Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBlackDog

    veterán

    Ma volt szerencsém városi rövidebb távon utasként egy MK4 Mondihoz (2.0 dízel). Anno, Civicből átülve maga volt a mennyország, de, így az S60 után már inkább visszalépésnek érezném (persze, jó autó, nem "lehúzni" akarom). Futóműve sportosabb, nem annyira jött be, mint a Volvoé. Érdekes, hogy viszonylag fiatal, 2012-es példány volt, de zörgést már hallani benne (kb. a 10 éves Volvo is tud csak "ennyire" zörögni, ha jobb formában van). Ülése kemény, nekem kényelmetlen volt (ilyen területen a Civic is jobban bejött). Motorzaj kb. annyi, mint az S60-ban (csak a Mondiban ugye a 4 henger dízeles kerregését hallani), viszont a futóműzaj, gumizaj szerintem több kicsivel, illetve a szomszédos sávokban elhaladó kocsik zajából is több szűrődött be. Viszont belső méreteit tekintve (elől, hátul, puttony) még mindig eléggé korrekt ajánlat szerintem egy ilyen Mondi.

    Viszont amit nem értettem, hogy 60-70 km/h-nál miért 5. fokozatban van kínozva a motor 1200-1300-as fordulaton. Hallani és érezni is lehetett, hogy morog, de legalább nem is annyira megy.

    (#92805) Morris: Grat hozzá! Sok kellemes utat hozzá! :)

    (#92804) Mágus2: Akkor 100 környékén már illik visszapakolni 5-be?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák