Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    Sziasztok! Fogalmam sincs jó helyen járok-e kérdésemmel, visszaolvasás nem segített, így bepróbálkoznék itt.
    Ha nagyon rossz helyen járnék, kérlek benneteket irányítsatok a megfelelő fórumba.
    Kérdésem:
    Sógorom segge alól előbb-utóbb eladják a saját használatú céges autóját, nem kap másikat, gondoskodjon magáról. Éppen ezért nem piaci áron hanem alatta, megveheti az általa használt autót, de csak ő!
    Viszont neki nem kell, venne egy fiatalabbat, nekem meg kellene piaci ár alatt!
    A lényeg: a sógornak kell megvenni, szerződést kötni a céggel, kifizetni, stb., de én tőle azonnal megvenném.
    Mi hivatalos és legális módon lehetne megúszni a fenti tranzakcióban azt, hogy ne kelljen a sógoromnak a nevére íratni az autót, forgalmit (eredetiség vizsgálat, biztosítás rendezés, utánajárás, stb.), aztán amikor ez kész, nekem újra kezdeni az egészet: eredetiség vizsgálat, biztosítás, forgalmi átírás, stb.stb.
    Itt nem is inkább a pénz spórolásról lenne szó, hanem az utánajárási időkről, meg pl. arról, ha valakinek pár napig van tulajdonában egy autó, akkor mi van?
    Tudtok segíteni, vagy megfelelő helyre irányítani?

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák