Új hozzászólás Aktív témák

  • Genius007

    őstag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Otthonra terveztem (egyenlőre csak gondolatban) NAS vásárlását, de mivel még elég kezdő vagyok ebben a témában, így inkább kérdezek.

    Ami fontos lenne számomra:

    - Legalább 4TB tárhellyel rendelkezzen
    - Automatikusan szinkronizálja a laptopomon levő adott mappát (vagy meghajtót) hogy ne keljen mindig biztonsági mentésekkel bajlódnom, másolgatnom.
    - Telefonról, Tv-ről, Számiítógépről távolról ellehessen érni a képeimet, videókat, dokumentumokat, zenéket.
    - Mivel otthon Digi Optikai netem van (1000Mb), ezért jó lenne, ha az adott sávszélességet azért kihasználná a NAS.
    - Lehetséges, hogy torrentet is futtatnék rajta, (oda tölteném le alapból a filmeket, stb) amit aztán laptopról ftp-n vagy web elérésen keresztül is szeretnék látni / nézni / hallgatni.
    - Ha esetleg egyszerre mehetne rajta a torrent, és tudnék filmetnézni, közben akár Backupot is tudna csinálni / állandó szinkronba lenne a dolgokkal, az lenne a legszuperebb.

    Otthon egy Linksys WRT3200ACM Gigabites Routerem van, nem tudom ez jelenleg mennyire számít.

    A lehető legköltséghatékonyabban szeretném kihozni a dolgokat, szemezgettem a Synology 216/218-asokkal, és a WD Red SAS vinyókkal, de nem tudom mennyire lenne megfelelő ez számomra.
    Használtan egyáltalán ezeket megéri megvenni (magát a NAS-t pl), mennyire időtállóak ezek a készülékek?

    Segítségeteket előre is köszönöm. :R

    https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

Új hozzászólás Aktív témák