Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz crey #80770 üzenetére

    "Erre még nem válaszoltam, ne haragudj - nem ignorálni akartalak."

    Ugyan, eszembe sem jutna, hogy haragudjak, igazából ez csak egy "rant" volt, amivel csak annyit akartam bemutatni, hogy eleinte még én is sajnáltam a vendéglátó iparágat a járvány miatt (meg sok mindenki mást is, pl. turizmusban dolgozók), de ahogy ezzel a teraszozással vérszemet kaptak és pofátlanul, a szabályokra és a helyiekkel együttélésre fittyet hányva kezdtek el terjeszkedni, ott minden együttérzésem elpárolgott.
    Teljesen egyetértek, én is zsigerből utálom ezt az urambátyám, kapcsolatosdi, egyenlőknél is egyenlőbbeket, illetve a következménynélküliséget. És az a gond, hogy az utóbbi években ez csak egyre rosszabb lett...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Studi

    addikt

    válasz crey #80770 üzenetére

    "A vendéglátósok azok, akikbe most nem rúgnék bele," - ezzel egyetértek, a lehetőségeik már másfél éve a semminél is kevesebb. Most tekertük két nap alatt körbe a Balatont. Május közepén - tudom nem a legjobb időben, de azért a két nap alatt kb 20 perc volt esős - az emberek száma kb október végét idézte. Minden kongott az ürességtől, hiába nyithattak már ki. Beléjük rúgni nem szabad!

    "és egyetértek azzal, hogy átmenetileg segíteni kell őket" - ezzel viszont nem értek egyet. Amikor valamelyik vendéglátós a facebookon elsírta magát, milyen kevés támogatás kapott (mert kapott!!!) az alkalmazottaira, és valaki megjegyezte, hogy tán a valós fizetéseket kellene bevallani, és leadózni, annyi volt a válasz, hogy "de hát ez egy ilyen szakma". Akkor azt gondolom, hogy nem abból a közösből kell őket megsegíteni, amit ők nem építenek. Műkörmös, fodrász, konditerem, stb... dettó. Míg egymagam annyi adót és járulékot fizetek be, mint egy jól menő étterem a teljes személyzetére, addig aránytalannak érezném a magasabb szintű támogatást.

Új hozzászólás Aktív témák