Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    Szerintem nem lesz magántrafi, vagyis nem hagyják jóvá. Mert ugye ez már nemgyengén korlátozná a személyes jogokat. :(( Amúgy a trafik nem ara valók, hogy az ember megbüntessék, hanem arra, hogy normális haladásra késztessék. Ugye a rendőr trafiknak se szabadna elbújniuk, mindig jól látható helyen szabad csak sebességet mérniük. Szóval azokat akik elbújnak pl. bokor mögé, nyugodtan fel lehet jelenteni, mert szabájtalanul mértek. Ezt egy rendőr ismerősöm mondta még anno...
    És igen, a média még rosszabb, mert tényleg azt ültetik az emberek fejébe, hogy a gyorshajtás az mekkora bűncselekmény. Na most. A balesetek többsége ittas vezetésből származik nagy sebességgel. Tehát itt se a gyorshajtás a gond, hanem az, hogy ittas a sofőr. A másik az az, hogy valaki gyorsan megy, és szabájtalanul. Olyan helyre kellene trafikat állítani mint a falvak, mert ott az 50 az nem véletlenül 50. És olyan helyre kellene kamerákat/járőröket kirakni mint pl. buszsáv, amit sokan nem tisztelnek és onnan csinálják a bajt. Vagy olyan kereszteződések ahol megvan az esély rá, hogy kanyarodóból valaki egyenes folytatja az útját bevágva a többiek elé. Ha ezeket az embereket kiszűrnék és elvennék a jogsijukat egy fél életre, biztos kevesebb baleset lenne.
    Vannak még a kamionos balesetek, de azokkal nehéz mit csinálni....
    És lehet gyorsan menni, de ésszel kell csinálni. Mert azok akik gyorsan mennek, és ráadásban még olyan helyeken előznek ahol életveszély, vagy látja, hogy jön szembe egy autó, de belekezd az előzésbe csakazért is.... Na, az ezekből származó baleset se a gyorshajtás miatt van, hanem azért mert a sofőr agybeteg, és csak a hülye agya után megy.
    Én se szoktam betartani a 90 -et, de még a 130 -at se. De mindig körültekintően előzök, és csak akkor, ha tudom, hogy ezt biztonsággal megtehetem. És lakott településen az 50 az nekem is szent, azt nem véletlenül találták ki. De az ilyen főuton kirakom a 60 -as táblát azt marhaságnak tartom, csak azért mert kicsit rosszabb az út. És a rendőrök detto ilyen helyekre állnak ki. :((
    Fel kellene már ébredni, hogy nem az a megoldás, hogy a pályákra trafikat rakok, és korlátozom a sebességet.
    A hülye Belgák meg Hollandok is pont ezt csinálják, és mégis sokkal több baleset van náluk mint Németországban. Pedig ott nincs korlátozva a sebesség, megy mindenki ahogy tud. Mondjuk ott érettebbek az emberek rá, mert ha korlátozás van, akkor batartják, és nem sok szabájtalan előzést látsz. Mondjuk ott tényleg csak akkor korlátoznak, ha szükséges, nem mint itt Mo. -n, hogy a 6 -oson Dunaújvárostól Bp. -ig ki van rakva a 60 -as tábla már több mint 1 éve...

    Ha bejön ez a mindenki mérhet sebességet, én is veszek valami jó detektort. :K 1 alkalom után visszadolgozná az árát. :)

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák