Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem. Az egyik kollégám, aki török állampolgár, de Magyarországon él már sok éve, dolgozik, és 4 gyereke van (mind itt született), felesége "behülyült", és el akar válni. A kollégám nagyon jól keres, és mindent megtesz a gyerekeiért, rengeteget dolgozik, ami a feleségéről nem mondható el. Nem dolgozik, csak költekezik. A válóok pusztán annyi a részéről, hogy "elege van, élni szeretne". Arra lennék kiváncsi, hogy ha válóperre kerül a sor, mik az esélyei egy török állampolgárnak (most fogja felvenni a magyart) egy magyarral szemben a gyerekelhelyezésben, ha ugyan nála jó körülmények között élhetne a 4 gyerek, mégis ott van a háttérben az, hogy török állampolgár, és úgy tudom, az nagy hátrány ilyen esetben. Van erre valami külön rendelkezés?

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok. Kérdésem a következő lenne. A kollégámat és 4 gyereket (a legidősebb 7 éves) otthagyta a felesége, válni fognak. A feleség "életvitele" miatt a kollégám nevén több hitel is van, szinte mind lejárt tartozásokkal. Fizeti, ahogy tudja (éjjeli műszakban is dolgozik, úgyhogy fogyogat a tartozás). Én meggondolatlanul azt javasoltam neki, hogy a peren kívüli megegyezésben ruházza át a tartozás felét a feleségére, így hamarabb megszabadulna a tartozástól, és hamarabb igénybe tudná venni a 4 gyerekeseknek szóló támogatásokat. Csak abba nem gondoltam bele, hogy ez kivitelezhető-e, illetve hogy kivitelezhető, ha a feleség jelenleg iskolába jár (rendőrnek tanul), és csak pár hónap múlva kezd fizetést kapni. Bíróság kötelezheti esetleg arra a bankot, hogy írják át a feleség nevére a hitelek egy részét? Van ilyen?

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok. A következő a sztorim, előre bocsi a hosszúságáért.
    Ma reggel a feleségemet felhívta egy "önálló bírósági végrehajtó", és egy 300 ezres tartozást akart behajtani, ami állítólag 2015-ben keletkezett, eredetileg 15 ezer ft volt. A feleségemtől hamar átvettem a telefont, be is mutatkozott, Tóth Dénesként. Tudta a feleségem nevét, telefonszámát és lakcímét (utcanév). A tartozás eredetét (tárgyát) nem volt hajlandó megmondani, hiába próbáltam kérdezgetni. Állandóan a fővárosi törvényszékre hivatkozott, hogy gondolom attól kapta a megbízást. Nincs tartozásunk (tudtommal), levelet nem kaptunk sehonnan, szerinte kaptunk 2 tértivevényest. Azt mondta, hogy ha a végrehajtás mellett döntök, kiküldi a "fiúkat", és azok majd elvisznek megfelelő mennyiségű tárgyat a hátunkból. Az utcanevet tudta, de hiába kérdezgettem, hogy jó, de melyik település? - erre nem válaszolt, csak terelgette vissza a témát a végrehajtás elindítására. Persze abban a pillanatban egy ideig még hitelesnek is tűnt, és még el is bizonytalanodtam, hogy mi van ha tényleg elfelejtettünk befizetni valamit, közben költöztünk, esetleg elkallódtak a levelek stb. Aztán ment egy ideig a szócsata, irodacímet is mondott (6. ker, Bajza u. 52), meg valami női nevet, akié az iroda. Közben a feleségem túrta az internetet, mert nem igazán található így együtt a cím, a neve stb. és talált egy ilyet:
    https://birosag.hu/hirek/kategoria/ugyfeleknek/csalo-probalkozik-jogosulatlan-vegrehajtassal
    ugyanaz a név, a stílus minden feküdt. Elkezdtem neki a telefonban felolvasni az írást, először még mentegetőzött hogy tud róla, be akarják feketíteni meg ilyesmi, aztán folytattam a felolvasást, közben letette és nem hívott többet. Azonnal hívtam a rendőrséget és ki is jöttek, be is mentem a kapitányságra feljelentést tenni.

    Azért elég rendesen rámijesztett.
    Honnan tudhatta a feleségem nevét, címét (csak utcanév), telefonszámát?
    Még sose volt végrehajtásunk, de gondolom nem úgy megy, hogy egyszer csak felhívnak, hogy most azonnal jönnek behajtani, még a dokumentumokat sem nézhetem meg előtte...
    Az egész napunkat elcseszte, mondanom sem kell... :(((

  • HellGreg

    őstag

    válasz Zoli_76 #17025 üzenetére

    Az van szerencsére. De most utánanéztem és simán a tudakozóból is vehette az infót.
    :)
    Már többen is feljelentették elvileg, csak akkor azt nem értem, tavaly május óta hogy nem sikerült még visszanyomozniuk a szám alapján.

  • HellGreg

    őstag

    válasz Zoli_76 #17027 üzenetére

    Kicsit sajnálom is, hogy lebuktattam magunkat, hogy tudjuk hogy csaló. Oda kellett volna hívni és vele együtt a rendőrséget. De abban a helyzetben nem ez volt az első gondolatom, hanem hogy szabaduljak tőle. Illetve ki tudja, milyen címre kellett volna kimenni és mi fogadott volna ott, jobb az ilyet elengedni.
    Amúgy rejtett számról hívott, nem tudtam volna visszahívni.

    [ Szerkesztve ]

  • HellGreg

    őstag

    válasz Zoli_76 #17045 üzenetére

    Ebben az országban ha valaki egyszer elúszik egy hitellel, és nem nyer a lottón, akkor annak vége van. A bank és a végrehajtó szinte élet-halál ura, azt csinál veled amit akar.
    Van egy kollégám, aki pár éve elúszott 2 hitelkártyával és egy személyi kölcsönnel. Egy munkahelye volt, az is keveset fizetett. Azóta már nagyon jól keres, sőt a munkahelyén felül taxizik is, ott is nagyon jól keres (igaz, nem alszik és van 4 gyereke), de még így is lehetetlen, hogy belátható időn belül kimásszon az adósságokból. A faktorcégekkel kialkudott törlesztőrészletek és a banki törlesztőrészletek úgy vannak megkonstruálva, hogy mire visszafizeted, az egykori tőke többszörösét fizesd vissza. Illetve a tőke az nem csökken, csak a kamatot fizeti mindenütt. Ráadásul áttételekkel is kitoltak vele, mert a meglévő hitelét (ami még nincs elúszva) sem tudja előtörleszteni, mert amíg van a végrehajtónál tartozása, nem engednek előtörleszteni. Ergő hiába keres sokat, még évekig adós lesz, és mivel az állam törvényileg tiltja a KHR listások hitelfelvételét, ki se tudja váltani ezeket.
    Szóval a lehető legrosszabb feltételek kombinációját varrták a nyakába, és tönkre tették az életét. És ezt az állam hagyja, szemrebbenés nélkül.

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok. Azért ide írok, mert pénzügyi topic nincs. Van egy török kollégám 4 gyerekkel, aki nem tökéletesen tud magyarul, így én szoktam neki segíteni értelmezni dolgokat. Nos pár éve elúsztak anyagilag, és felhalozódott egy csomó hitelük, ami le is járt és egy része át lett adva az OTP factoringnak (két hitelkártya, több százezres tartozással). Na kb egy-két éve helyrejött anyagilag és azóta fizet, mint a kisangyal, szép lassan futtatja ki az adósságait. Most bement az OTP-be felajánlani, hogy az egyik hitelkártya-tartozást kifizetné egy összegben (kb 300 ezer ft tőke + ugyanennyi kamat). Azt mondták neki, hogy ha a tőkét kifizeti, akkor a tartozás megszűnik, de 5 évig passzív KHR-listás marad. Vagy kifizeti az egészet kamatostul, akkor ilyen nem történik. Persze kamat gyanánt már eddig is rengeteget fizetett be.
    A kérdésem az, hogy ehhez így joga van a banknak? 5 évig KHR, holott nincs már tartozása mondjuk? Én el se akartam hinni amikor ezt mondta.

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok. Lakáskiadással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Évek óta kiadunk egy lakást albérlőknek. Nem volt még soha probléma velük, viszont a gyermekét egyedül nevelő anyuka és annak az édesanyja lakik a lakásban. Előálltak azzal, hogy szeretnének állandó lakcímre bejelentkezni a lakásba. Eddig ideiglenesen voltak bejelentve. A szerződéses dolgokat eddig elég lazán vettük, most viszont elgondolkodtam a közjegyzői okiraton. Nem tudom, mennyit segít esetleges nemfizetés vagy más okból való felmondás esetén, van gyakorlati haszna, amennyiben az elbérlő kisgyermekes család?

  • HellGreg

    őstag

    válasz Magnum_ #23565 üzenetére

    Köszi, ezt lehet határozatlan idejű szerződésre tenni, átgondolt felmondási feltételekkel persze, vagy időnként meg kell újítani a közjegyzői nyilatkozatot?

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok. Albérlőkkel kapcsolatban szükségem lenne tanácsra.
    A lakásunkban jelenleg egy hölgy, annak édesanyja és gyermeke élnek. Be szeretnének jelentkezni állandó lakcímre, így felkerestünk egy közjegyzőt, hogy kiköltözési nyilatkozatot készítsen mindhármukra.
    A kérdésem az lenne, hogy a bérleti szerződésben mindhármukat bérlőként fel kell tüntetni, vagy legalábbis a két felnőttet? Eddig nem igazán volt szerződés, meg nem is vagyok jártas a dologban annyira. (Mielőtt bárki azt hinné, hogy adócsalunk, nem tesszük, minden évben bevalljuk.)
    Illetve még egy dolog. Annak idején "szimbolikus" összegért adtuk ki nekik, amit félévente emelünk 5000 forinttal, amígy el nem érjük a piaci ár alját, aztán áttérnénk az inflációalapú évi emelgetésre. Így valószínűleg új szerződést kell majd kötni. A közjegyzői nyilatkozatot mindannyiszor újra kell csinálni, ahányszor új szerződést kötünk?

    [ Szerkesztve ]

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok. Tavaly nyáron vettünk egy saroktelki családi házat Pest megyében. A szüleim és a nagymamám laknak ott. Szinte ahogy beköltöztek, az utca másik oldalán egy bölcsődét kezdtek építeni egy üres telken. Nyilván mivel még nem voltunk tulajdonosok, nem kaptunk értesítést sem erről, az eladó meg gondolom eltitkolta, nehogy visszalépjünk. Kiderült, hogy a ház oldalával párhuzamos utca megszűnik (rövid keresztutca volt csak), és a bölcsőde a házunk faláig (vagyis onnan kb 20 cm-re akarnak kerítést húzni) fog érni. Na most arra, mivel sarokház, ablakok néznek, és nem szeretnénk, ha kinézve az ablakon 20 cm-re rács legyen, mint a börtönben kb. A kérdésem az lenne, hogy nincs-e valami szabályozás erre, hogy legalább a volt út menti zöld árok (kb 1m) maradjon meg üresen. Persze a kilátásba így is belerondít. Ilyeneket nem kell figyelembe vennie az önkormányzatnak, hogy az ablakok, amik arra néznek, menekülési útvonalak lehetnek mondjuk tűz esetén, és ha ott 20cm-re kerítés van, akkor ez megszűnik? Fogadjunk ügyvédet? Vagy próbáljunk egyeztetni az önkormányzattal? Már előre gyomoridegem van, mert ebben az országban bármi megtörténhet. :(((
    És egyébként ha megszűnik az oldalsó utca, nem kell a házunkat sarokházból átminősíteni valami másra? Nem ismerem sajnos a jogi oldalát, de ez az egész rosszul hangzik nagyon.

Új hozzászólás Aktív témák