Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Enrico77

    csendes tag

    Sziasztok,

    játékhoz néztem ki az alábbi konfigot, érdekelne a véleményetek:

    Alaplap: Gigabyte GA-970A-UD3 (AM3+)
    Processzor: AMD Phenom II 1100T AM3 X6 BOX Black Edition
    Memória: Geil DDR3 4GB 1333MHz Value Plus CL9
    Videokártya: Gigabyte GV-R697OC-2GD
    Merevlemez: WD 1TB Sata3 7200rpm 32MB - WD10EALX
    Tápegység: Cooler Master GX650W - 650W (RS650-ACAAD3-EU)
    Ház: Thermaltake VM600M1W2Z Dokker BlacX

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • Enrico77

    csendes tag

    válasz tvse1995 #45067 üzenetére

    Szia,

    bocsi a pontatlanságomért, a leírt konfigot egy cégtől kaptam.
    Mivel én nem értek hozzá, ők ajánlottak 2 konfigot, de az AMD-t javasolták inkább:
    "...Érdemes tudnod, hogy a két konfiguráció teljesítménye nagyon hasonló, habár az AMD Phenom II 1100T processzor hat maggal rendelkezik, míg az Intel Core i5-2500 néggyel. Ez a két plusz processzormag egyes alkalmazásokban nagyon jól jön, míg másokban észre sem lehet venni jelenlétüket az optimalizálatlanság hiánya miatt. Összegezve mégis elmondható, hogy a Phenom II 1100T jobb teljesítményt kínál.

    A grafikuskártyák közötti különbség minimális. Lényegében itt az aktuális meghajtó szoftverek döntik el, hogy melyik gyorsabb az adott játékban a kettő közül. Az általános tesztprogramokban (például 3DMark 11) az AMD HD6970 teljesít jobban, hiszen rendre magasabb összesített pontszámokat ér el. A játékprogramok többségét illetően alig észrevehető a különbség, 3-5 képkocka másodpercenként, és az is játékonként változik, hogy melyik kártya javára.

    A döntésben leginkább az lehet meghatározó, hogy melyik platformot kedveled jobban. Ha kíváncsi vagy a véleményünkre, jelen esetben mi talán az AMD konfiguráció felé hajlunk jobban. Minden esetre az biztos, hogy bármelyik összeállítást is választod, hosszú évekre biztosítod a zökkenőmentes játékot! :) ..."

    Kb. 200-250 ezret szánnék a gépre. A jelenlegi montorom felbontását sajnos nem tudom, egy 5 éves Sony, LCD monitor, első körben nem is válnék meg tőle, majd ha már elromlott.

    A jelenlegi gépemből a DVD írót és a vinyót tartanám meg, ez utóbbi egy 320 GB-os darab, de elférne mellé egy nagyobb társ is akár, a filmek miatt. Jah, meg van egér és billenytűzet is :)

    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Enrico77

    csendes tag

    válasz #98593280 #45106 üzenetére

    Kedves ShellKreator,

    egy ideje nem reagáltam, de köszönöm szépen az eddigi javaslatokat!
    Azóta letisztult pár dolog a fejemben és megvan a pénzmag is, amit a gépre tudok szánni.

    Mégegyszer, immár tisztábban megfogalmaznám az elvárásaimat és elnézést, hogy újra nyaggatlak titeket, ígérem, megrendelem a gépet és már csak csendes olvasgatóitok leszek! :)

    A gépet 80%-ban játékra fogom használni, így a mostani játékoknak gond nélkül kellene futniuk rajta. A maradék 20% az irodai szoftverek használata, valamint videó konvertálások (mkv, divx, konvertálás).
    Ami van, az SATA csatis 320 GB HDD, és SATA csatis DVD író, valamint bill., egér.
    A jelenlegi monitorom Sony SDM-S71-es, 17 colos, 1280x1024 -es felbontású. Első körben nem akartam megválni tőle, de ha javasoljátok, akkor lecserélem azt is.
    Bár filmeket nem nézek rajta, arra ott a TV.

    A pénzkeret 250 ezer "jó" magyar forint.
    HDD-t most nem vennék, elég a 320 GB, és az SSD a rendszernek. Majd ha lement az ára.
    A ház nem kell, hogy csicsás, színes LEDes csoda legyen, fontosabb, hogy halk legyen a gép, ne zavarjam a párom ha pihenne :)
    Ezen peremfeltételek mellett kérném újra segítségeteket.

    Még valami: ha esetleg tudtok ajánlani olyan boltot, ahol érdemes megrendelni a gépet, azt külön megköszönném!

    Előre is köszönöm,
    Gábor

  • Enrico77

    csendes tag

    válasz #98593280 #45459 üzenetére

    Szia,

    az általad javasolt VGA kártyához (Gigabyte GV-N560OC-1GI - GTX560 Ti 1GB DDR5 PCIe) azt írják, hogy min. 500W-os tápegység szükséges.
    Biztos elég ehhez a Cooler Master GX450W ?

Aktív témák

Hirdetés