Új hozzászólás Aktív témák

  • rdi

    veterán

    válasz Nowhereman #880 üzenetére

    nem nagyon van kedvem ebben a forróságban erre, no de mégis:

    1) Az első mondatod tök fölösleges, egyrészt mert sértő, hiszen azt feltételezed, hogy saját magam igazának igazolására a tényeket saját rendezőelvem szerint csoportosítom, másrészt mert te magad is olyan példákat (hasonlatokat) veszel elő, ami téged igazol.
    Ennél azért sokkal több nyitottság lenne elvárható.

    2) Nem hiszem, hogy a homoszekszualitást, ami nem okoz fizikai károsodást, össze lehetne hasonlítani az öreg bácsi összerugdusó kikakamasszal, annál is inkább mert ez utóbbi bűncselekmény. Aki ilyen összehasonlítást használ, az természetesen használhatná a pedofíliát is összahasonlítandó, de ezt szerencsére azan a topkin mármások, nálam sokkal tájékozottabbak lerendezték ezen a topikon.

    3) Értem én, hogy a XX század közepén, amikor akár börtönbe is zárhatták a szexuáélisan más orientácival rendelkező embereket, az, hogy betegegyüttesként kezelték voltaképpen egy humanista hozzáállás volt. Hoiszen így menthették meg ezeket az embereket. Csakhogy Te érvként alkalmaztad ezt a tényt, moközben azóta eltelt egy fél évszázad a maga fejlődésével egyetemben.

    4) A homoszexulitás összehasonlítás a kankós tengerészekkel polinéziában szintén bájos. Egyébként is a 70-es évek amerikai szexuális szabadságfelfogásának betett a természet, nyugodtan használhattad volna az aidset , mint korszerűbb érvet. Csakhogy mára kiderült, megfelelő kultúra mellett a probléma kezelhető, Ahogy nyilván egy mai kultúrával és ismeretekkel rendelkező tengerész és polinéziai benszülött szeretkezése nem vezet nemi betegségehez. (Arról már nem is beszélve, hogy a kankó egy biológiai betegség, míg a homoszexualitás még szerintetek is pszichológiai) :DD

    5) A normális életvitelt nagyon sok ''betegség'' akadályozza. Jellemzően ilyen például a mozgásszervi betegségek, az értelmi fogyatékosság különböző fokozatai, de ide sorolhatnánk olyan terjedő fogyatékosságokat is mint diszkalkulácia, diszlekszia.
    Na most tényleg igaz, hogy jelentős , mindenki által támogatott és segítendő kisebbségek: mozgáskorlátozott, enyhe értelmi fogyatékos, siketnémák stb.

    Vajon a ''betegséghívők'' számárá miért nem ugyanilyen magától értetődő dolog a homoszexualisok lehetőségeikhez méret normális életvitelve? Házassággal, gyerekkel?

    6) A melegfelvonulás engem egyáltalán nem zavar, igaz nem is nézem, de ha téged zavar, akkor ne menj oda és ne nézd. De egy ilyen felvonulás mivel kevésbé engedélyezndő, mint egy fideszes nagygyűlés, egy Kossut téri tüntetés, azt nem tudom. A melegek ezen a felvonuláson talán meg akarták dönteni a demokráciát? Talán törvénytelenségek sorozatára biztattak? Talán sértették valakinek a jogait? Ha ilyet tettek, akkor be kell őket perelni. De embereket verni?
    Az Észak - írországi példa is meglehetősen erőltetett, mivel ott egy olyan eseményre emlékeznek, ami a katolikusok jelentős érdeksérelmével járt (mondjuk legyilkolták némelyikük üknagyapját). De melyik ellentüntetőnek az üknagyapját rontották meg a bu*ik 300 évvel ezelőtt ?

    Végezetül se pszichológus se orvos nem vagyok, mindössze próbálom átgondolni a dolgot.

    [Szerkesztve]

    Fej! Tor! Potroh!

Új hozzászólás Aktív témák