Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dißnäëß #74 üzenetére

    "...másra nem tudok nagyon alapozni..."
    Én ezt értem, de ettől még érvelési hiba. A saját félelmeidet vetíted ki.

    "Ez egyelőre totál megjósolhatatlan kimenetelű dolog, mivel alapból nem az AI-n múlik, hanem rajtunk."
    Ez elfogadható gondolatmenet. Alapozásnak jó.

    "A rábízott szabadságfokok, képességek.. amit ember ad a kezébe, mint teremtője.. lesz-e "üvegplafon" neki, avagy sem.. áttöri-e saját korlátait, avagy sem.. még sorolhatnám, csak nagyon a felszínt kapargatva."
    A mi korlátainkat töri át. Jelenleg csak egy eszköz. Ugyan annyira hasznos és veszélyes, mint egy kés.
    A kés nagyon jó példa. Szabályozva van az adott körülmények között használható kés mérete és alakja.
    Ettől függetlenül egy tompa éttermi késsel is lehet ölni, bár nem egyszerű feladat. De emiatt nem lehet a kés használatot teljesen betiltani.
    A félelmek érzelmi alapúak az AI/AGI fejlesztéssel kapcsolatban.

    "Ez a legkevésbé kód, és leginkább tömény pszichológia."
    Ez két dolog összemosása. Az emberhez kitalált pszichológiát nem lehet kivetíteni az AI-ra.

    "De az emberiség alap problémáit sokezer éve képtelenek vagyunk megoldani, ergo ebbe vagy belepusztulunk"
    El kellene fogadni hogy.
    1. Nem áll rendelkezésünkre végtelen mennyiségű nyersanyag és energia.
    2. Az ön és fajfenntartási kényszer konfliktusokat szül.
    3. Az emberi fejlődéshez szükséges bizonyos információk ellenőrzés nélküli elfogadása.Ezzel alaposan vissza is lehet élni.
    4. Vannak megoldhatatlan problémák. Legalább is jelenleg. Egyszer talán megoldja valaki. Vagy talán az AGI.
    5. az AI csak korlátozott szakértői rendszer. Nincs ok emiatt nyomkodni a pánik gombot.

    Amelyik ország vagy érdekcsoport először éri el az AGI szintjét, előnybe kerül a konkurenciával szemben. Ezt a versenyt már nem lehet lefújni. Inkább annak drukkolj, hogy a demokratikus világ fusson be az első helyre.

    "Majd az elit, aki pár cégen és azoknak többszörösen leány vállalatain keresztül a világunkat uralja, ezt csak úgy engedik.. aha.. :D No, kezd körvonalazódni, mivel állunk szemben ? Nem ? Jó. Nekem sem. Másnak sem..."
    Ezt ne velem beszéld meg. :DD
    Szabadon futó üzemmódba kapcsoltál.

    "Igaz, nem vagyok olyan okos, mint Hawking kis angliai tudósfizikus-gittegylete. Ők egyértelműen a kipusztít minket-re szavaztak."
    Ez is érvelési hiba. Mások hitelével és érdemével támasztani alá a mondandót. Hawking nem nyilatkozhatott az AGI veszélyeiről. Az ő életében még csak terv szintjén sem létezhetett a megvalósítása.
    Mióta meghalt, Einsteinről átszoktak Hawkingra, a kamu információkat hitelessé tenni.
    Amúgy miért vagy ellenséges Hawkingal szemben?

    "Nem tudok okos lenni."
    Ez OK. De előítéletes se legyél.

    Én értem a veszélyt, amit a hozzászólások egy része sugall. Az AI esetében teljesen értelmetlen, csak szakértői rendszerek. Az AGI inkább polihisztor lesz, Már értelmezni is tudja majd azt a kérdést, amire válaszol.
    De még ez a szint sem "közveszélyes".

    "...megy a zsebünkön lévő olyan kapacitású mini-számítógépeken, amikből EGYETLEN ilyennel is nagyon ellett volna anno az Apollo 11 űrprogram a holdraszálláshoz."

    Egy véroxigénszint mérőben lévő számítógép azonos vagy nagyobb teljesítményű, mint a Holdra szálláshoz használt komputer.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák