Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabeska

    addikt

    válasz alaves #50329 üzenetére

    A color bandingre gondolok. Őszintén szólva mivel anno Janos azt írta itt, hogy szar a pc mód, plusz reddit és társai is, nem is használtam illetve próbáltam. Szóval nem tapasztaltam, csak olvastam róla, hogy kerülendő. Egyébként pc-ről csakis játékra használom a tv-t (!), ennek megfelelően szeretném belőni a 3080-as kártyával (ha megjön végre a firmware). Gondoltam az RGB a legjobb ehhez, de már bele zavarodtam többször is a témába, hogy a tv úgyis 4:2:2-be konvertál, stb stb stb, megint ott tartok, hogy az egészet nem értem :DDD SDR és HDR pc játék menne csak a gépről, ennyi a lényeg, ehhez szeretném megfelelő módon beállítani az nvidia vezérlőpultban a színteret/bitmélységet, illetve a tv-n ha kell/megjavul/akármi, a pc módot használni, vagy ha nem kell/felesleges, akkor a lehető legjobban beállítani sima hdmi1 címkével amin most is használom (vagy játékkonzol címkével, már azt is olvastam, hogy úgy is van full rgb, fene tudja), és mehet a gsync/allm... Fura az egész, hdmi címkével elvileg nincs rgb 4:4:4, ennek ellenére ha így állítom be az nv vezérlőpultban, akkor mások a színek, és a feketeszintet is magasra kell állítanom, de ha ycbcr-re állítom, látszik hogy más a színtér, és a feketeszintet is alacsonyra kell tegyem. A tv konvertál 4:4:4-re ilyenkor? De hogy, ha nem is tud ilyet hdmi címkével? :F "Csupán" ennyi a kérdésem :D Oké, használjam ycc-vel, de úgy tök más a színtér, és észre is veszem (Dell monitoromhoz viszonyítva pl).

    Szerk: most 8 bit rgb-re van állítva az NV vezérlőpult, mivel 10 bitet így nem bír az fw miatt ezzel a karival, elmegy a kép stb. De 10 biten szeretném majd használni, rgb-vel, ha jön az új fw :U És ezt elvileg csak a pc mód fogja tudni. Vagy nem. :C

    [ Szerkesztve ]

    F1

Új hozzászólás Aktív témák