- Milyen routert?
- Mesterséges intelligencia topik
- Microsoft Excel topic
- Indiaiak százait mentették ki a scamközpontokból
- macOS PC-re
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Egy vagyont költ humanoid robotokra az egyik kínai EV-gyártó
- Alternatív kriptopénzek, altcoinok bányászata
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Synology NAS
Új hozzászólás Aktív témák
-
adatfalo
senior tag
-
atike
nagyúr
-
gyemipapa
senior tag
Lehet a témán rugózni, ennyi erővel mitől nevezhetünk egy embert "okosnak", mi alapján ítéljük meg?
Ha okosabb, mint egy ötödikes?Vagy csak az számít okos embernek, akinek hat diplomája, két doktorija és 150-es IQ-ja van?
Amúgy érdekelne, jelenleg milyen "okosórád" van, mit tud, mennyire vagy megelégedve vele?
Előtte milyeneket próbáltál, és mik voltak a tapasztalataid? -
gyemipapa
senior tag
Hát lehet, számodra nagy élmény egy karórán böngészni, mikor erre ott a zsebedben az okostelefonod. Volt SIM kártyás okosórám is, de elég hülyén néztek rám, amikor az órába beszéltem, ráadásul a környezetem is hallotta. És hagyjuk a márkaneveket, nem a márkanévtől okos egy óra (amúgy névtől függetlenül ugyanazok a kínai melósok, nagyjából ugyanazokból az alkatrészekből dolgoznak).
Mit is kellene még tudnia a BIP-nek SIM kártyás telefonáláson kívül, hogy okosórának nevezhesd? Ja igen, megvan, böngészgetniVagy van még valami, ami ahhoz hiányzik, hogy neked is okosóra kategóriába essen? Ja igen, le kell merülnie egy nap alatt.
Amúgy mit is tud még a Samsung plusz és hasznos funkciót? És mennyiért? Mennyit bír az akkuja?
-
gyemipapa
senior tag
-
gyemipapa
senior tag
A lépésszámláló folyamatosan megy, reggel felkelés után magától lenulláz, és újra kezdi a számlálást.
Elég pontosnak tűnik. Pl. ülök a széken, és lóbálom a kezem, nem számol, nem tudom, hogy csinálja, valószínűleg összedolgozik a beépített gravitációs szenzorával. Ugyanakkor kipróbáltam, hátul összefont kézzel sétáltam, tehát nem lóbáltam a kezem, mégis számolt.
Ahogy valahogy azt is érzékeli, ha lefekszem, onnan számolja az alvásfigyelőt, felkelésig. Természetesen ha ágyban feküdve tévézel, azt felületes alvásnak tekinti. De azt is érzékeli, ha éjszaka kimész brunyálni, azt ébrenlétnek tekinti. Naplóz, mély alvásokat is regisztrálja (gondolom a tartós mozdulatlanul fekvés alapján, telefonon napokra visszamenőleg részletesen statisztikáz. GPS-t még nem használtam, az akkor indulna, ha aktivitást indítanék (futás, kocogás, kerékpár stb), de 60 évesen erre én nem érzek késztetést.De fórumokon olvasva láttam mellékelt képeket, tud térképet rajzolni.
A GPS amúgy is csak szabadban működne. Pulzusszámláló (legalább is nyugalmi helyzetben) meglepően pontos, rendszeresen hasonlítgatom a felkaros vérnyomásmérővel, max plusz-mínusz 3-4 eltérést tapasztalok. Sikerült átállítanom angolra, ennek ára az volt, hogy a telómat is angolra kellett állítanom, de ez nekem nem okoz gondot, a kínai viszont idegesített. Értesítéseket szépen érzékeli, SMS-t, és e-mail feladót és tárgyat kiírja, sajnos utóbbinál az ékezetes karakterekre haragszik.
Úgy állítottam be, hogy reggeltől estig kézfelemelésre világítson, éjszaka pedig ne zizegjen bejövő üzikre.
Éjjel-nappal rajtam van, fürdéshez csak azért veszem le, mert zavar szappanozás közben a kezemen, amúgy vízálló.
Maximálisan elégedett vagyok eddig, két dolgot kivéve, az egyik, hogy a BT kapcsolat miatt a telóm ami eddig 4 napot bírt kevés használattal, ez két napra csökkent, az alkalmazásával való szinkronizálások miatt.
A másik, az anti lost funkció, amit hiányolok belőle. De hát minden nem lehet tökéletes.
Ha lesz még kérdés, szívesen válaszolok amire tudok, így 5 nap után. -
gyemipapa
senior tag
Sok külföldi tapasztalatot olvastam, Lépésszámlálóval, alvásfigyelővel, óránkénti pulzusszámlálóval - GPS használat nélkül - 25-30 napos üzemidőkről írnak. Én is a PACE-val kokettáltam, de az dupla árért nem tud kétszer annyit, és az üzemideje is negyedannyi.
Ígérem, be fogok számolni a tapasztalataimról.
-
gyemipapa
senior tag
Még annál is jobb árban van, kis szerencsével. Én Gearbesten rendeltem, kuponnal 13 ezerért, már az országban van, ha nem kapják ki a vámon, pár nap múlva megkapom.
Annyira új, hogy magyar tesztet én sem találtam, csak EZT a rövid leírást:
Külföldi teszt meg videó is van bőven. Egyenlőre kínai az elérhető, de mivel mindenhez szimbólum tartozik, a videók alapján a kínaiság nem zavaró, ahogy olvastam, barkácsolt angolosított ROM-ok már vannak hozzá, de egyenlőre nem fogom kockáztatni, hogy hazavágjam. Már nagyon várom.
Új hozzászólás Aktív témák
- Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor kiborulunk...
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Hővezető paszták
- Milyen routert?
- Nyomtató topik
- Kína nagyon pályázik az összes GeForce RTX 5090-re
- Milyen Blu-ray írót?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kamerában erősíthet a Pixel 10
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Watch Ultra fehér + Spigen Modern Fit 316L fém szíj - beszámítás!
- Apple Watch 10,Jetblack, 46mm, + Midnight Loop, új, 1 év apple garancia
- Apple Watch Series 9 45mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Apple Watch 10,Silver, 46mm, + Midnight Loop, új, 2 év apple garancia
- Samsung Galaxy Watch 5 Pro (45mm, WiFi) with Nereides strap + gifts
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest