaját ett volna, nem sokkal drágábban 300 méterre a parttól.

    És itt már tényleg nem arról van szó, hogy a vásárló nem engedheti meg, hanem talán arról is hogy nincs rá igénye, mert ha Balaton, akkor "hekk, lángos, főtt kukorica", meg kint vagyunk a parton, a franc akar mozdulni... Már csak Kádár elvtárs krumplilevese hiányzik, oszt' jók is vagyunk. Ha ez az igény, akkor ezt fogjuk kapni. Csapnivaló a gasztrokultúra.

    Értelmiségi polgári család gyermekétől (volt szaktársam, és anyagiakban sose álltak rosszul) kaptam meg azt a mondatot, hogy a Palatinusra nyitott Bíró Lajos féle büfében meg vannak bolondulva, hogy 1300 Ft-ot kértek egy párizsis szendvicsért (2-3 éve beszélgettünk erről). Mondom neki: Peti baszki, egy ezresért veszed a lángost, mellé a kóla, és egy ötnapos égett olajban sült szart kapsz. Ezt meg házi majonézzel készül, ők töltik a párizsit, rendes húsból van, és eszméletlenül finom.
    "Jó akkor egyed te a túlárazott párizsis szenyót".

    Mellékvágányon jegyezném meg: akármennyire vért hányok attól ami a Balaton körül zajlik, de azt el kell ismerni, hogy koncepciója ott sincs a Turizmusnak, és ezen változtatni kell. Ha ki lehetne tolni a szezont Márciustól akár Novemberig, mert van minőségi Bortorizmus a tó körül, minőségi és vállalható áru gasztronómia, konferencia turizmus és üdülés / üdültetés - akkor talán le lehetne számolni ezekkel a szabadrabló bandákkal, akik 2-3 ezer forintot kérnek egy lángosért, meg 7-800 Ft-ot egy palacsintáért. Mert ezek éttermi árak.

    Abba most bele se menjünk, hogy a fejekben mennyit kellene változtatni, hogy az emberek felfogják hogy egy jó étterem nem attól jó, mert két rántotthúst basz oda a szakács a pupos tál milánói tésztára.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Jahno #80801 üzenetére

    Imádom a lángost, de szerintem gáz hogy kizárólag ez a kínálat a strandon. Pizza szelet, hambi, gyros, lángos, palacsinta, hekk. Zsíros szénhidrát vagy szénhidrátos zsír.

    Nem kell ahhoz Michelin csillagos gasztronómia, hogy olyan strandéttermeket
    alakítsanak ki, ahol ki van téve egy pár asztal, székkel, felveszel egy pólót a kis testedre, hölgyeknek egy strandkendőt, leülsz, megeszed, felhörpintesz egy pofa sört és mégy tovább süttetni azt a pontot ahova még a holdvilág sem kandikál be.

    Egyetértek Freddyvel és Econnal, régen rossz hogy ezek a talponálók elnyomnak mindent, de csak azért tehetik, mert erre szocializálódtunk - és picit sem szeretnénk változtatni rajta.Ha van harminckét lángosozó a strandon, akkor rányitják a harmincharmadikat. Mert "az a tipikus strandkaja". Csak ez nem fogja visszacsalogatni a német túristacsoportokat a Balaton mellé, a magyar meg nem fog itt üdülni, ha mehet az Adriára ugyan ennyiből. :)

    Ha már strandkajálda, miért nincs egy tapas tálas hely? Vagy padthai szerű elviteles, kis dobozból kieszed pálcikával? Mexikói? Fish&chips? Poutine? BBQ szendvicsező? Ezek mind mind olyan kaják amik megállják a "talpon állva benyomod" életérzést, mégis más, mégis színesebb a választék, mégis van alternatíva. És akkor még leülős éttermekről nem beszéltünk.

    Ha elmégy akár Portugáliába, akár a spanyolokhoz, akár a horvátokhoz, akár az olaszokhoz - ez a strandkaja mánia annyira nem jellemző. Lehet azért, mert ők lelassulnak a strandoláshoz, és kiélvezik.

    Nem akarom továbbfűzni, de a strandkaja dömping totálisan rímel sajnos még a Budapesti külkerületek kifőzdéivel is. Szóval a körúton kívül Kb. válogathatsz a pizza, "olaszos" tésztaház, hamburger, magyaros frissensült kvartettből. Az érdekesebb dolgokat készítő kifőzdék a külső kerületekbe nem szállítanak, itt meg rányitnak a meglévő tizenöt pizzázóra meg magyarosra még kettőt, mert a magyarnak az kell. Indiai legközelebb a Honvéd kórháznál van, egy jó Asian streetfoods végre most nyitott a Szentmihályi úton (és jó Pho-t főznek!), nincs Thai, nincs vietámi, nincs rendes vegán étterem, nincs normális kínai (a bevásárlóközpontos kínait hagyjuk - magyarított kínai, semmi köze a valódi kínai kajához), vállalható mexikói meg aztán pláne nincs (ami van azt hagyjuk,, csapnivaló).

    Az embereknek jelentős többségének fingja nincs róla hogy milyen kaják ezek, szóval nekifutásból utálkoznak, és boldogan visszatérnek a rántotthús krumplipüré kombóhoz. Akinek van igénye rá, az meg csatangolhat keresztül a városon, ha valami mást szeretne enni.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz tvamos #80805 üzenetére

    Igenis, örülök! :D

    #80800 - Econ

    Oh, hát én ezt elteszem talonba. Szerintem kettőnknek ez egy jó kis hely lesz, ha szeretnénk egy napot pancsolni. A reggeli és vacsora menü árak sem elmebetegek, köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Lassú Víz #80814 üzenetére

    :D - troll.

    .mf

    Oh, köszi. Megnézem ezt is. :)

    tvamos

    A kérdés inkább az, hogy miért nem is? Én is szeretem a hekket, vagy lángost, vagy a palacsintát. De nem csak azt. A kínálat viszont erősen csak a hekk / lángos / palacsinta irányba van tolva (illetve ebben az esteben a magyaros, pizza, hambi). Amúgy esélyesen te még nem ettél normális Indiait, ha ezt így nekifutásból kijelented. :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #80856 üzenetére

    Valamelyik alfajukat, vagy úgy kompletten mind? :D

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mercutio_ #80879 üzenetére

    Az Indian tonic egy hagyományos "kinines-kesernyés" ízvilág, hozza az elvárható (nem a szarrá cukrozott Kinley és Schweppes) tonic ízt.

    A Mediterranean egy fűszeresebb, citrusosabb, édeskésebb ízvilág.

    Igazából Gin-je válogatja hogy melyikhez mit használok. A Mediterraneant nagyon szeretem Monkey47-el, vagy épp az Isle of Harris ginnel, Balaton Ginnel, stb. - narancs és citrom karikákkal, esetleg valami egyéb gyümölccsel, akár piros bogyóssal, áfonyával vagy épp zöldalma szelettel (pl. a Sharish gint, mediterranean tonickal, sok jéggel, zöldamával kombinálva egy zseniális kis italt kapsz).

    A kicsit szárazabb, borókásabb ízvilág mellé (Opera gin, Hendricks, Knut hansen), ami mellé inkább az uborka szeleteket vagy a limeot preferálom, oda jobb szerintem az indian tonic, vagy a light verziója.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Balinov #80869 üzenetére

    Az a baj, hogy régebben kábeles fejeseim voltak (pl. Kingston HyperX Cloud II), most meg egy Corsair Virtuoso RGB-t hajtok Teams hívásokhoz gépről, telefonról meg általában a Bose QC35 II-t, vagy a QC30-at. Egyik sem a 30-40€, és igazából nem tudok nyugodt szívvel valamire rábökni, mert nem ismerem a kínálatot jelenleg.

    A Virtuosot nagyon tudom ajánlani, egy 70 m2-es tégla lakásban falakon keresztül eszméletlenül jó a vétel, és a konyhában tudok ütyködni úgy, hogy hallom a meetinget, még ha nem is ülök az asztalomnál mert épp kávét főzök (ja és némító gomb van a mikrofon alján).
    Mindezek mellé kényelmes, egész nap elvagy benne, de legalább jó a mikrofonja is.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz m3ss #80892 üzenetére

    Latency bajom abszolút nem volt vele eddig - meg ez nem is BT, hanem van saját kicsit USB stickje - Slipstream, amiről azt olvastam, hogy 2,4GHz, frekin egy saját "propriatey" protokollt használ. Ma már azért nem annyira bonyolult megoldani ezt.

    Persze, vannak ennél sokkal jobb hangminőségű fejesek, de szerintem konzumer cuccok közül ez egy abszolút vállalható fejes - mondom ezt úgy hogy volt már egy pár cucc a fejemen kicsit magasabb kategóriából (AudioTechnika, AKG stúdió monitoring fejesek pl.).

    Szerintem a szűk keresztmetszet ebben nem is a vezetékmentes mivolta, hanem a használt "driver".

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mercutio_ #80916 üzenetére

    Ah, én már rájöttem hogy mindegy hogy miért, úgy is járni fog valamiért előbb vagy utóbb a B betű :D

    @Bali szivesen!

    Studi: Szerintem jobban jársz a melyik fejest vegyem topikkal. Ott naponta ezen pörögnek.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz j.bravo #80973 üzenetére

    Kérem felragasztani a homlokomra a kokárdás B betűt, de a szitu az, hogy kezdem már unni a tehetségtelen bulákat akik vonaglanak, pucsítanak, nyolcszázadik take-re sikerül felénekelni valamit félhamisan, amit majd úgy is autotune-al tesznek helyre, de a csecs és a segg rendben - és ez a "zene".

    Köszi nem, ennyire ne lehessen már mindent eladni a szexszel. :)

    (bár a réginek sem volt rossz hangja btw. szóval ez a tétel rá pont nem igaz).

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz j.bravo #80977 üzenetére

    Az első rész úgy általánosan a nagyvilágba böffentett fotelmegmondó warrior igazságérzet kitörése volt. :D

    Minek offolsz az offban? :D

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Lassú Víz #80983 üzenetére

    Nem érzem megalázásnak, vagy body shamingnek azt, ha kimondja valaki az igazságot - és nem személyre hanem a társadalomra tesz megjegyzéseket. 1 éve masszívan túlsúlyos voltam magam is - az a kategória amit a Greanpeacesek vissza tolnának a tengerbe, ha a parton meglátnának. Innen szép nyerni alapon adtam le 40kg-t, hogy mostmár "csak" túlsúlyos legyek. De még mindig van hátra jó 20 kg, hogy a végére annyit fogyjak ami egy átlagos nő testsúlya.

    És az az igazság hogy arról nagyon kevesen beszélnek, hogy mennyire szar az egészségi állapota a magyaroknak így általánosan (és mennyire nyomott a latba a pandémia alatt az hogy a lakosság nagy része szarul táplálkozik, nem figyel oda magára, nem mozog, de legalább büszkén vallja hogy mázsa fölött kezdődik az ember).

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz m3ss #82206 üzenetére

    Heteket nem járok erre (lehalt az autóm, motor kuka, volt elég baj, karácsony, autó maradéka elad, újat intéz, etc.).

    És még sem ütött annyira pofán, mint hogy a Bellarom és Starbucks szemes kávék "fincsik". :D

    Most nem tartom el a kisujjam, nem növesztek gótikus orcát, nem eresztem rátok a hardcore kávétopic tagokat... pedig megérdemelnétek :D

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz m3ss #82239 üzenetére

    Hát... Főtengely csapágy kifordult :( - vitte a komplett motort.
    Sajnos N47 motorok típus betegsége, már mondogatta a szerelőm hogy cserélni kellene mert amikor a vezérlést cserélték (máshol) akkor nem volt cserélve - és csak úgy lehet cserélni hogy mellé vezérlés csere is van (együtt 800k). Nade ez a vezérlés eddig ment 70k-t... Nálam még lakás vásárlás miatt épp kiapadt a penzcsap, amúgy is el akartam adni az autót (figyelmeztetve a vevőt hogy ezt amint tudja csináltassa meg, mert lutri)... Erre a kis tepsiseggű bajorka megérezte, besertodott és kib.szott velem :/

    Buktam 1,5 millát kB.. És nagyon sajnáltam mert szerettem. Szerencsére egy olyan szakihoz került Jászberénybe aki amúgy is BMW-T szerel, és a feleségének talpra állítja - mert minden más patika volt az amúgy 14 éves autón.

    A helyére egy 2017-es Mazda 6 Revolution Top SD kerül. Csak majd a CIB-el kell küzdenem. De szép nagyon... Már bele szerettem.

    Kávé: igazából szinte minden is jobb mint amit a boltban kapsz. Nem azért mert azok mind förmedvények, hanem mert sajnos pörkölés után sokszor felkerül nagyker raktárak polcaira, onnan kisker elosztó raktár polcán csücsül hónapokig, és mire hozzád kerül lehet hogy már egy éves is elmúlt.

    Egy éves kávé már esélyesen döglött kávé, ezért a kávéőrültek a kis kiszerelésű, frissen pörkölt kávékat preferálják.

    Itthon is van egy pár műhely, Pall&yotz, Kapucziner vagy épp az AVX (teljesség igénye nélkül).

    Én Pl. Innen rendelek kávét, vagy van olyan Gödöllői kávés cég aki olasz kávékat hozza, és azok mindig max 2-3 hónaposan kerültek hozzá - ami nem mindegy. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #82268 üzenetére

    Mint mindig is mindenkor. A globális sakktáblán apró pici parasztok vagyunk.

    Amikor egy liftbe vagy zárva két gorilla között, amelyek folyamatosan finganak, az nem segít hogy te nem ettél babot.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Grat Freddy az Alfához, nekem is nagy szerelm, egy Guliat nagyon tudnék élni. Érdekes hogy te is elmentél a SUV irányba, de miután szép lassan az autógyártók is leállnak a hagyományos limuzin formával... :/

    Épp szentségeltem, hogy a lehető legjobbkor kell autótcserélni... Hát most már örülök neki hogy még a kamatemelés meg miegyéb előtt sikerült.

    Másfél hete nyúzom, eddig nagy szerelemnek tűnik. :)
    Már megjártuk Sopront és környékét oda-vissza (épp a Páneurópai Piknik a helyszín) - igen a felni végig van verve, majd szintereztetem ha oda jutok.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz rbalint88 #82527 üzenetére

    Ezt én is meg tudom erősíteni. 5-ös Apple Watchom van és meglepően pontos a pulzus mérés. Perdze nem egy céleszköz, de arra amire használom nekem tökéletes. :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #82736 üzenetére

    Én a saját unokahúgom eksüvőjére vittem 80-at kettőnkre.
    A mi eksüvőnkre általában 30-50k között érkeztek borítékok 2018-ban.

    A mi esküvőnk került 2018-ban kb. 2,5M-ba, úgy hogy semmi extra nem volt benne, és 55 embert etettünk, itattunk, és emlékeim szerint két családot szállásoltunk el panzióban össz-vissz.

    Kp. átadásra is van kicsit kreatívabb, mint egy fehér boríték.
    példa 1.
    példa 2.

    De persze ilyen tortapelenka szerűen, vagy virágcsokorba is lehet köttetni, ahogy ballagásra is szokás, pénzzel bekötve.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #82964 üzenetére

    Egyetértek azzal hogy létezik a magasasbb kereseti kategória (öcsém sem 150k-t keres cukrász séfként), csak a kérdés az az hogy pl. a KSH számításokba belekerülnek a 5 főnél kevesebbet foglalkoztatók bérei (mert tudtommal nem).

    "Az adatok forrása az intézményi havi munkaügy-statisztikai jelentés. A megfigyelési kör a legalább 5 fős létszámú vállalkozások, illetve létszámnagyságtól függetlenül a költségvetési és társadalombiztosítási intézmények, valamint a kijelölt nonprofit szervezetek."

    Ez a KSH oldaláról van.

    Beleszámít-e a közmunkásbér a számításba, vagy miután a közmunkaprogram nem költségvetési szerv, illetve nem nonprofit organizáció - így az sem.

    Ezek azok a dolgok amik nem kerülnek bele a hivatalos statisztikákba - aminek megvan az eredménye amikor az átlag nettó jövedelmről beszélnek a nagypolitikában. Egyszerűen torz adat.

    Azt is értem azonban, hogy miért nem kerül be sok KKV a statisztikákba. Aki 150-200k-t keres, és nem elhivatott hülye mint a tanárok pl., az hogy él meg, és valószínű van második, vagy akár harmadik bevételi forrása, ami nem is biztos hogy adózott jövedelem, ami szintúgy nem kerül be a statisztikákba, mert osztalékelőlegből a mai napig cégek ezrei fizetnek zsebbe az alkalmazottaknak.

    Jó példa szintén a vendéglátásból, hogy akár a népszerű "all you can eat" étteremben is megkeresed a 4-500k-t nettót szakácsként/cukrászként is akár, de a fele, vagy sokszor több simán zsebbe megy).

    Szóval a KKV-kat valahol megértem. Azt hogy a közmunka program keresetei miért nincsenek benne, ha az átlagkeresetet számítják, viszont a "foglalkoztatott" statisztikában meg megjelennek arra nincs bocsánat.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Lassú Víz #83147 üzenetére

    A dzsin nem takarít itt. Sőt általában én eleresztem azokat a dolgokat, amikbe úgymond bele kellene állnom szabályzat szerint, mert én itt vagyok "otthon" a kevés megmaradt topikban ahol még aktív vagyok, és "nem piszkítok oda ahol eszem". Kollégákat sem szoktam megkérni vagy ilyesmi, egyszerűen átsiklom felette, mert ahol úgymond már bentlakó vagy sokkal nehezebben ítélkezel pártatlanul. Úgyhogy ha takarítás van, az nem én vagyok :D

    Alapvetően a szabályzat tényleg kimondja hogy aktuálpolitikára ott a poltopik, de miután általában itt két-három brummogás meg nyünnyögés után le is zárul a dolog, és nem szokott oldalakon át tartó vitába átcsapni... hogy is fogalmazzak... nem muszáj minden baromságért elővenni a moderátori eszköztár minden eszközét (aka. a banhammert nem kell lengetni mint a propellerező hímtagot).

    Azt is meg kell érteni, hogy van olyan user akinek máshol lesz az ingerküszöbe, és pont elege van abból hogy mindenhonnan a politika folyik, és zavarni fogja. Ahogy azt is, hogy vannak emberek, akiknek nyomja a kisagyát a közélet állapota, és tehetetlenek - emiatt ventillálnak.

    Továbbá azt is érdemes tudni, hogy ha jön egy modi takarítani, akinek nincs meg a terepismerete, az azért fogja azt tenni, mert követi a szabályzatot. Nem a beszélgetés megölése a szándéka, egyszerűen nem tudja (hogy is tudhatná) hogy amúgy itt nem szokott masszív k. anyázásokba fulladni a beszélgetés még közéleti témákban sem.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #83156 üzenetére

    Na végre valaki más is elolvasta. :)

    Még angolul olvastam amikor megjelent, és szerintem az eddigi legjobb könyve lett Wiernek. :)
    És a For all mankind is :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #83223 üzenetére

    Mint Star Wars fanatikus vannak fenntartásaim az SW sorozatokkal.
    Ha éppen az vagy, lehet hogy elsiklasz a borzasztó kliséhalmok felett, de ha ül melletted valaki aki nincs teljesen belebuzulva az egészbe, akkor Ő rá fog mutatni rengeteg ellentmondásra, vagy egyszerűen csak a laposságára az epizódok nagy részének.

    A Mandalorian végén a fan service viszont odabasz. Az Obi wan végén is, de azért az nem ugyanaz.

    Kicsit megcsömöltem mostanság a sekélyes amcsi szaroktól, meg a szuperhősös, esetleg baszós kardozós sorozatoktól...

    Az a legszörnyűbb, hogy HBO Max, Netflix, Disney+ és YouTube Premieum is van... valamit le kellene építeni. :D

    A Dune filmet ajánlom. Megkönnyebbültem amikor megnéztem, mert nagoyn féltem tőle hogy el lesz barmolva. És azt a könyvet ha nem olvastam 17 alkalommal, akkor egyszer sem.

    Queens Gambit is nagyon rendben volt.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #83334 üzenetére

    Budapest belvárosa már rég nem lakhatásról szól. Garázsok, beállók eladása esetén legtöbb vevő a cégek / befektetők köréből kerül ki, akik vagy céges vezető parkolására vagy kiadásra játszanak.

    De már külső kerületekben is, leszakadt szar panelajban lávő szűk garázsok mennek 7-8, újépítésűekben inkább 9-10 millió körül, ahol a köztéren való parkolás ingyenes (itt az egyre kevesebb parkolóhely szintén probléma, csak el kell sétálni a Káposztásmegyeren a Kordován tér környékére). Újépítésűben teremgarázs 3-6 millió között szór, de még egy kerti beállóért is elkérnek 3 millát.

    Alapvetően szépen lassan ott tartunk, hogy Budapesten élni kvázi luxus, ha így fognak emelkedni az ingatlan árak biztos az is lesz, és tényleg csak az fogja tudni megengedni magának egy idő után, aki sajátban él (mert az ingatlanérték emelkedéssel emelkedni fognak
    az albérlet árak is).

    Garázst jó áron tudtam volna bérelni a környéken, csak az "új" autó nem fért be.... :)) :O - tudom, erősen first world problem.

    Ha rajtam múlna simán bevezetném az egész városra a kötelező parkolási díjat, úgy hogy helyi lakosoknak családonként 1 autó kedvezményes áron kaphat éves engedélyt, a második már kedvezményes ár x 3, afölött pedig rohadt drágává tenném.

    Sajnos a lakótelepek környékét sokan használják bontószökevény tárolására is, évekig egy helyben álló rozsdás romhalmazok foglalják a helyet.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Studi #83340 üzenetére

    Ja hát ezért lesz egy idő után használhatatlan a legtöbb panel garázs. Amit a Ladára, Wartburgra, Moszkvicsra, Záporjóskára meg Trabira terveztek, abba már egy Kia C'eed is neccesen fér be, nem hogy mondjuk az én 6-osom. :D

    Amúgy még el is férne, az ajtó a szűk keresztmetszet. Egyszerűen ha 1 cm hely van balra és jobbra, elég nagy eséllyel fogod egy fárasztó vezetés után lehúzni a saját autód. :(

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Jahno #83410 üzenetére

    Általánosan mindenkinek, nem Jahnonak. Szerintem sem fair a történet hogy a háta mögött legyen kidumálva. Lehetett mindig ellenvéleménye, ezzel lehetett egyetérteni, nem egyetérteni, vagy nagyon nem egyetérteni, de a kérésem az, hogy - miután olvasni még mindig tudja a topicot -, ne legyen itt ekézve úgy hogy nem tudja magát megvédeni.

    Amúgy szerintem volt a véleményében nem egyszer egy-egy megfontolandó gondolat, csak olyan szinten sikerült saját magát lerángatnia kutyába korábban, hogy nagyon nehezen vonatkoztattak el emberek attól amiket korábban írt, így hiába írt amúgy értelmes dolgokat is, sokaknak már a neve vörös posztóként hatott (ami szerintem legalább annyira problémás, mint a hülyeség tőle - de ez meg az emberi természet).

    Nah, de Econ téma off, PH!otos OFF On.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Új téma: kicsit elkezdtem utazgatni újra meló miatt (na nem annyit mint régen). Emberek, ami a Schipolon volt két hete, azt embernek nem kívánom komolyan. Tudom, erősen first world problem, de az hogy egy ekkora reptéren 4,5-5 órát állsz a secuban sorban, majd mire beérsz, közlik veled hogy törölték a járatodat, mert szinte senki nem érte volna el, az kicsit pofa leszakadós.
    Anglikán cikk

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Balinov #83504 üzenetére

    Hasonló a tapasztalat nálam is, a Nightbreaker H7 fél évente kiment a viharba, el is törtem a kupakot ami védte a lámpát a motortér felől annyiszor kellett le me felpattintani. Az ultra-life lett végül nálam is a befutó. Kicsit hidegebb a fénye a Nightbreakernek ha jól emlékszem, de amúgy nem volt szignifikánsan erősebb fényű. Szerintem sokkal több függ a foncsor meg a plexi/üveg állapotától (vetített képtől).

    A Mazda meg Led, szóval azzal nem bohóckodtam.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Gather around children, sztori van, mesélek.

    Október 21-n kézhez kaptam egy felszólítást hogy fizesesek! Mert nem vettem parkoló jegyet.
    Mint kiderült, Óbudán megálltam (Szeptember 13-n), egy frissen kijelölt parkoló zónában, ahol addig nem kellett fizetni, most kell (Futó utca). Szó szerint 5 percre, amíg a parkolás helyszínétől 10 méterre lévő cukrászdába beszaladtam, kértem két sütit, majd jöttem vissza.

    Ez idő alatt a pakolóőr ott termett, körbe fotózta a gépjárművet, majd ahelyett hogy a kezembe nyomta volna a büntetési tételt, vagy rárakta volna a szélvédőre, elsunnyogott (ezek a parkolóőr által készített fotók).

    Visszajöttem a cukiból, betettem a sütiket a jobb egyre, beültem, és gyanútalnul elhajtottam.

    A parkolóőr ezek után visszatért, és az autó hült helyét lefotózta, az oda rakott mikulás csomaggal.

    Ezeket a fotókat a parkoló társaságtól kaptam, miután felháborodtam azon hogy mi az hogy egyből egy 20k-s bünti jön, amikor még csomagot sem kaptam.

    Szó szerint 5 percért.

    Erre a válasz:

    "A parkolási jogcím ellenőrzésének idején 2022. szeptember 13-án 14 óra 02 perckor az XXXXXX frsz-ú gépjárműre vonatkozólag nem rendelkezett területileg érvényes mobilparkolással, illetőleg érvényes parkolójeggyel, tehát várakozási díjfizetés hiányában a pótdíj jogszerűen került kiszabásra. Mindezt az ellenőrzés során készített hiteles dátum és időbélyeggel, valamint GPS koordinátákkal ellátott parkolási pótdíjfotók alátámasztják. Mellékelve küldjük a pótdíjazás során készült fotókról a dokumentációt.

    Így valószínűsíthető, hogy a gépjárművet, majd annak a helyét rögzítő, hiteles időbélyegzővel ellátott fotók készítése között eltelt közel 2 perc alatt látnia kellett intézkedés közben a parkolási ellenőrt. Ezáltal értesülhetett a pótdíj kiszabásáról, amely alapján felkereshette volna Társaságunkat, majd számottevően alacsonyabb összegű pótdíj megfizetése mellett rendezhette volna hátralékát."

    Na itt borultam el egy kicsit. Mert hogy parkolóellenőrt nem láttam az autó mellett, oda nem jött hozzám, csomagot át nem adott. Beszálltam, elhajtottam.

    Két perc meg elég hosszú idő elsunnyogni, majd vissza sunnyogni. Dehát a kollegina aki a levelet küldte, hivatalból lehet arrogáns.

    Elküldtem az ügyvédemnek is a cuccot. Nem a 20k fájna a 4k helyett, hanem az elve. Ebbe ha kell beleállok, még ha sokkal többe is fog kerülni.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #83537 üzenetére

    Vannak további felvételek, közeliek, szélvédőről (nem akartam a PDF-ből kiszedegetni).

    Figyi, nem tagadom, nem volt váltva jegyem. Mindig váltok ha megállok várakozni, csak valahogy nekem betapadt a várakozás az az öt percnél tovább maradok egy helyben. Na mint kiderült, ha elhagyom a gépjárművet onnantól már várakozásnak miősül, tehát jár a seggbehimbilimbi. Megálltam, átvettem két süteményt, vissza jöttem, beszálltam, elhúztam.

    Nem is gondoltam hogy az ott fizetős, mert ugye frissen kijelölt terület.

    Csak nem mindegy hogy 4000-et fizetek, vagy 20-at, mert valaki gerinctelen.

    j.bravo: térfigyelőt általában 5 napon belül törlik. Ez egy hónapra érkezett.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Most számoltam össze, az elmúlt négy évben (úgy hogy nagyon ritkán járok a belvárosba) 217 alkalommal indítottam parkolást a Simple appal (ennyi befejezett parkolási bizonylatom van).

    Valósznínű itt csak kalandvágyból nem tettem meg.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Lassú Víz #83658 üzenetére

    Előre bocsátom, nem vagyok Majka fan, de próbálom objektív módon vizsgálni a dolgot. És nem leszek népszerű ezekkel a gondolatokkal.

    Ahogy felkapta a komplett "ellenzéki" véleményformáló elit (és a kevésbé elit) ezt a dalt az kicsit lesújtó. Úgy, hogy előtte ugyan ez a Majka világellenség volt amikor a külügyminiszterrel fotózkodott. De úgy ki van éhezve ez a réteg bármire ami odaszól, hogy tényleg paródiává válik, hogy bárki aki felkerül egy színpadra amin épp beszólnak a kormányzatnak, azt pajzson hordják körbe.

    Lásd az elmúlt 12 év bármely megszólalóját, akiben a soha be nem következő "forradalom" zászlóvivőjét vízionálják (Milla tüntetések, Tanítanék tanárai, fekete ruhás nővér, etc..

    Ha megnézi valaki a kommenteket a dal alatt, szerintem ez is egy látlelet a társadalomról.

    "Milyen bátrak vagytok!"
    "Mennyire üt ez a mondanivaló!"
    "Köszönöm mindazok nevében, akik értik a szöveg üzenetét és mélységét!"

    És sorolhatnám.

    Költői Kérdések sora következik.

    oda mond-e igazán valakinek, esetleg olyannak aki számít? Nem igazán.

    Beleszáll-e a jelenlegi kormányzatba, vagy maszatol egy kicsit - és szétken mindenfelé? Hát inkább az utóbbi. Patika mérlegen kimért ide is, oda is mond - kicsiket - és 1,5 évvel az eset után a már nem téma Szájerbe, vagy épp a Semjén vadászkiállításába, Jakabba, húshoz nem jutó komcsikba.

    Tényleg annyira mély ez a szöveg? Tényleg üt? Tényleg társadalom kritika? Szerintem a a Szilas patak medre mélyebb, de nah.
    Ha ez társadalomkritika, akkor hol van belőle a tükör? Jah, hogy azt nem akarja 3,5 millió ember meghallgatni, hogy nézz a tükörbe, az ország miattad ilyen.... Értem én.

    Tényleg bátor a TV2 fizetés listáján lévő celeb? Azon lehet vitatkozni hogy meddig kell ősellenzékinek lenni úgy hogy ne keress zsetont, de ahogy Ákosnál is, talán Majkánál is fel lehet tenni a kérdést, hogy állami kondérból etetve valaki hogy lesz forradalmár (és nem gondolom hogy Majka forradalmár akart ezzel a dallal lenni)? - tényleg túlgondolni sem érdemes ezt az egészet.

    Minél hamarabb ébred fel az ellenzéki közvélemény, hogy saját magukat verik át, annál gyorsabban térünk vissza valami normálishoz. Csak mondjuk ehhez hard resetre lenne szükség - és nem ezzel az ellenzéknek nevezett gittegylettel.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Ear001 #83665 üzenetére

    Egy hete pörög mindenhol. Telex, HVG, Magyar Hang, erről szólt rengeteg műsor (Öt, Kötöttfogás, Haromharmad podcast, etc).

    De. Nagyot megy és fel is van kapva.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Na sikeresen megöltem a topikot?

    Megjártam múlt héten Prágát. Még mindig szerelem :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #83669 üzenetére

    Voltak olyan kósza gondolataim, hogy mire 40 leszek szeretnék 4 nyelven beszélni. Ebből kettő megvan, és nekiálltam a németnek, de bakker nem az én világom.

    A viccen kívül a cseh is rajta volt a listán, mint negyedik.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Ezt kérés nélkül terjesztem (Zizi helyett), mert nagyon úgy tűnik hogy a látlelet amiről beszéltünk a múlt héten, az itt is tetten érhető.
    Majka videó nagyot megy, és látják 3,5 millióan, ezt a videót meg 5 nap alatt 500-an.

    Igen, tudom. 1,5 óra, unalom, nem egy TikTok videó, se egy klipp. De talán érdemes végighallgatni, mert a Holoda 12 évet húzott le mint MOL-os vezető, és lehet hogy ért hozzá valamicskét.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz rbalint88 #83733 üzenetére

    Erre meg azt tudom mondani, hogy majd racionalizálnak ott is. Nem négy ember jár be a városba négy autóval, hanem négy ember eggyel, megosztva az üzemanyag terheket, váltogatva (már amúgy ma is ez van).

    Azt viszont én érzem problémának, függetlenül a politikai garnitúrától, hogy valahogy mindig a kádári osztogató politikával lehet embereknél politikai tőkét kovácsolni, meg az erős vezető példájával.

    Engem ez a modell nem hogy taszít, hanem egyszerűen károsnak tartom (bár azt tudjuk hogy a politika szempontjából van ok-okozati összefüggés, illetve nagyon jól jött eddig minden pártnak az ilyen felelőtlenül költekező és ígérgető politika). Csak amikor már szügyig ért a szar, akkor mert valaki kiállni, és reális képet festeni az országról (Bokros, Bajnai).

    És ezt a mentalitást az elmúlt harminc évben sem sikerült kiírtani milliók fejéből, hogy jó... nekem nem kell semmit tennem, majd az állam megoldja hogy nekem jusson ennivaló, innivaló, munka. Nekem nem kell önszerveződnöm, kéréseket fogalmazni a politikai vezető felé. A piaci kapitalista berendezkedés csíráiban elindult, de a fejekbe ezt még nem sikerült átültetni.

    Képzetlen vagyok? Nem baj. Munka legyen. Azt hogy mire, kinek és mit csinálok, az már mindegy. Hiszen a cocializmusban volt munka mindenkinek.

    Sajnos tapasztalom a vidék problémáit, és látom a mindennapokban. Elképesztő hogy a kirakat cuki balaton-felvidéki falvakon és a nagyvárosi agglomeráción kívül az idő megállt Magyarország vidékén. És ezt értsétek szó szerint, mert szinte semmi nem változott a '90-es évek eleje óta, sőt sokat romlott az elvándorlás miatt.

    Volt közművesítés, fejlődött az infrastruktúra - de amire valóban szüksége lenne egy-egy kistérségnek az az, hogy helyben tartsa a munkaerőt, a fiatalokat és ne érezze mindenki azt, hogy nagyvárosba, Budapestre, vagy külföldre kell távoznia azért hogy megéljen. Hogy megérje egy fiatal párnak is falun maradni, mert kényelmesen megélnek a max. 10 km-es sugarú körben lévő munkahelyükből, és a háztájiból.

    Ez magával hozná az igényt az oktatásra, boltra, szórakozásra és kultúrára, helyben lévő és állandó háziorvosi ellátásra, tömegsportra, helyben tartana vásárló erőt - és talán akkor nem a kocsma maradt volna az egyetlen opció a közösségi térre a 400-700 fős településeken (ha egyáltalán van még).

    De addíg amíg itthon politikai programot lehet csinálni vasúti szárnyvonalak bezárásából - olyanokból ami sehonnan vezet sehova, nem köt össze semmi létfontosságúval, de legalább nincs felújítva, naponta jó ha kétszer jön arra vonat irányonként, de legalább használhatatlan (lassítójelek mindenfelé) - és mellette párhuzamosan ott a busz, ami sokkal flexibilisebben, sűrűbben és használhatóbban el tudja látni a zegzugos környező települések összekötését egy régiós centrummal....

    Tök jó példa (azért citálom ezt ide, mert ezt ismerem). Nézzétek meg a Sümegi kistérség vasútvonalait mondjuk Jánosháza és Sümeg, vagy Jánosháza és Zalabér / Batyk körül.

    Ez két vonalra oszlik Ukk-nál, de az összes megálló a települések szélén van. Ami persze nem nagy mutatvány papíron lesétálni, de azért pont a falu másik feléből simán egy 15-20 perces séta mire átérsz a legtöbb esetben. És pont egy nyugdíjas már nem igazán tudja ezeket a távokat, főleg cekkerrel megtanni.

    Ukk és Sümeg között pl. közelekedik vonat, mind a kettő nagyobbacska település, Sümeg az ottani kistérség központja, közigazgatási szempontból mindenhogyan oda kell menned ha valamit intézni akarsz.

    Egy nap van 8 vonat a szárnyvonalon, ami a fontos időszakban (hajnalban, munkakezdés miatt közlekedik reggel 5:05-kor, 8:23-kor, 9:40-kor. Utána nagyjából két óránként. A kihasználatlanság netovábbja amúgy az a járat, mert reggel és délután este csak a munkába ingázókat nem tudja kiszolgálni, napközben meg a kutya fel nem száll rá, mert aki használná (otthon lévő nyugdíjas), sokuknak már a megálló elérése messze van, nem hogy a Sümegi vasútállomás, ami pont nem ott van, ahol a városban ügyeket szokás intézni - amit a helyiek csak piac térnek hívnak, pedig már rég nem az. De a busz állomás meg ott van amúgy.

    Tegyük fel hogy annak a négy településnek amit érint ez a vonal, ez nagyszerű hír. 11 perces menetidő, win-win ugye? Azt hogy ez a viszonylat is kong az ürességtől, mert lehetetlen időben közlekednek itt vonatok, azt engedjük el.

    Viszont az Ukkon való elagázasnál van egy másik vonal is, ami viszont Dabronc, Türje és Zalabér vonalon halad tovább. Ahhoz hogy mondjuk Tüjéről bejuss Sümegre, vagy Dabroncra, így is úgy is el kell jutnod előbb Ukkra, leszállni, jó esetben csak 20-30 percet várni, rossz esetben 1 órát, hogy tova tudjál utazni Sümeg felé, így az utazásod 39 perc és 1,5 óra között változik. A busz bevisz 15 perc alatt, úgy hogy egy faluban akár 2-3 helyen is megáll.

    Továbbra is igaz, hogy a falusi vasúti megállók nagy része a falu szélén, vagy akár kilométerekre van bármitől (mert ugye anno úgy épültek ezek, hogy az uradalom portájánál állt meg, nem a faluban.

    Egyszerűen ilyen méretű településeket összekötni vasúttal, úgy hogy a közigazgatási rendszer viszont nem a vasútvonalakhoz igazodik (és amúgy semmi más sem, legyen az kultúra, vásárlási lehetőség vagy csak munkahely elérhetővé váljon tömegközlekedve) teljesen felesleges, kidobott pénz, mert alapvetően senki nem használja. De szimbólummá vált, mert azzá tették.

    Csodálkozunk rajta hogy elnéptelenednek a falvaink, és amúgy is lehetetlen a közlekedés az ottmaradóknak? Ha politikai szent tehenet gyártunk belőle, csak hogy ezzel is szavazatot szerezzünk, és a helyi lakosok is a saját érdekük ellen cselekszenek, akkor mi itt a kérdés?

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Na mivan, mindenki sorban áll benzinért meg dízelért? ;]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #83764 üzenetére

    A legkultúráltabb app az OTP Simple. Mindenre is ezt használom. És az leáll magától, mert tudja mikor van vége a fizetős időszaknak.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Nah. Csak mondom, hogy ha még egyszer az ünnepek előtti héten utazni támad kedvem céges ügyben akkor csapjanak tarkón egy fagyott királyrákkal.

    3 nap összefoglalója:

    1 BUD-MUC késés -> BUD-FRA atfoglalas -> BUD-FRA késik. FRA reptér elesett, 4x foglalnak át, négyszer canceled flight, a negyedik már nem LHR (Heatrow), hanem LCY (London City).
    Ezt is törlik, minden Londoni járat kuka (plusz szinte minden más is). A Budapesti is, hazafelé sem tudok indulni.

    Napközben és este 6 után összesen 6-7 órát állok sorba hotelre, újra foglalásra várva, végül se ez se az nem lesz meg, mert a földi kiszolgálók nem bírják és hazamennek.

    Folhivom a céges travel agentet, foglalok egy hotelt, 1 szoba marad a Frankfurti reptér 10 km-es körzetében Csütörtök este.

    Éjjel fél 12-re érek a hotelbe, 1 órát állok sorba hogy bwcsekkoljak. Saját pénzből fizetem persze.

    Bőrönd valahol a reptéren maradt, faszsetudja hol. Abban a cuccban alszom amiben egész nap izzadtam, fogkrem nincs, töltőim nagy része a bőröndben.

    Másnap 4:30-kor kelek, 7:10-es járathoz. Még kérdezem hogy a csomagom ugye a gépen van? Persze hogy.

    Persze hogy nem volt. Fél délelőtt rohangálok hogy vegyek also gatyát, zoknit, pulcsit, pólót, parfümöt, deot, inget.

    Lemegx a nap, anyázás.

    Ma a Heathrow esik el, borzasztó ami volt a T2-n.

    Munchenbe 1 órás késéssel érünk. Budapesti járat 2 órát késik mert a kódszitálás rafagyott a fanbladekre és azt kellett olvasztani.

    A csomagom végül meglett Frankfurtban. Holnap reggel küldik tovább London Cityre. Én ma eljottem. Primary delivery címnek a Budapesti otthonom volt megadva.

    Az utamat ismeri a Lufthansa, velük repülök.

    Customer support elérhetetlen. Hát ez van. :D

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #84107 üzenetére

    Engem tavaly találtak meg. Vettünk egy lakást (béreljük a banktól), és a feleségmnek automatikusan küldték a vagyonszerzési járulékról szóló részletfizetést, nekem meg semmi nem érkezett.

    Majd 7-8 hónappal később egy felszólítás, hogy akkor most egyben 900k-t 20 napon belül, vagy homokkal szárazra dörgölt pénisszel tesznek a magukévá.

    És így pislogtam, hogy mi az anyám. Ez pont a választások után volt, kiderült hogy üres a kassza. Rárepültek mindenre ami csak mozgott, és adót lehetett belőle kicsikarni.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #84314 üzenetére

    Én alapvetően nagyon szeretem ezeket az ázsiai leveseket.

    Pho is nagy kedvenc, de abból sem mindegy honnan és milyet eszel. Ha jól van elkészítve, akkor az előző napról maradt mester alaplé van tovább főzve, és a telekszomszéd is bele van főzve. :D

    Ramenből ettem már nagyon jót (ami hasonlít a mi húslevesünkhöz), de Atlantában sikerült belefutni egy kukoricás tejszínes változatba, na az nagyon nem jött át... :F

    Mostanság kevesebbet vagyok errefelé (unblock a fórumon), de úgy látom hogy a topic sem pörög.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák