Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltee10

    addikt

    válasz FehérHolló #15614 üzenetére

    Nem kapcsolódik szorosan a témához, és minden indulat nélkül, kizárólag közgazdasági szemmel nézve következő a helyzet, nálunk vidéken. A feleségem várandós, május végén születik az első gyerekünk. Megkérdeztem a védőnőt, hogy a 2000 lelkes faluban mi a helyzet.... megdöbbentő adatok derültek ki: 11 kismama van, aki babát vár. Rajtunk kívül még egy magyar csaj van, a többi roma. Na most. Mivel tanítok is mellék állásban az általános iskolában, tudom, hogy a roma gyerekek 90%-a semmitérő, nem fognak, nem is tudnak majd dolgozni, legalábbis értéket nem igen tudnak majd termelni. Egyszerűen a szellemi szintjük alacsony. Nem ők tehetnek erről, de attól még tény.
    Mivel nagyon ledöbbentem, ezért pict elkezdtem nyomozni, érdeklődni. A környékünkön van egy 20000-es, 30000-es város, és megannyi falu. Az arányok ugyanezek. Mire én nyugdíjba mennék cirka 35 év múlva, egyszerűen nem lesz, aki kitermelje a nyugdíjat. Én úgy saccolom, hogy a fordulópont nagyjából 10 éve lehetett és romlik a helyzet folyamatosan. Ebből nagyjából arra következtetek, hogy 10-15 éven belül érezni fogjuk a bajt, és 20-25 éven belül összeomlik az egész.

Új hozzászólás Aktív témák