Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Hunork #29553 üzenetére

    Eddig úgy néz ki kegyetlenül csalódtam az Asrock-ban (z68pro3M). Nálam nagyon nem nyerte el a best of kategóriát, megbántam, hogy lecseréltem erre a gigabyte (z68 d2h) lapomat.
    Ugy tudnám összefoglalni, hogy a giga jóval kevesebbet tudott, de azt frankón tudta. Ez meg. Nem tudom, sokan állították itt, hogy a giga BIOS-a szar, hát kevesebb szarra lettem a gigánál figyelmes, mint az Asrock-nál.
    Ez az instant boot egy fos, ha fast boot-ra teszem, ugyanannyi ideig tart neki bekapcsolni, mint normál módban, vagy regular-ban.
    Aztán beteszi az energiasémákhoz a saját profiljait, amin természetesen nem működik az órajelcsökkentés...
    Nem tudom mit nem tudok, de már mindent állítgatok (a kezdeti "végigpróbálgatás" után), de a lap egyszerüen nem képes kikapcsolni, hiába állítom le, vagy nyomom meg a főkapcsot, a képernyő elsötétül és járnak tovább a ventik. De ha ez még egy energiatakarékos funkció lenne! De nem az, 65W-ról felbaxa 100W-ra a fogyasztást ebben az állapotban. Egyébként ez jellemző az instant boot-ra is, megelmeli a fogyasztást abban az állapotban.
    Ha autora teszem a feszt, elszáll mint a Szojuz TMA 18. 1,37V :Y Hát ez mi, kéremszépen?
    A giga teljesen rendben volt, tuning nélkül 1,2 5 lépcsős turbo-val 1,26V...
    Lehet csak a mérés pontatlan, azaz szar szenzorokat alkalmaz az Asrock?
    Még egy kivetnivaló a cpu hőmérséklete. A giga lapban idle állapotban megegyezett a környezeti hőmérséklettel (22) a cpu. Terhelve 46-48 fok.
    Az asrock-ban idle 34 fok, terhelve kb 42. Ezt nem vágom annyira, lehet a giga volt a pontatlanabb? Ezek elvileg kupakhők. Ugyanaz a hőtő, ugyanazzal a fordulattal, ugyanazzal és agyanannyi pasztával, teljesen megegyező körülmények, csak a lap cserélődött ki.
    Szerintem marhára nem éri meg ez a lap a 28k-t semmiképp, ha azt vesszük, hogy a giga z68 d2h 22-k, akkor meg főleg. Persze ha nem kell USB3, ami ezen az asrock-on se a legjobb, tudomásom szerint.

    Még valami. Lehet másnak ez kb a teljesen mindegy és a Juliskát se érdekli kategória, de az Asrock nyák érezhetően gyengébb, vékonyabb.

    Írásom nem lehúzásnak készült, hanem a jövendőbeli vásárlóknak ad egy kicsi teret a látásmódban...

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák