Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz gordonfreemN #29034 üzenetére

    A sima i5-öst is lehet húzni,de csak blck+turbo core emeléssel.Itt egy példa egy i5 2400-es tuningra.
    A másik lehetőség egy 2500k-s proci amit 50 ropi körül be tudsz szerezni.Ehhez hozzádobsz egy belépő szintű MSI P67S-C43-as deszkát(mondjuk ez pont ATX-es) ami van vagy 20 ropi és kész is a gép.Az i5-ös 4.5ghz-n még egy sajtreszelőbe rakva is megy akár milyen gyenge a lap,vagy lusta a proci.4.5ghz-felett van a vízválasztó(ahogy nekem is volt).

    mATX-es variációk K-s procihoz:

    ASROCK Z68M/USB3. Teljesen megfelel a feladatra,viszont az usb3-as vezérlő kuka,így tekint rá úgy mintha ott sem lenne.

    GIGABYTE GA-Z68M-D2H.Szintén megfelel,bár én a 1155-ös Giga lapokat nem tudom tiszta szívből ajánlani...Ezen gyárilag sincs usb3.
    Van más lap is ,de az inkább 30-hoz van közelebb...
    A fenti lapok eggyike sem hú,de kemény tuning lap,de a 4.5ghz-közeli eredmény összejöhet benne.Persze ésszel kell csinálni,mert nincsenek a fetek hűtve és egyszerűsített tápszekcióval vannak ellátva.Azt elmondhatjuk,hogy egy 2500k 1.3v-s feszültség körül megugorja a 4.5ghz-t és ezt még egy 20-30 ropis lappal is ke lehet művészkedni.

Új hozzászólás Aktív témák