Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz MPowerPH #8590 üzenetére

    Az ittas vezetést szerintem ne keverjük ide, mert más tészta. Legalábbis szerintem nehezen kimutatható, hogy a baleset tényleg azért történt-e, mert az illető ittas volt, vagy józanul is ugyanúgy elkövette volna-e a hibát. Kicsit olyan, mint amikor azt mondják: összeütközött két autó előzés közben, mert az egyik gyorsan ment. Még véletlenül sem azt mondják, hogy azért lett baleset, mert rosszul mérte föl a barom a sebességet és távolságot. Kisérőjelenség a gyorshajtás is, mint ahogy az alkoholos befolyásoltság is. Nem mondom, biztos sok esetben az a kiváltó ok, hogy az illető ittas, de én nem merném kijelenteni egyáltalán, hogy ez lenne a legnagyobb probléma.
    Az általad emlegetett buszsávban haladás, vagy mások elé bepofátlankodás sem az igazán veszélyes kategóriába tartozik önmagában. Persze, elég nagy az esély arra, hogy aki ilyeneket csinál, attól másra is telik, és érdemes ezeket kiszűrni. Na mindegy, sokkal hosszabb és bonyolultabb szerintem ez a kérdés, sokkal mélyebben van a gyökere, mintsem egy hozzászólásban ki tudjam fejteni szépen. Ha lesz időm, megírom, én hogy látom. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák