Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz snecy20 #90351 üzenetére

    A tegnapról meghagyott 5,1GHz@1,275v, ami a gyakorlatban 1,28v lesz a befutó.

    Coffee topikjában méricskéltem párat. Itt és lentebb: link

    (#90352) Devid_81 :

    Szerintem hagyom így ahogy van.

    Nem akarom kifacsarni... jó lenne ha addig kibírná ameddig meg nem jelenik a Ryzen 4000 :U ;]

    Ezt az RGB cuccot ne is mond... addig nézegettem ezt a fosh átmenést zöld-sárga-piros opciók között, hogy nagy hirtelenjében ki nem kapcsoltam a pitsába :DDD

    JayZ-nek ;] volt egy tesztje egyszer, hogy valami Kingston SSD-ben annyi LED volt, hogy ha fehérre állítottad akkor úgy felmelegítette a házát az SSD-nek az összes LED, hogy teljesítményvesztést okozott :K

    Ilyet ugyan nem tapasztaltam, de inkább ne világiccson :N
    Mondjuk az MSI Gaming X-szel meg nem tudok mit kezdeni, mert az piros-fehéren világít... és még egy világítás-színbirizgáló okosságot nem fogok feltenni... plusz ez nem is jegyzi meg a beállítást ha nincs fent a program... az Asus Strix 1070 korában legalább megjegyezte hogy kikapcs, és maradt is úgy az Aura program letörlése után.

    Ugye korábban recsegtem, hogy sose-nem lesz vízhűtésem... aztán lett, mert megcéloztam titkon a Ryzen 9 3900X-szet valójában akkor még csak valami 8-10-12 magos CPU-t, hogy nekem az lesz ha váltok és arra meg fel kell készülni, mert nem gyerekjáték.

    Aztán megépítettem év közepe felé a szettet a 4790K-ra és hát úgy igazán olyan látványos hűtési teljesítményt nem tapasztaltam... cserébe a VGA és az SSD-HDD melegebb lett, mert nincs annyi légmozgás avagy nem jut annyi hűs levegő, mikor levegőn volt még a CPU is a toronnyal és 7 ventilátor a házra csavarozva mozgatta a levegőt, ami mellé a SpeedFan is felkerült, és a VGA hőmérséklete is, plusz a CPU 2 legmelegebb magja tekergette a 7+2db (tornyon volt a 2 extra) ventilátor fordulatát.

    A BIOS-t lefrissítettem a legújabb 2102-re.
    Nem tudom minek a függvénye, de a csóka akit linkeltem az elég részletesen állít mindent ennél az alaplapnál. Der8auer anno az Asus Z97 Pro Gamer lapomnál is csak simán kb 5-6 beállítást állított be és szevasz... akit meg linkeltem srác az ennél a MXH-nál már jobban bele megy az állítgatásba.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák