Hirdetés
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- XPEnology
- Ásványbotrány: Kongó választ és bizonyítékot vár az Apple-től
- Facebook és Messenger
- Windows 11
- ASUS RT-AC68U
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Linux kezdőknek
- Ingyenes vagy akciós szoftverek
-
IT café
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. november
Új hozzászólás Aktív témák
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
krealon
veterán
-
bozsozso
őstag
válasz bozsozso #53132 üzenetére
Kis segítség kellene, most próbálom "belakni" a a most vásárolt n56ub1 routert. Az 1200g+ asusnál be tudtam állítani a különböző eszközök neveit a hálózat térkép "view list"-nél egyszerűen át tudtam írni. Itt nincs erre lehetőség, vagy esetleg máshol lehet? Pl.: a tv-ket nem tudom megkülönböztetni, mert mind a kettőt LGWebOS-nek jelöli a telefonokat meg android-al stb. Lényeg az, hogy tudom ezt valahogy módosítani vagy sem?
-
Topikgazda
válasz bozsozso #53067 üzenetére
Nem lehet pontosan megmondani, használattól függ.
#53068 gabriel26
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
legenda
válasz bozsozso #49593 üzenetére
javasoltabb, mert külön antennákat kapott a két sáv, így mind a kettőn jobb a szórás, mint az rt-ac55u esetén.
tobias40; van jóval erősebb asus is, csak te gyengét kértél, fele olyan jót, mint a jelenlegid.
vegyél akkor rt-ac87u-t, merem javasolni, nekem is ilyen van most, erős hardver; 1 GHz kétmagos + 500 MHz kétmagos proci és 256 MB + 128 MB ram és nem is vészesen drága.Minike; a (bő) 500 Mbps ha nem is megy át teljesen a 867 Mbps 2*2:2 ac kapcsolaton, de 400 Mbps környékén jellemzően igen, jobb esetben kicsivel felette is, ha minden feltétel adott.
[ Szerkesztve ]
Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
legenda
válasz bozsozso #49570 üzenetére
szia,
itt egy asus router emulátor - újabb típusú, de sok régebbi típus is tudja -, nézz rá a beállítási lehetőségekre, hátha megfelelő lesz; link
magyarra állítottam, de ha nem úgy szólalna meg, akkor a jobb felső sarokban átállíthatod, aztán irány a vpn (bal lent), azt bekapcsolod és tetszés szerint pptp vagy openvpn, az általános beállításokról speciálisra módosítva is konfigurálható.Minike; szia, kábelen mosolyogva tudja az rt-n18u az 500 Mbps netet, wifi kapcsolaton viszont csak 2.4 GHz képes, így nem siralmas az a 100 Mbps, az már jónak számít, gyorsabb átvitelhez 5 GHz n szabványos, látványosan gyorsabbhoz pedig ac képes eszközök kellenek.
torzonkoc; szia, nem ártani ismerni a hozzávetőlegesen rászánt összeget, mert lehet megfelelő 10 e ft alatt is (tl-wr841nd vagy rt-n12 d1 az alap), de ha komolyabb elvárásaid vannak, például gigabites portok, dual band, netán ac wifi...stb., akkor emelkedik az ár, 15 e ft környékén indul a gigabit, közel 20 e ft környékén a dual band és felette az ac wifi.
titi1990; szia, tl-wr1043nd v2 vagy inkább v3 a legolcsóbb javasolt típus, ami nem korlátoz 100 Mbps alatt, de ha nagyon szűkös a keret, akkor tl-wr841nd, ami viszont csak 100 Mbps wan és lan portokkal rendelkezik, így ~94 Mbps korlátos lesz a kábeles net.
Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
Topikgazda
-
legenda
válasz bozsozso #49427 üzenetére
igen, de pont azért írtam némi részletet is, mert nem mindegy, hogy adott módban a szolgáltatós hgw-re közvetlenül csatlakozik a munkaállomás, vagy a router közbeiktatásával, mert a dupla dhcp...stb. sok hibalehetőséget rejt magában, ha nincs megfelelően beállítva, amiről nem a router tehet.
valakinek a upc ubee hgw + rt-ac68u, másnak a technicolor + tl-wr1043nd v2 párosítással volt gondja, de egyiknél sem a router okozta a problémát.Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
Multibit
nagyúr
válasz bozsozso #49410 üzenetére
Kábellel a router miatt ritkán szakadozik a net. Ha nem hibás a készülék és a kábel, akkor máshol kell keresni a hibát.
Asus vonalon az N18U (kizárólag 2.4 GHz), az AC55U és az AC1200G+ is jó választás. Az AC56U már kifutott típus. A TP-Linkek közül az Archer C5 és C7 ajánlott, a 3600/4300 már nem igazán kapható. De ezeket az ajánlásokat már korábban megkaptad. -
legenda
válasz bozsozso #49388 üzenetére
visszafelé kompatibilisek az ac-s eszközök, tehát n, g...stb. szabványt tudó eszközökkel is működnek, de mindig a szűkebb keresztmetszet lesz a meghatározó, tehát hiába van jobb routered, a gyengébb ellenoldali eszközöd maximum fog érvényesülni, mert hiába ad többet a router, az ellenoldal nem tud többet fogadni. (erősen sarkítottam, de így biztos érthető.)
spider80; szia, az rt-ac55u és a c5 v1 közel azonos hardver, qca 720 MHz egymagos proci és 128 MB ram, így nem nagyon különböztethető meg "teherbírás" tekintetében, a c5 v2 is nagyjából azonos, de abban bcm 800 MHz egymagos proci és 128 MB ram dolgozik.
hardveresen mindegyik jó, szoftveresen szoktam inkább az asus mellett letenni a voksomat, mert alapban is sokkal részletesebben konfigurálható és több lehetőséget ad.[ Szerkesztve ]
Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
Topikgazda
válasz bozsozso #49346 üzenetére
Az AC1200G+ és a C5v2 (már csak azt lehet újonnan kapni) a SoC-je miatt nincs OpenWRT, az AC55U-ra lehet tenni, a C7-re is van.
#49348 pzolika9512
Nagyon sok a panasz rá és sem hardverben, sem pedig firmware-ben nem jó.
Van 1-2 típus amire CFW-t rakva már jobb a helyzet de rátenni sem olyan egyszerű mint más típusoknál.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
legenda
válasz bozsozso #49346 üzenetére
szia,
az 5 GHz az eszközök típusától függetlenül, maga a magasabb frekvencia miatt miatt fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, így legyen szó bármilyen routerről vagy ellenoldalról, a 2.4 GHz kapcsolat mindig "erősebb" alapesetben.
cd930; szia, megfelelő lehet a tl-wr1043nd v3, ha elég a csak 2.4 GHz szórás, vagy ha erősebb hardver kell, akkor például egy rt-n18u, de ha kell 5 GHz, netán ac is - mert gyorsabb sebességet vársz el wifi hálón és vannak/lesznek n szabványos 5 GHz, vagy ac képes ellenoldalak is -, akkor n szabványos dual band vagy ac képes routerben érdemes gondolkodni.
a digi esetén saját tulajdonú felvevős stb jöhet szóba.Forestgreen; szia, kábelen jóval többet is tud, bő 90 Mbps környékén, de wifi kapcsolaton csak 150 Mbps kapcsolatra képes, aminek a hasznos sebessége korlátozódhat bő 50 Mbps környékére, a gyorsabb sebességhez 300 Mbps kapcsolatú javasolt, de fontos tudni, hogy ahhoz megfelelő ellenoldal is szükséges, ellenkező esetben hiába a jobb router, nem teljesen mutatkozhat meg az előnye.
azt is fontos tudni, hogy 300 Mbps 2.4 GHz kapcsolaton nem is feltétlenül megy át hasznosan a 100 Mbps net, ahhoz inkább 5 GHz n szabvány kell, szintén megfelelő ellenoldakkal.
a 100 Mbps wan <-> lan átviteléhez már gigabit képes router kell, mert a legjobb 100-as típus is korlátos ~94 Mbps sebességnél, a legolcsóbb javasolt gigabit képes router pedig a tl-wr1043nd v2/v3, ami újonnan 10 e ft felett van.[ Szerkesztve ]
Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
Topikgazda
válasz bozsozso #49341 üzenetére
Az Asus N18U jó eszköz de csak 2,4 GHz wifi képes a jelenlegi dual band-hez képest.
A TP-Link 4300 csak 5 GHz-n jelentene előre lépést de ha nincsen olyan kliens eszközöd amelyiknek jobb a wifi képessége mint 2x2:2 akkor nem éri meg a váltást.
Az Asus N56U is megfelelő, jelentene némi fejlődést de annyira sokat nem.
Ami valóban előre lépés lenne az az AC-s eszköznek a beszerzése, legolcsóbbak az Asus AC55U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7 lennének.#49342 pzolika9512
A Tenda egyáltalán nem ajánlott gyártó.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
válasz bozsozso #26399 üzenetére
Mind három általad kinézett példány ajánlott így nyugodtan megvehetőek.
Elvileg nem a legideálisabb a belső antenna de kérdés, hogy
1; Milyen és mennyi eszközzel lenne használva a wifi (telefon/tablet, notebook)
2; Milyen adapter van a használt eszközökben (G. N150, N300)
3; Milyen forgalmat bonyolítanak ezen eszközök (napi fél óra, egész nap)
4; Mekkora távolság van az eszközök között (falak száma)
5; Mennyi és milyen a környékbeli hálózati helyzet (csatorna foglalás)
Természetesen a wifi mindig hely függő, előre csak nagyjábóli becslést lehet adni de én 2,5 évig használtam panelben egy Linksys WRT320N-t (mai neve E2000) és rendesen helyt állt, minden hol volt jel még az utcán is.
A TP-Link-ek előnye, a külső antenna mellett, a szimultán dual band müködés ami paneles környezetben előnyös lehet ha van ezt támogató eszköz.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
MODERÁTOR
válasz bozsozso #26306 üzenetére
Szia!
Gyárilag nem nagyon van ilyen - én legalábbis nem tudok -, a custom firmware-ek tudnak magyarul, mint például a DD-WRT, vagy a vargalex által összeállított OpenWrt build!
De vsz ennek sok értelme nincs, mert így is olyan szakkifejezések vannak az admin felületen, hogy akinek lövése nincs a hálózatokról, annak ez sem sokat fog segíteni! Akinek meg megvannak a szükséges alapismeretei, annak nem lesz gond az angol felület sem!
[ Szerkesztve ]
-
MODERÁTOR
válasz bozsozso #25573 üzenetére
Akkor azt tudom mondani, hogy itt van az általam is használt Tomato firmware, amibe integrálva van két fajta VPN szerver, és kliens is, OpenVPN, és PPTP VPN! Természetesen mindkettő webes felülettel beállítható!
Az ezt futtatni képes routerekről ITT találsz egy listát, tehát ezekből válogathatsz! Olcsóbb kategóriában ASUS RT-N10U, ASUS RT-N12/B1/C1 és talán hamarosan D1, RT-N53, Linksys E900, aztán Gbit portokkal ASUS RT-N15U, RT-N16, RT-N66U, Netgear WNR3500L v2, Linksys E2000, E3000, E3200, E4200v1...
[ Szerkesztve ]
-
MODERÁTOR
-
MODERÁTOR
-
Topikgazda
-
MODERÁTOR
-
MODERÁTOR
-
legenda
válasz bozsozso #24003 üzenetére
amennyiben belső antennás kell, mert számít a kinézet is, úgy nem rossz vétel például az asus rt-n15u, mert belső antánnái aránylag erősek (2 * 3dBi)!
amennyiben lehet külső antennás, úgy nem rossz vétel például egy tl-wdr3600, vagy esetleg egy tl-wdr4300Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...
-
Tosee
őstag
válasz bozsozso #14149 üzenetére
Üdv!
Ha esetleg a későbbiekben a sávszélességet is emelteted, akkor elkel a TP-link 1043ND... Ebben az árkategóriában gigabites portokkal másikat nem találsz!
(#14150) apu57: neked is minimum egy ilyen kell 10-13 ezer között mozog az ára, vagy ha esetleg másik gyártótól szeretnél akkor az többe kerül!
A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- NOTHING Ear B171 TWS fehér Új!
- Eladó Asus Tuf FA507NV - RTX 4060 - AMD Ryzen 5 7535HS - 32GB
- Új Bontatlan Apple Studio Display 27 5K Retina Thunderbolt Azonnal Átvehető Deák Térnél.
- Openswim pro fejhallgatót keresek
- Modolt, prémium vezeték nélküli billentyűzet, választható switch - Keychron Q2 MAX ISO
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest