Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    Gather around children, sztori van, mesélek.

    Október 21-n kézhez kaptam egy felszólítást hogy fizesesek! Mert nem vettem parkoló jegyet.
    Mint kiderült, Óbudán megálltam (Szeptember 13-n), egy frissen kijelölt parkoló zónában, ahol addig nem kellett fizetni, most kell (Futó utca). Szó szerint 5 percre, amíg a parkolás helyszínétől 10 méterre lévő cukrászdába beszaladtam, kértem két sütit, majd jöttem vissza.

    Ez idő alatt a pakolóőr ott termett, körbe fotózta a gépjárművet, majd ahelyett hogy a kezembe nyomta volna a büntetési tételt, vagy rárakta volna a szélvédőre, elsunnyogott (ezek a parkolóőr által készített fotók).

    Visszajöttem a cukiból, betettem a sütiket a jobb egyre, beültem, és gyanútalnul elhajtottam.

    A parkolóőr ezek után visszatért, és az autó hült helyét lefotózta, az oda rakott mikulás csomaggal.

    Ezeket a fotókat a parkoló társaságtól kaptam, miután felháborodtam azon hogy mi az hogy egyből egy 20k-s bünti jön, amikor még csomagot sem kaptam.

    Szó szerint 5 percért.

    Erre a válasz:

    "A parkolási jogcím ellenőrzésének idején 2022. szeptember 13-án 14 óra 02 perckor az XXXXXX frsz-ú gépjárműre vonatkozólag nem rendelkezett területileg érvényes mobilparkolással, illetőleg érvényes parkolójeggyel, tehát várakozási díjfizetés hiányában a pótdíj jogszerűen került kiszabásra. Mindezt az ellenőrzés során készített hiteles dátum és időbélyeggel, valamint GPS koordinátákkal ellátott parkolási pótdíjfotók alátámasztják. Mellékelve küldjük a pótdíjazás során készült fotókról a dokumentációt.

    Így valószínűsíthető, hogy a gépjárművet, majd annak a helyét rögzítő, hiteles időbélyegzővel ellátott fotók készítése között eltelt közel 2 perc alatt látnia kellett intézkedés közben a parkolási ellenőrt. Ezáltal értesülhetett a pótdíj kiszabásáról, amely alapján felkereshette volna Társaságunkat, majd számottevően alacsonyabb összegű pótdíj megfizetése mellett rendezhette volna hátralékát."

    Na itt borultam el egy kicsit. Mert hogy parkolóellenőrt nem láttam az autó mellett, oda nem jött hozzám, csomagot át nem adott. Beszálltam, elhajtottam.

    Két perc meg elég hosszú idő elsunnyogni, majd vissza sunnyogni. Dehát a kollegina aki a levelet küldte, hivatalból lehet arrogáns.

    Elküldtem az ügyvédemnek is a cuccot. Nem a 20k fájna a 4k helyett, hanem az elve. Ebbe ha kell beleállok, még ha sokkal többe is fog kerülni.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák