Hirdetés
-
IT café
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
PROTRON
addikt
Arra értettem hogy az Iponnál a pico psu-ból 2 típus szokott lenni, havonta 1-5 dbot berendelnek.
A kissebbik, a Hestore által is árusított (csak más "gyártótól") papíron 160-ig, gyakorlatban biztonsággal inkább 120W max teljesítményt tud.
A másik, erősebb típus azt nem nagyon találni másutt és tudja akár a 200W-ot is, továbbá ami lényeges hogy előre szerelve érkezik 4 db sata csatlakozóval kifejezett háttértárakhoz. Meg ennek a 12V ága tudja a 10A terhelhetőséget, ezt régebbi HDD-k díjazzák, az újabb technológiáknak nincs szüksége rá.
A legtöbb PICO psuban csak 1 vagy 2 sata csati van előre szerelve, ez azért lényeges, mert sok olcsóbb minőségű sata toldó-elosztóban a fej műanyag öntvénye tűzveszélyességi kockázatot rejt és nem tudni melyiknél figyelnek erre oda, persze nem mindennapos, de sokan panaszkodtak.
Míg a gyárilag elő szereltek, akár tápegység, akár PICOpsu-ról legyen szó, nem nagyon olvasni ilyet.Tényleg vannak egyes HDD típusok amik nagy indító árammal rángatják a tápokat, de ezt az adott HDD-id adatlapján kéne ellenőrizni.
A "T" prociban én is bíztam, de be kellett lánom hogy szinte semmi különbség nincsen fogyasztás terén. Ellenben boost téren kevesebbet tud, bár ez téged nem érint.
A 120W-ba a "J"-s integrált procival tuti bele fogsz férni.Most épp átépítem az itthoni serverem, ami egy szintén 120W acdc panel tápról kapja a delejt, a fent említett 200W-os pico psuval, i3 8100-al és 2x4gb rammal szerelve. Nálam csak 3 db notebook HDD-k 1db SSD, meg 1db m.2 ssd vannak rajta, azokkal semmi gondom nem volt terhelés szempontjából, nem ment 70W fölé, mármint amikor rámértem a betáp vezetékre.
De fogyasztás szempontjából amikor 450W 10 éves PC tápról futott, akkor is hasonló értékek jöttek ki, szal nem tudtam spórolni a pico-psu-val, csak csendesebb a ventilátor hiány okán.Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kingston Fury Renegade 2x8 GB RAM DDR4 3600MHz - garanciás, ingyen szállítás
- 2x8GB 3600MHz Apacer NOX memóriakitek GARANCIÁVAL/SZÁMLÁVAL! ÁRON ALUL! Hűtőbordás, dobozos!
- AKCIÓ! ASUS Z97-AR Z97 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- HyperX Fury RGB 3600 MHz CL17 2x8 GB kit
- KINGSTON FURY BEAST - 32 GB (2X16) Kit. DDR5 5200 MHz AMD EXPO
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest