Új hozzászólás Aktív témák

  • FistXL

    aktív tag

    Sziasztok.

    Elsősorban azokhoz szólna ez, akik jártasak a használt monitor piacon. Akit nem érdekel a monológ, az nyugodtan skippelheti az offot, a kérdés szempontjából nincs fontos infó benne.

    3 hónapja írtam ide, hogy vettem egy Dell U2711-et használtan a 2709W után. Már aznap sem igazán tetszett (utólag belátom: sokkal jobban döntöttem volna ha inkább ott hagyom, annyiért amennyiért vettem biztosan nem tudom eladni). Úgy voltam vele akkor, hogy csak megszokom, újabb 200km-t már nem utazok vele. Hát nem sikerült, le is írom miért. Elsősorban az alacsony fényerő miatt. A 2709W bőven 400 cd/m2 feletti fényerővel bírt, az U2711 pedig a gyári speckókkal ellentétben 300-at sem tud. Filmezésben rögtön 3 fokkal rosszabb. Másodsorban HDMI-ről képtelen natív 1440p60hz-re, illetve ha nem kap jelet a gépről, folyamatosan no signal cable-t ír és nem kapcsol le. Harmadrészt, az egész monitor leggyengébb pontja a képernyőt védő borítás. Annyira rettenetes, hogyha középről nézem, olyan mintha valami őskőkori TN panelt néznék, konkrétan visszaveri a saját fényét a monitor! Csatolok is egy képet. Továbbá, a gammát sem nagyon lehet OSD-ből állítani, ami az EIZO monitortest szerint 1,3 körül van...

    Kérdés: 100.000 Forintig bezárólag lehet-e ma kapni olyan monitort, amely képes legalább 400cd/m2-es fényerőre és legalább 27"-os, valamint nem egy nagyon rég kifutott széria (a használt darabok nem járták meg a II. vh-t állapotukat tekintve)? 1080p is lehet, nem zavar, HDMI vagy DP legyen rajta, márka mindegy. VA/IPS legyen. Aki tud segíteni, azt hálám üldözze! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák