Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Latyuka

    újonc

    Néhány éve használom a Linux Lite-ot. Még a !!11!! éves laptopomra telepítettem a 3.8-as 32 bitest (HDD-t SSD-re cseréltem benne) és fellélegzett, új erőre kapott a masina :) Saját gépeken CSAK és KIZÁRÓLAG Linux Lite fut és amíg a disztribúció él/fejlesztik, nem is lesz más. Végigjártam azt az utat amit fentebb Beniii06 leírt: "ezalinux" meg "azalinux", de erre rátaláltam és nem cserélném le semelyikre sem. Egy szóval: KIFOGÁSTALAN! Azzal hogy nem lehet rajta játszani: kedvencem a DeadSpace (első része (életemben az első és utolsó játék volt amiért pénzt adtam ki - de ezért megérte :) )). Próbaként feltelepítettem LL-ra (5.6), PlayOnLinux-al feltelepít, max. grafikán zökkenőmentesen megy 1080p-ben. Mivel mini-pc "őrült" vagyok ha érdekel valakit leírom a configot. ....de a topic lényege, hogy Linux Lite és semmi más :) Soha driver problémáim nem voltak, minden "pöcc-röff" és a telepítési idő is rövid, telepítése egyértelmű.

  • Latyuka

    újonc

    Észrevettem hogy a topicban szereplő linkek nem feltétlenül élnek, ezért ezt a linket lehet használni letöltésre:

    https://quantum-mirror.hu/mirrors/pub/linuxlite/isos/

    Már a 7.0 (Galena) csiszolgatása is elkezdődött, nyilván a 6.8 fog megjelenni előbb.

    Továbbra is napi használatra 5.8 van telepítve nálam, aminek 2025-ben fog lejárni a támogatása, kifogástalanul működik.

Új hozzászólás Aktív témák