Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bence9403

    újonc

    Sziasztok!

    A közeljövőben szeretnék venni egy új notebookot, és a segítségeteket szeretném kérni ez ügyben.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Karácsonyig
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximum 155 ezer ft.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    főként böngészés, filmnézés és a főiskolai tanulmányaim mellé kellene, valamint feszültséglevezetésre egy közepes gépigényű játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    CS GO gépigényű játékok maximum.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14-15", full HD nem elvárt, 1366*768 elég
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hetente 2-3x hordoznám, utazás közben filmnézés, szóval lényeges lenne a nagy akkuidő (~5-6 óra)
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    elég a freedos, viszont majd windows 8 vagy 10 menne rá
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    4 giga RAM, 500 giga HDD, SSD nem elvárás

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    örülnék, ha minél vékonyabb lenne a hordozhatóság miatt, azonban a legfontosabb a nagy akkuidő és egy kellően nagy és jó minőségű touchpad lenne.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új

    jelenleg egy haldokló asus k53s-em van, kérlek próbáljatok meg ajánlani valami jó masinát, mert ez a laptop már nagyon a végét járja.

    Előre is köszönöm. :)

  • bence9403

    újonc

    válasz Khelben #106154 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! :)
    Hordozhatóság alatt csak annyit értek, hogy kényelmesen tudjak rajta mondjuk filmezni a buszon, akár több órán át. Touchpadra semmi extrát nem értettem, mindössze annyit, hogy jól helyettesítse az egeret, semmi speciális igény.

  • bence9403

    újonc

    Nem ragaszkodom a 15öshöz, épp a buszozás miatt gondoltam a 14esre, viszont akkor tekintsünk el az utazástól. Tablettemmel tudom helyettesíteni a történet ezen részét.
    Közepes minőségű játék használata, relatíve magas akku idő és egy gyors gép, ami 155-165ezer Ft-os kereten belül a piacon van.
    Amim most jelenleg van az asus k53s, nagyjából ezeknek a feltételeknek eleget tett, egyedül az aksiideje volt alacsonyabb fénykorában. Anno 130ért vettem, ebből következtettem arra, hogy ha kicsit feljebb viszem a költségvetési keretet akkor találhatok az igényeimnek megfelelő laptopot. :)
    Ezek után van valami ötlet ami szóba kerülhet?:)

Új hozzászólás Aktív témák