Új hozzászólás Aktív témák

  • Revolit

    senior tag

    válasz roberto211 #18101 üzenetére

    Oh, látom csak itt indítottam be, de akkor még pár megjegyzés az első kommentemhez :)

    A KRESZ definiciója alapján smán ráhúzható az útkereszteződés:
    a) Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).
    [...]
    k) Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása.

    Ráadásul valóban figyelmeztető tábla is van előtte.
    A kapubejárót azért linkeltem be, mert ott magasra szokott nőni a bokor, és közelítve a kapubeállóhoz tök ugyanúgy néz ki mint a második képen linkelt hely. Nem mellesleg erre is rá lehet húzni a fenti definíciót. Megjegyezném én kapubejárónak tekintek rá, és nem szoktam jobbkezet figyelni. Aztán egyszer nehogy nagyon meglepődjek...

    szerk.: Oké, mielőtt ebbe kötne bele valaki, tudom hogy nem az számít, hogy minek néz ki valami, csak megjegyeztem mint érdekesség :)

    szerk2.: Amúgy én se szoktam parkolóból érkező autónak elsőbbséget adni illetve elvárni. Csak múltkor lazán kikanyarodott elém egy, úgy kellett beleállnom a fékbe. És most elolvastam a kreszt, és érdekelne kinek mi a véleménye. Eddig azon a véleményen voltam mint roberto211. Aztán azt írtam le amit bele tudok mesélni, csak hogy meggyőzzetek az ellenkezőjéről :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák