- A YouTube is nagy veszély lehet a fiatalokra
- ArchiCAD és Artlantis topik
- Google Chrome
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Háborog az Apple az iPhone-ra írt első pornóapp miatt
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Crypto Trade
- ASUS routerek
- Opera böngésző
- Milyen routert?
-
IT café
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Loha
veterán
Akármit csinálsz, a ~16GB/s a GeForce 6600 GT memória sávszélességével egyezik meg.
Valszeg a HPC szegmensbe szánta az AMD, de nem tiltották le a játékos VGA-kban, hanem kerítettek hozzá egy kis marketinget...Az NV-t csak akkor lenne érdemes ilyen módszerekkel kiszorítania az Intelnek, ha versenyképes alternatívát tudnának nyújtani, de ez még nagyon-nagyon messze van, és persze ezt össze kellene hangolniuk az AMD-vel...
Bennem is felmerült, hogy a Radeon RX Vega M nem más mint egy kis gyorssegély az AMD-nek...
[ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Gondolom saját nagy teljesítmény processzorra. Alapvetően az FTC-t nem különösebben érdekli az, hogy az adott kényszerítés kedvezményezettje él-e azzal a lehetőséggel, amit adnak nekik, vagy sem. Ők csak megpróbálják törvényes keretek között szabályozni a piacot. Úgy, hogy egyik fél se szenvedjen a döntésekből jelentős hátrányt.
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
2015-ig kényszerítette az Intelt az FTC, hogy legyen a platformjaikban x16 sáv a VGA-k felé kivezetve. Ezt azért tették meg az előző évtized végén, mert úgy ítélték meg, hogy az NV 2015-ig képes lesz kihozni egy saját platformot, ami mellé társíthatják a VGA-ikat, így nem függnek majd az Intel és az AMD platformjaitól. Ez a döntés is igen sok bírálatot kapott, mondván túl erős beavatkozás a piacba, de nagyjából elfogadta mindenki.
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az FTC alapvetően nem szeret beavatkozni a piacba. Nekik alapvetően nem ez az elsődleges céljuk, illetve egyszer már adtak időt az NV-nek, hogy álljanak saját lábra. De ha az NV mondjuk megkeresné őket ezzel a panasszal, és tényleg javasolna egy olyan megoldást, hogy állja az AMD és az Intel felé az összes többletköltséget, ami a piacuk fenntartását célozná, akkor talán lenne miről beszélni. De ez biztos nem egy kötelezés lenne az Intel és az AMD felé, hanem inkább egy egyeztetés, aminek keretében ezek a cégek végre leülnek egy asztalhoz.
Na most végeredményben az Intel és az AMD azzal nem járna anyagilag semmiképp sem rosszabbul, hogy ha az NV átvállalja a költségeket. Egyrészt minden extra munkát kifizetnek külső forrásból, másrészt a tokozáson úgyis eladják a pGPU-t, akár letiltja az OEM, akár bekapcsolja. Tehát pénzben ugyanott lesznek.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A HBCC-nek a játékosok szemszögéből akkora jelentősége nincs. Lazán lehet ellensúlyozni azzal, hogy 8 GB helyett raknak a VGA-ra 24 GB memóriát. A gyártók számára persze ez fáj, főleg a mai memóriaárak mellett, de majd belerakják az ajánlott árba ezt a költséget. A professzionális piacon inkább probléma a HBCC hiánya, hiszen amíg az AMD tud 2 TB-os fizikai kapacitású, összesen 512 TB-nyi tartalmat kezelő VGA-t kínálni a filmgyártóknak, addig más megáll 24-32-48-64 GB-nál, ami azért baj, mert fel kell bontani a tartalmat ilyen apró részletekre, hogy egyenként beférjen a memóriába, és ez eléggé megnöveli a vizualizálásra fordított időt. Az AMD-nél ezt nem kell megcsinálni. Az egész betölthető darabolás nélkül, méghozzá addig, amíg a tartalom mérete nem lépi túl az 512 TB-ot, bár azt tudni kell, hogy az AMD alkalmaz egy szoftveres korlátot, így az egyes Radeon (Pro) VGA-knál 256 TB a maximum. Itt egy kicsit terelik az extrém igényekkel rendelkező vevőket a legdrágább hardver felé.
Az Intelnek nincs nagyobb hatalma a PCI Express szabvány felett, mint bárki másnak. Ugyanolyan jogokkal rendelkező tag, mint az AMD vagy az NV. Persze alapító tag, de ez nem jár kiemelt jogkörrel. A probléma tehát alapvetően azzal van, hogy az FTC határozata túlságosan rövid ideig kötelezte az Intelt arra, hogy a VGA-k felé x16-os PCI Express sávot vezessen ki. Ma már a mobil platformokban csak x8 sáv van, és nyilván, ha ezekre kötik a pGPU-t, akkor még kevesebb lesz kifelé. Ezért lenne jó, ha az FTC beavatkozna újra, mert biztos van valamilyen kompromisszumos megoldás. Akár egy olyan, hogy az NV fizet az Intelnek és az AMD-nek egy FTC által meghatározott összeget lapkánként, hogy az említett két cég kifelé biztosítson x16-os PCI Express interfészt. Az Intelnek és az AMD-nek, így az ezzel járó anyagi teher meg lenne térítve, míg az NV kifizetné a saját piacának fenntartását.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
Loha
veterán
-
-
Loha
veterán
Az általad említett "keresztlicenc-megállapodás", a chipset bizniszből való jogtalan kitúrás lezárása volt, és az Intel valójában bánatpénzt fizetett az NV-nak 5 éven keresztül, és azóta az NV semmilyen formában nem kalkulál az x86-os licenccel.
PC-s grafika szempontjából továbbra is teljesen lényegtelen, hogy a VGA képes-e közvetlenül hozzáférni az x86-os CPU memóriájához...
-
Ren Hoek
veterán
Itt most a linkben szereplő hagyományos 1080 Ti VGA csati nélkül esetre gondolok.
Természetesen a Samsung általános miner vagy a Turing (ha bányászkártya lesz), és jóval többet hoz, mint egy sima VGA, akkor megérheti...
Az SLI userek elenyésző száma miatt nem hiszem, hogy nagy piaca lenne a kimenet nélküli kártyáknak.
Minden csak a megtérülési görbétől függ. -
Drizzt
nagyúr
Inkább azt nézd meg, hogy a Vegánál mennyit számít, ha kikapcsolod/bekapcsolod a HBCC-t. Ez alapján az, hogy ennek megfelelő funkciót PCIe-s Voltán nem lehet bekapcsolni, nem számít szinte semmit. Teszt Vega56-on.
I am having fun staying poor.
-
korcsi
veterán
Az első linkelt cikkből:
"
Az Intel kiemelte, hogy ugyan elérhetővé tette az Nvidia számára egyes technológiáit, ám az x86-os licenc és néhány egyéb technológia kivételt jelent, vagyis az Nvidia nem fejleszthet saját x86-os processzort. Ez tulajdonképpen nem is akkora baj, hiszen már tudjuk, hogy az Nvidia megtalálta a megoldást a problémára és inkább az ARM felé kezdett el kacsintgatni, és belefogott az ARM architektúráira alapozó processzorok fejlesztésébe.
"[ Szerkesztve ]
referencia és MSI gaming X 5700(XT) plexi ARGB-s blokkok eladóak!
-
Loha
veterán
Az NV kb. 10 évvel ezelőtt, amikor az Intel kitúrta őket a chipset bizniszből, letett a x86-os licenceről, azóta semmilyen formában nem kalkulálnak vele, tehát a Volta tervezésénél sem volt szempont.
Volta bármikor lehet remek gamer kártya, ha az NV kicseréli a HBM2 memóriavezérlő GDDR6 -ra, kukázza a fölösleges Tensor és FP64 -es magok nagy részét, vmint az NVLinket, de valszeg sokkal egyszerűbb nem így csinálni, hanem a Pascalt frissíteni a Volta gamereket is érintő fejlesztéseivel, memóriavezérlőt update-elni GDDR5X-ről GDDR6-ra és elnevezni Ampere-nek.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az NVIDIA éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- ZOTAC GeForce RTX 4080 Trinity 16GB GDDR6X Videokártya
- GIGABYTE GeForce RTX 3080 VISION OC 10Gb
- EGY PRÓBÁT MEGÉR, NEM? Árgarancia, ingyen szállítás/átvétel RX 7000 kártyák 27% áfa, beszámítás!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF RTX 4090 24GB GDDR6X videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte GAMING GTX 960 4GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest