Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz zoli62 #22990 üzenetére

    "Fenét"
    Most ezt mire írod? :)

    "Azt nem szerettem az Opera Nextben, hogy sokáig nem tudták megoldani az automatikus frissítést, én meg beállítással nem tudtam rákényszeríteni. Egyébként Chrome az automatikus frissítést nem úgy oldja meg, hogy a feladatütemezőben futtatat egy taskot?"
    De igen, de még mindig nem értem, mitől lenne jobb egyik, mint a másik.
    Ugyanis mind a kettő rákérdezés nélkül frissít.
    A kikapcsolására meg bevethető paraméter (korábbi primkóbb módszer az opera_autoupdate.exe törlése/átnevezése volt, ha valakit zavart).
    Chrome esetén meg kilőheted az automatikus frissítésre vonatkozó ütemezett feladatot.
    Pont ezért kérdeztem, hogy ami miatt nem tetszik az egyik böngésző, pont amiatt viszont tetszik egy másik? :)
    Nagyjából ugyanannyi macerával jár mind a két böngésző esetén az automatikus frissítés kikapcsolása (legalábbis szerintem ugyanannyi idő egy plusz paramétert hozzátenni a shortcuthoz, mint kikapcsolni egy ütemezett feladatot; bár hozzáteszem, a paraméter biztosítása (pluszban) szimpatikusabb egy fokkal), hiszen nincs rá a UI-on, a Settings-ben gomb.
    Értem, hogy most jó az új változatban, hogy ez már legalább tudja magát frissíteni portable-változatnál is, de ha a Chrome-ban meg pont azt nem szereted, hogy automatikusan, visszakérdezés nélkül frissít, akkor Operában sem kéne szeretned, mert ilyen alapon az is sunyi, ez a mondókám lényege, na. :DDD

    Az ideális megoldás pont az lenne, hogy rákérdez, szeretnéd-e most frissíteni, mert jelent meg új verzió, de tudom, hogy a hozzá nem értő júzerekre épít manapság mindenki, ezért automatizálnak mindent, de akkor legalább lenne kikapcsolható az átlagjúzer által amúgy sem ismert opera://flags oldalon.
    Google Chrome esetén meg az a gáz, hogy nincs portable-változat. :)

    + (#22989) spammer :
    "A Chrome (I)megkérdezés nélkül(/I) frissít háttérben, Opera meg szól, hogy van frissebb, mehet-e."
    Ezt bizony rosszul tudod. :) Mindkettő megkérdezés nélkül frissít.
    Valamelyik korábbi verzió frissítési módjára emlékszel. :)
    Tehát már az Opera sem kérdez rá, hogy akarsz-e frissíteni.
    Egyszerűen frissít, amint rámész az about-oldalra. Pont ezért nem értettem, mitől jobb egyik, mint a másik.

    A bizonyíték a fenti állításra:

    1. about-oldal, azonnal keres update-et, kérdezésem nélkül:

    2. máris frissítette magát, csak újra kell indítani:

    Sehol egy kérdés, hogy kell-e ez neked, vagy sem. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák