Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz Sanyi55 #1483 üzenetére

    Nekem egy DS 410 es van
    Az adatelérés olyan gyors, mintha a gépben lévő hdd én lenne.
    Kipróbáltam iSCSI-t is, ott sem volt késlekedés.

    Én az adattárolást, és a torrentet használom rajta külön telepített transmission segítségével, a belső is rendesen megy, de így több dolgot lehet beállítani.

    Az egyéb lehetségeket eddig nem igen próbáltam.
    A Photostation-t néztem még meg, ezzel még nem tudtam megbarátkozni.

    Van viszont egy óriási előnye, hogy belépbe az admin felületre
    (Sima user is be tud), és csak a neki megengedett dolgokat tudja csinálni)
    Le tudja játszani képpel hanggal szinte mindent, eddig még nem volt olyan film vagy poresz amit nem játszott volna le, így ha bele akarsz nézni valamibe, nem kell letölteni, jó persze hálózaton is le tudnád játszani...

    Átnevezés átmozgatás, is lehet innen intézni, jelentősen gyorsabb, ha az egységen belül van a forrás és a cél is,.
    USB hdd ről / re (aktiv hub kell !!!), is lehet másolást indítani, és nem kell megvárni ki lehet lépni, és elvan magában.
    Egy windows explorer szerű file kezelő van benne.

    Én WD green hdd ket tettem bele, 2 tb osat ebből 3 db ot.
    wdidle vel 5 percre raktam a parkolást.
    +még egy 500 as Wd RE 3 ast, ez már megvolt korábban erre torrentezek, azért ezt tettem be, mert már nem használom, de még garis, akkor hadd menjen.

    Elvileg az OS (Synology DSM 3.1) minden hdd én rajta van, így következmények nélkül ki tudnám cserélni az 500 ast egy másikra, a transmissiont kellene csak ujra tenni, mert az arra van telepítve.

    Csendes, gyors, és ez a legfontosabb szerintem.
    Arra használom, tulképpen amire a NAS megszületett + torrent.
    A különböző feture-k szerintem másodlagosak, és nem is használom őket.

    Mit mondjak még róla ?

    Ha megveszed az eszközt, és a hivatalos imortöri hálózaton keresztül, akkor belépést nyersz a synology hivatalos forumára (regisztrációs kártya kell) , ahol van segítség, leírások cikkek, stb..
    Szóvan van aki segít.

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés