Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    ASUS RT-N12 D1 sebességteszt

    Ráérős időmben csináltam néhány sebességtesztet egy ASUS RT-N12 D1 routerrel, hátha valakinek hasznos lesz még ez az infó. A tesztre 1000/200-as DIGI netet használtam, illetve a DHCP-s tesztek idején egy ASUS RT-N18U router volt a tesztalany elé kötve. A két WiFi teszt 20MHz-es csatornaszélességgel történt, a mérésre használt laptopban Intel® WiFi Link 5300 agn adapter van.. A teszteket a http://szelessav.net/hu/sebesseg_meres oldalon csináltam, így az egyenletességről is van egy kis grafikon. Lássuk tehát az eredményeket...

    Elsőként a jelenlegi legújabb gyári firmware-el, és DHCP WAN kapcsolattal.

    Sajnos a gyári firmware-el történő PPPoE-s mérést elfelejtettem megcsinálni, mielőtt visszatettem volna a Tomato-t, így ez innen most kimarad, de szerintem közel azonos eredményt hozott volna, mint Tomato fw-vel, BCM NAT nélkül, tehát valahol 80Mbps környékén.

    A gyári szoftverrel csináltam még egy WiFi-s mérést, ami valamivel jobb eredményt adott mint Tomato-val.

    Firmware csere után Tomato-val elsőként DHCP kapcsolattal, és BCM NAT nélkül teszteltem.

    Majd ugyancsak DHCP, de már bekapcsolt BCM NAT mellett.

    PPPoE kapcsolattal és BCM NAT nélkül az alábbi eredmény született.

    És végül az utolsó WAN tesztben még mindig Tomato fw, PPPoE kapcsolat, és bekapcsolt BCM NAT.

    És persze Tomato alatt is csináltam egy WiFi tesztet.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák