Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz DigitXT #14512 üzenetére

    Egyetértek hogy a hitel nem ördögtől való (persze hogyne értenék egyet, én is már a diákhitellel kezdtem, nem is volt más lehetőségem, mint ahogy a saját lakás vásárlásakor se). De megértem azt is aki irtózik tőle, max. kicsit bekorlátozza a lehetőségeit ha nem használja ki az ember, de az is egyfajta szabadságérzetet ad. Persze, bérleti díj vs. hiteltörlesztő téma, ezredjére, nem is kell belemenni. :))

    "Szerk: a csúcs az alkoholista disznó volt, aki a szomszédba költözött...Megadta a végső lökést, hogy innen el, de most már akkor "utoljára"." Ez pont a bérlés mellett szól, képzeld el hogy a saját lakásod mellé költözik ilyen szomszéd, ahová már röghöz vagy kötve ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz kalifa777 #14542 üzenetére

    Szerintem köss rendes életbiztosítást (nálunk ez feltétele is volt a hitelnek, persze már évek óta megvan úgyhogy nem volt gond).

    A "rendes" alatt pont azt értem, amit írsz: a semmire (???? ne mondjunk már ilyet!) fizetsz, viszont ha történik valami, akkor nem annyit kap a család amiből éppenhogy a temetést (meg esetleg a fennmaradó hitelt) ki tudja majd fizetni és kész.

    Ha (neadjisten) meghalsz, lerokkansz, akkor máris kiesik egy kereset, havi párszázezres bevétel minusz, esetleg életed végéig el kell látni, speciális eszközök kellenek, át kell alakítani a lakást stb.

    Nekem a biztosításban a "sima" halál 20M, baleseti halál +20M (tehát azon felül), közlekedési baleseti halál +10M. Rokkantságot most nem tudom fejből, de rokkantság %-os arányában hasonló összegek. Mindez havi ~5.000 körüli összegért. Igen, sose látom viszont ezt a pénzt, ne is lássam semmilyen formában.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz kalifa777 #14545 üzenetére

    Bár a befektetési életbiztosításokkal a rosszhírű unitlinked-ek óta nem nagyon foglalkoztam, de szerintem sokat azóta se változott hogy max. visszakapod amit befizettél, arra valami kamatot, meg még egy minimális összeget, de abból szvsz. nem lesz sokminden fedezve.... persze ha találsz olyat ami fizet is rendesen baj esetén (a rendes alatt >10M értem mindenféle külön feltétel nélkül), meg még hozamot is ad a berakott pénztre, hajrá (nem mintha bármilyen 2in1-nál nem lenne jobb bármikor külön keresni egy rendes biztosítást meg egy rendes befektetést...)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz AxBattler #14550 üzenetére

    Mivel már nem forgalmazzák, tökmindegy szerintem, leírom :) K&H élet-társ biztosítás. De gyanítom bármilyen kockázati életbiztosítás hasonló másnál is. Érdemes bemenni egy bankba/biztosítóba (lehetőleg valami jónevű, megbízható helyre, és ki kell hangsúlyozni hogy kockázati biztosítást kérsz).

    Egy biztosításnak az a dolga, hogy ha te fizeted, akkor ők is fizessenek ha baj van, méghozzá annyit, amennyiből (legalább anyagilag) helyreállhat az élet a családban, és legyen (sok) idő alkalmazkodni.

    Én úgy csináltam, hogy az ÁSZF-ben voltak ilyen szép táblázatok meg számolások (szerintem ezt kötelező feltüntetni, az egységnyi befizetésre eső kifizetés vagy valami hasonló) , azokat átraktam excelbe, és beírogattam különböző havidíjakhoz egy egyszerű szorzással hogy mennyit fizetne a kórházi napidíj, a baleseti halál, a rokkantság, stb., addig tologattam, amíg elfogadható összeg jött ki (pl. a kórházi napi térítés kb. nem éri meg hogy emiatt fizess +300 forintot havonta, a rettegett betegségek (rák, infarktus) pedig úgy megnyomják a havi összeget, hogy abszolút nem érte meg (ráadásul max. 1.5-2M a biztosítási összeg amit adhatnak).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz KoVee84 #14597 üzenetére

    "(felét elengedik vagy valami hasonló), hogy pörgessék a gazdaságot"

    Próbálják csak meg... már a mostani intézkedéseket sem teljesen értem, ahelyett hogy a munkahely-megtartást támogatnák (pl. az állam állhatná az egyébként fizetés nélküli szabadságolást), szótlanul nézik ahogy rúgják ki az embereket, és megsimogatják a buksijukat, hogy "jólvan öreg, igaz hogy amikor felvetted a hitelt, nemhogy pár hónapnyi bevételkieséssel nem számoltál, de már két hét gazdasági visszaesés után totális gatter van, tessék, moratórium év végéig, igaz hogy utána kicsit még nagyobb szívás lesz neked, - főleg ezzel a hozzáállással ami miatt ide kerültél - , de majd megmentünk akkor is valahogy".

    Tizenéve pisálok szembe a széllel, hogy igenis lehet és kell is itthon boldogulni, és bizonygatom, nincs az a húzás ami engem távozásra késztetne, mert akármi is van, szeretem ezt a helyet - hát az elmúlt 1-2 évben elkezdett érni bennem valami, érdekes módon szinte minden tüske az újabb és újabb "támogatásokhoz" kapcsolható... pl. CSOK miatti szívásom, 8 hónapomba telt míg átvertem a bürokrácián hogy a lakásomba jelenthessem be a vállalkozást. Vagy a 4 milliós hitelelengedés - már rég nincs 4M a hitelem összesen, és a maradék rész az nem kérhető ki ilyen esetben, részemről elveszett. Míg aki végtelen+2 hitelt felvett ész nélkül (2017 előtt felvetteknek még lakáscélú se kellett hogy legyen!), annak huss, 4M nettó haszon.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz boorit #14618 üzenetére

    "Nem tudom, ezt tiltja-e valami, "
    Első körben nézd meg hogy van-e maximalizálva a szerződésedben az évente lehetséges előtörlesztések száma, és van-e költsége :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz OPiiPO #14679 üzenetére

    A jelenlegi helyzetből nem igazán érdemes kiindulni, nézd meg mi volt egy hónapja, két hete, akár csak a múlt héten, nem csak itthon.

    Én a full nyugis békeidőben is ~3(!) évig mérlegeltem mire bele mertem vágni a lakás megvásárlásába. Nincs az az isten (hacsak nem egy összegben, kp-ban van itt a kezemben a lakás ára, úgy hogy az játékpénz a többi megtakarításomhoz képest) hogy most belevágnék, vagy bárkit arra biztatnék.
    Talán hogy minden a földbe áll hamarosan, az kicsit erős, (bár ott volt előtte, hogy "tessék már eljátszani azzal a gondolattal" - szerintem az tök természetes hogy belegondolunk, mi lehet a legrosszabb forgatókönyv), de valóban most túl sok a bizonytalanság és kockázat.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz kexksz #14868 üzenetére

    "Az siman benne van, hogy valakinek bedol a vallalkozasa."

    Végre valaki megértette, amit sokan próbálunk az elmúlt hetekben magyarázni.

    Igen, sz*r a helyzet. Igen, dől be minden és mindenki. A vállalkozó azért lett vállalkozó (bár kétlem néha, amilyen panaszkodásokat levágnak néhányan), mert egyrészt úgy indult neki a vállalkozásnak, hogy előtte már felhalmozott valamekkora tartalékot magánszemélyként, amiből nem mindent tett fel erre, tehát ha a vállalkozás bedől, akkor nadrágszíjat összehúzva bevétel nélkül is bírná egy darabig.
    Másrészt mert gondolkodásban előrébb van és képes az alkalmazkodásra, és nem a megmentést fogja otthon ülve várni, hanem aktívan tesz hogy jól jöjjön ki ebből is.
    És harmadrészt mindentől függetlenül tudja és vállalja, hogy bármikor bukta lehet az egészből.

    Valaki be is kommentelt valami hasonlót vállalkozós face - csoportban, hogy aki most panaszkodik hogy honnan fizeti a következő havi KATA-t (nem az x darab alkalmazottat, meg a nem tudom még mit, hanem az egyetlen, 50.000 összegű kötelezettségéből a következő esedékeset), az nem vállalkozó, hanem egy elcseszett alkalmazott extra kockázattal :D

    (#14870) Kukipapa_rr abszolút egyetértek. Már 2016-ban is úgy csináltattam 3 redőnyt, hogy 1.5-2 hónapon belül vállalta a harmadik(!) cég (az első kettő kiröhögött hogy 3 ablakot ők ki se jönnek felmérni).
    Most: pénteken az első akit hívtunk felmért, másfél hét és jönnek szerelni.
    Ajtós 2017-ben: 9 hét, felmérés után (amire vártunk majdnem egy hónapot). Most: 8 nap (!).

    Nem akarok senkit bántani, emberi sorsokról van szó, remélem mindenki megtalálja majd újra hogy mit tud és szeretne jól csinálni miután ebből kimásztunk, és addig kihúzza valahogy, de itt az ideje egy kis tisztítótűznek nagyon sok területen.

    Hogy ez így jött el vagy máshogy jött volna, tökmindegy, amíg száguld a piac, addig nem gondol senki arra hogy mi lesz majd ha.... na most van ez a "ha".

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Van valakinek tapasztalata LTP részleges felhasználással? Totál kivagyok már az OTP LTP-s ügyosztályától, ahány ügyintézőn mentem keresztül, mindenki mást mondott.

    Legutóbbi infóm az, hogy az állami támogatásnak akkora törtrészét kell visszafizetni ha nem költöm el / igazolom / a teljes összeget, mint az elköltött és a teljes összeg aránya.

    De erre azt mondja az OTP hogy a MÁK-kal kell egyeztetni, a MÁK honlapján csak azt írja hogy az LTP-vel kell a (teljes) állami támogatásról lemondani (ha egyáltalán nem lakáscélra használom az összeget). Telefonos elérhetőségnek meg a Kormányhivatal van megadva, természetesen reggeltől foglalt (egyszer személyesen azt mondták hogy sok szerencsét ehhez a számhoz, mert talán ketten vannak arra a vonalra és a fél országot ők veszik fel) és 12.00-ig vannak csak (és holnap meg nem lesz).

    Szóval annyi a szituáció hogy covid és egyéb okok miatt leállt a számlagyűjtésünk, és nem is akarunk nagyon már mást csinálni, amit akartunk az kész / megvettük (kitolták októberig a határidőt, de minek verjük el a pénzt, csak mert "el kell költeni"), kb. az összeg fele elment, én már szívesen visszafizetek bármit bárkinek, ha végre megmondanák hova és hogyan... aztán letudnám a fenébe. De még ezt se lehet :o

    Vagy legegyszerűbb ha kivárom a határidőt, akkor beadom ami megvan, és majd intézik ők onnantól a részleges visszafizetést? Csak nem szeretek hónapokig húzni ilyen dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz axioma #15576 üzenetére

    "En egyszeruen leirnam nekik es bekuldenem levelben..."

    Ezzel az az egy bajom van, hogy korábban is adtunk már be nekik írásbeli kérvényt (mielőtt még kihirdették hogy októberig meghosszabbodik az igazolás határideje), hogy szeretnénk a 120 napot kitolni. Mai napig nem jött erre egy betű válasz sem.... OK, persze, a célt "elértük" mert kitolták a határidőket... de azért na, ügyfélkapcsolat vagy valami?

    De nyilván ha nyoma van akkor részemről igazolva van, úgyhogy megpróbálom ezt (is). :R

    Amúgy a Korm.hiv. lakástámogatási osztályt sikerült telefonon elérni, de azt mondták nem tudnak nyilatkozni :DDD Nade ha írok nekik, akkor megkapja aki ért hozzá, és majd ad erről hivatalos álláspontot... jó ez :D

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz axioma #15780 üzenetére

    "En azt nem ertem, miert nem lehet 2 gyerekkel panelban kezdeni."

    Nagyon egyetértek, mármint az értetlenségben, hogy miért nem bírnak magukkal az emberek.

    szerk: áh, nem kell a litánia.. :)

    Nekem is viszket a valagam itt az ötödiken, de rendben, csinálja bárki (a házvásárlást/építkezést), ha bírja, és tisztában van vele mivel jár.

    De csak azt hallom minden építkező ismerőstől (mindenki vergődik, összesen egy költözött használt házba eddig), hogy már megint túlóráznom kellett, és még este megyek a telekre, nincs idő, megint összevesztünk, megint elfogyott a pénz, a bank meg nem fogadja el a kivitelező igazolását, soha ne kezdj építkezni haver.. stb.

    A végén lesz egy hitelből épített ikerházfelük. Lelkük rajta, én inkább még kicsit várok itt az ötödiken, a gyerekeknek törődés kell és kb. másfél m2. egyelőre :D

    Jó, nálam meg este fél 11-ig húzgálja a széket a felső szomszéd. Valamit valamiért.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Veron #15792 üzenetére

    "Nekünk pl. ebből lett elegünk. :) Meg abból, hogy..."

    "Emellett mindenki saját maga dönti el, hogy mekkora a nagyobb/szebb/csendesebb ingatlan hasznossága.

    Nem tudtam úgy megírni a hsz-em hogy ne úgy hangozzon, mintha irigykednék, ezért visszatöröltem, és csak a konklúziót írom le: én is ugyanúgy unom a felsorolt dolgokat, de véleményem szerint ez nem csak annak a kérdése hogy én eldöntöm: nekem / a gyereknek / az asszonynak "hasznosabb" lenne egy nagyobb szebb csendesebb ingatlan :) Mert ezt már rég eldöntöttem én is :D

    Mondhatnánk persze, hogy mindenkinek a magánügye, és egyéni döntése, azon meg nem lehet vitatkozni... azon már lehetne hogy vajon nem gondolják-e ezt rosszul az emberek (mármint hogy ez főleg szubjektív kérdés - ahogy látom az ismerősi körben - khmmm és az elmúlt években "megmentett" tömegeken khmm - sajnos pont ez a baj hogy sokan az érzelmektől fűtve, a vágyaik után menve (márpedig kell a saját ház) vágnak bele ebbe).

    Tisztelet a kivételnek.

    szerk: Én és feleségem is családi házban nőttünk fel, sőt, szeretném hogy a (már egyébként meglévő) gyermekeim is így nőhessenek fel, de ettől még nincsenek irreális vágyaink :) - nem személyeskedésnek szánom, csak ez nem indokol semmit.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Oppenheimer #15897 üzenetére

    Azok még tovább meglesznek :D Szerintem a jó ég se robbantja szét őket, ugye annak az a lényege hogy nem összelegózzák, hanem kvázi az egész ház egyetlen nagy betontömb, mert minden szintet körbezsaluznak, bevasalják, és kompletten egyben kiöntik.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz flegga92 #15991 üzenetére

    "Szóval amit a kormány adott az a ingatlan tulajok zsebébe vándorolt"

    Nem teljesen értem amikor a támogatásokra (vagy - ne menjünk bele de a támogatásokon keresztül a kormányra) fogják, hogy felhajtották az árakat. Persze implicit nyilván erre is visszavezethető.

    Azért azok a vevők is "hibásak" (ha lehet ilyet mondani arra aki csak lakni szeretne valahol, a baj az hogy mindenáron, izomból, ész nélkül), akik az ingyen** millióktól megrészegülve rohantak megvenni azokat a lerobbant 30-50-100 éves lakásokat egyre magasabb áron, amikbe pár évvel azelőtt 6-8 millióért nem költözött volna a kutya se.

    Tegyük a szívünkre a kezünket, főleg az elején amikor alkudozás helyett elkezdtek egymásra licitálni a vevők, eladóként mi se lettünk volna hülyék nem eltenni a hasznot (és furcsán nézni hogy két éve 8M-ért nem megy el a békási panelünk, most meg 16-ért egymást tapossák érte).

    Innentől meg már öngerjesztő volt a folyamat, ahogy írod és többen írták is, a teljesen normális és időszerű, ettől független felfelé korrekcióról nem is beszélve.

    Amúgy gratula, jól csináltad, én 2016-ban, már általam eszementnek tartott áron, alku nélkül jutottam hozzá a panelemhez, és most annak a duplájáért mennek még mindig itt ezek (ez már a csúcson túl van a jelenlegi helyzettel korrigálva...)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Gombinyó #16006 üzenetére

    A gyakorlat szerint, ha nincs a felek között eltérő megállapodás, akkor a vevő felelősségi körébe tartozik az, ha hitelből tervezte megfizetni az ingatlan árát, de a banktól nem kap hitelt vagy csak alacsonyabb összegű hitelt kap, mint remélt, és emiatt nem tudja kifizetni a teljes vételárat. Ebben az esetben a vevő a foglalót elveszíti. Természetesen a felek a szerződésben előzetesen szabadon rendelkezhetnek arról, hogy ilyen esetben nem alkalmazzák a foglaló jogkövetkezményeit, és ezt a vevőnek érdemes ilyen esetben felvetnie.

    Precedenst kéne látni. De én is kb. így gondolom. Igenis a vevő felelőssége hogy legjobb tudása szerint meggyőződjön róla hogy rendelkezésre fog állni az összeg (~előminősítés), mert az eladónak kára származik abból ha húzza az időt és végül nem is veszi meg az ingatlant - és persze közös megegyezéssel ettől el lehet térni, de azt rögzíteni kell.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Kobe #16009 üzenetére

    Jogos, persze, de tényszerűen a vevő oldaláról hiúsul meg a tranzakció - ami a papíron van, az bizony fekete-fehér, ha le van írva hogy ez az eset vis maior akkor az (#16008), de ha nincs leírva, akkor - legalábbis az idézetem szerint és több helyen ezt találtam - ez a vevő problémája (ha nem is az ő hibája).

    Az hogy az eladó túlbecsülte az árat, a vevő ezt elfogadta, és/vagy az értékbecslő meg egy ****, az sajnos benne van a pakliban. (nem értek hozzá, nem lehet több értékbecslést kérni pl. ugyanahhoz az adásvételhez? szerk: ja látom a válaszokat, jogos: másik bank + szerződésmódosítással a határidő kitolása pl. működhet akkor)

    Amúgy simán el tudnám képzelni, hogy bank által elfogadott, "hiteles" értékbecslőt az eladó kötelessége legyen hozni és ugyanúgy kötelező lenne megcsináltatni előre, mint az energetikai tanusítványt.

    Persze ez szép álom, de azért jó belegondolni hogy az eladónak muszáj mellékelnie egy hivatalos papírt arról, hogy mennyit ér a lakása, és ez alapján össze lehet hasonlítani hogy ő mennyit kérne érte. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Agostino #16105 üzenetére

    "ilyenekből meg mindig akad"

    Javaslom a KömKel blogját (kb. az építőszakma kiszámoló.hu-ja :D). Ne érts félre, de pont olyan sztorikat ír le, hogy én pl. meg se nyitnék olyan hirdetést (családos emberként házat keresve) amire az általad leírtak igazak :) Más kérdés lenne magányos farkasként, befektetőként etc.

    Hatványozottan (minden értelemben) igaz hogy sz*rból nem lehet építkezni, bármennyire is "megugorható" a többi a saját (egyébként biztosan jó) munkáddal. Tudom hogy nem ezt kérdezted, és ez csak az én véleményem persze :) :R

    (#16108) sakal83

    "3honapos gyerekkel egy sajat felújítása egy haznak jo eséllyel válás"

    Lehet ezt jól csinálni, csak nehéz :) Mi is a panelünk felújításakor az idő egy jelentős százalékában nem szóltunk egymáshoz mert rohadtul összevesztünk - szóval nekünk se sikerült jól, de még együtt vagyunk:D De a lakás elfogadható lett végül, sokmindent magamnak csináltam mert a trógerek pénzért se csináltak jobbat.

    Viszont akkor megfogadtam, hogy amennyi évet ott veszítettem (porból tüdőztem rendesen, szike pengéje elpattant, és lehetett rajtam kesztyű meg szemüveg, mert a felkaromba fúródott, majdnem necces helyre), plusz a stressz, stb. stb. na azt úgy fogom visszanyerni hogy én a büdös életben többé nem újítok fel használtat, és ha egyszer odajutok, kulcsrakészen veszek végig dokumentált, szakértővel átnézetett házat, pont.

    Amúgy amit mondasz aláírom, nehéz időszak volt, ismerősi körben is volt, aki (szintén kisgyerekes) inkább még a telket is eladta amin építkezni akartak, hogy megmaradjon a család.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz skristof #16126 üzenetére

    "de ez iszonyú lehangoló. " Ahogy a valóság általánosított de többnyire helytálló összefoglalói általában, azért írtam hogy olyan mint a kiszámoló - vagy elszomorít, vagy betalál valakinek és akkor dühít, de nem hagy érzelemmentesen :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Brave_86 #17038 üzenetére

    Hát ha a munkadíj felét az állam állja, akkor gondolom duplájára :D ;]

    Cserébe gondolom mindenkiből IS hirtelen felújító kisiparos lesz "a megszokott" minőségben, mégse lehet majd lasszóval se összefogdosni senkit azonnali kis javításokra, de valószínűleg a közepes felújításokra sem...

    Viszont őszintén: ez egy sokkal értelmesebb lépés mint a lakásáfával való szórakozás.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Qtya123 #17048 üzenetére

    A mennyit lehet nyerészkedni kérdésre meg is született kiszámoló cikke :) (spolier: sokat)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Brandynew #17112 üzenetére

    A saját (valószínűleg valahol szerencsefaktort is tartalmazó, mert a matek az nem jön ki. szerk: ok pluszmunka, elég komoly lehet ráadásul :) :R ) példádat ne vetítsd le a piacra és mindenki másra. szerk: ettől még igaz: "szerencsésnek" kell lenni (pl. én 4 éve vettem a saját panelem, aki most "indul" gyerektelen friss házasként sokkal jobb helyzetben van, én meg a három gyerekkel kiárazódtam abból hogy a közeljövőben pl. családi házba költözzek, főleg a "támogatások" miatt. Ráadásul dolgoznék én is hidd el, mert minden vágyam dobbantani a panelból, de gyerekek és napi 10 órás - OK, önmagában nem rosszul kereső - meló mellett..)

    Vagy ha ki van maxolva a 3 gyerek CSOK, Babaváró, és minden lehetséges családtámogatás, és még mellé hitel - az viszont durva elköteleződés, durva feltételek, komoly lehetséges következményekkel, és attól hogy elérhető, sokan nem akarják, és nem is mindenki tudja igénybe venni.

    Nem az hogy nem hiszek neked, most így számolgatva, nekem mint egy (szerintem) átlagos IT-s állással + feleségem közalkalmazott, ha most eladnám a zuglói panelem, akkor meglenne az 50M kp-ben. Csak:
    - nem maradna tartalék
    - kb. egy "2000benújépítésű" lakást tudnék venni max. belőle, kisebbet mint a mostani panel (plusz a szutyok minőségű lakások miatt csöbörből vödörbe)
    - úgy jön ki nekem, hogy 16-ért vettem anno ezt a panelt (és akkor is sokalltam), ami most 32M (lásd: szerencsefaktor)

    Szerintem az nem kunszt hogy 50M-ért egy 10 évvel ezelőtt a béka s*gge alatti áron se kellő panel színvonalát hozó kvázi-új lakásba, vagy egy 30m2-es teljesen új lakásba költözzön valaki.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Valahogy meg akartam fogalmazni a kétségbeesésemet a jövő év(ek)re vonatkozóan, pont megtette KömKel.

    "Lemész kutyába, hogy találj vállalkozót, aki hajlandó dolgozni a házadon. Lejjebb fogod engedni az igényszintedet, csak valahogy be legyen fejezve, legyen vége a rémálomnak.
    Ha nem így teszel, ott fogsz állni egy félkész rom közepén, mint egy kiskakas a szemétdombon, és hiába kukorékolsz... "

    (az az igazság hogy én eddig is ezt láttam 8-10 ismerősi körbe tartozó építkezésnél / felújításnál, hogy így van, na ha ez csak rosszabb lesz... :U )

    Sajnos megerősítette a gondolatomat, hogy a következő években (még ha minden más jól is megy majd), esélytelen lesz hogy továbblépjünk a panelből családi házba. Persze túléljük majd, pont most csodálkozunk el, hogy 5 éve itt lakunk, gyorsan elrepült, az elvileg annak a jele hogy jól érezzük magunkat :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz 426os #17777 üzenetére

    Másnak ennyi se jut, most panaszkodjak?

    Pedig így 5 év után már elég vegyes a kép bennem, úgy indultam neki, hogy pontosan tudom hogy minden irányból (főleg fentről) hallatszani fognak a szomszédok, hogy a paprikás krumpli szaga bele van ivódva évtizedek óta a linóleumba a folyosón, hogy a lakógyűléseken a lakók 10%-a lesz ott, ők is csak azért hogy összevesszenek, de minden ügyet évekig fogunk húzni, hogy 5 év alatt még egy nyomorult képet se fúrtam fel a **** betonfalra.... de ezzel mindenki más minden nap meg fog próbálkozni...

    "Örömmel" hallgattam/olvastam egész évben hogy "nem is tudom panelban ti hogy bírjátok ki két gyerekkel a bezártságot, olyan jó hogy nekünk itt az udvar, a trambulin, a medence, jajj bocs nem érts félre csak...."

    Ettől függetlenül egyetértek #17779 Ijk hozzászólásával, ennél sokkal-sokkal nagyobb lutri egy családi ház, ha újépítés, azért, ha régi akkor meg azért, anyagilag (és a családi béke megőrzése érdekében) meg egész egyszerűen nem lett volna épeszű dolog még belevágni.

    A panelba is úgy jöttünk hogy full felelősen, bebiztosítva azt hogy bármi ménykű beüt (igen, ez az év pont annak számít), akkor is tökéletes anyagi biztonságban maradjunk, idén letudtuk a hitelt is, minden OK ilyen szempontból.

    Kb. annyi önerőnk volt és annyi hitelt adtak volna hogy "simán" belevághattunk volna egy építkezésbe is. És áldom az eget hogy nem vágtunk. Szóval kezdetnek panel tökéletes, aztán meg úgyis úgy megutálod hogy mindent megteszel majd hogy összegyűjts a továbblépésre :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #41635072 #17795 üzenetére

    Kognitív disszonancia :) Bár engem pont nem érint, én bevallom és írtam, megbántam hogy ezt a konkrét lakást választottam, megbántam, hogy egyáltalán panel, megbántam hogy nem voltam felelőtlenebb és vettem fel több hitelt egy kicsit jobb lakás miatt (kevesebb hitelem volt mint az állami támogatások korlátja, így szó szerint elveszett ~2M ingyenpénzem mert túl felelősen vettem fel túl kevés hitelt :((( ).

    Minden porcikám menekülne (a családot azért próbálom nem terhelni ezzel, főleg hogy pár évig még el kell viselni) és ezért próbálok aktívan tenni is.

    De ettől még örülök is hogy van egy hitelmentes fedél a fejem felett, a család nálam jobban megvan itt, jó helyen van, praktikus, és ép ésszel viszont tudom hogy a családom létbiztonsága miatt tűrnöm kell. Hidd el, a "milyen jó/ nem is olyan rossz" a legtöbbeknél ezt jelenti, nem azt hogy nem vágyunk jobbra. Egyébként ez a " áthallás, zajos, retkes közös terek, lepukkant külső, és alacsony presztizs"-dolog azért nem mindenhol igaz, nálunk se mind.

    De nyugodtan tedd fel a kérdést fordítva: a családi házasok, miért próbálják bizonyítani maguknak hogy jól döntöttek? Hogy évekig szívnak az építkezéssel, hogy a "kész"az azt jelenit hogy levonult a kivitelező, akármilyen állapotok is vannak, onnantól oldják meg?

    Hogy ha nem saját építés, akkor együttélni a meglévő problémákkal, vagy, a tudattal hogy mindig ott van 1-2 millós felújítás amit csak azért nem csináltatsz meg mert a, már unod b, épp nincs rá lóvé.

    Vagy ahogy lentebb írták (no offense, nem is idézem mert személyes preferenciába nem kötök bele), de 2-3 órát utazol minden nap csak azért hogy hétvégén "élvezhesd" hogy füvet nyírsz, javítod az ereszt stb., és évente kétszer kiülsz grillezni, mert a családi ház!!4

    Aztán belefutsz egy kutyás, zajos, avarégetős szomszédba, máris ott tartasz (rosszabb) mint a panelban.

    Az utolsó mondatoddal egyetértek, az lenne a normális, hogy az ember ésszel ugrik bele egy ilyen döntésbe. De pont a ma (tegnap) linkelt KömKel cikkben is ott a konklúzió: az emberek hülyék (röviden ;]).

    BÚÉK :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz golfvariant #17857 üzenetére

    " bármit el lehet majd adni csillagászati áron, mert most akarják bepótolni az elmaradt 1 évet..."

    Én meg még mindig csak csodálkozok, irigy vagyok, kicsit utálom őket, sajnálom is őket a rengeteg szívás miatt (ismerősök is bőven érintettek ebben bőséggel, házvásárlás / építés oldalon), mert sz*rt kapnak drágán, de a kognitív disszonancia megoldja a dolgot. Én meg várhatok mikor költözök házba....

    De mindenesetre fenntartom az évek óta fennálló és hangoztatott véleményem: alapvető mentalitásbeli problémák vannak a vevői és eladói /építtetői/ oldalon is, és amíg az előbbi a saját ingatlan iránti vágyból hagyja magát kihasználni az utóbbi által, nem is lesz változás. (nem, nem tudom a megoldást amúgy)

    Amúgy agyf**** most hogy ránéztem a környékbeli hirdetésekre, megint 40M forint körül (45-ért is!) vannak feltéve az Örs/Füredi úti ltp. miénkhez hasonló panellakásai, kb. azonnal beépült minden (releváns vagy nem azt tökmindegy) állami pluszpénz, tavaly már azért 30-35 körülre "normalizálódtak" itt az árak, most megint mennek felfelé ész nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz j0k3r! #17859 üzenetére

    Úgy véled, hogy 2020-ban szépen emelkedtek a fizetések, minden jól ment? Én úgy látom, hogy ahogy fogynak a CSOK & Babaváró felvevők, úgy fogy el a támasz a mostani árak alól. Senki se gondolja, hogy fizetésből és bérből vásárolnak ingatlanokat az emberek.

    Nincs alátámasztható konkrétumom, csak környezetem példái, nyilván nem reprezentatív, de pont azt látom, hogy sokan adósodnak el 20 éves hitellel (+kimaxolt 3 gyerekre bevállalt támogatásokkal) észérvekkel abszolút nem alátámasztható módon, úgy hogy a férj 2 melót tol párhuzamosan, és minden nap nyolcra "ér haza" a családhoz, alap hogy 18-22 kerületekbe költöznek csak hogy legyen ház, miközben ugyanúgy Budán meg a 13. ker másik felén dolgoznak továbbra is (nem is mindenhol engedig a HO-t).

    Szép remény 2016 óta hogy "most már tényleg csökkenés lesz", eddig nem jött be, és nem úgy tűnik hogy be fog jönni, nincs itt józan ész ami visszafogná a keresletet, akkor se ha nincs pénz (+sok helyen (átlagembereknél is) van amúgy pont annyi cash, hogy azt higgyék, azzal már el lehet indulni).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ijk #17862 üzenetére

    Nyilván aki 3 gyereket akar és jobb esetben már van kettő az jóformán hülye lenne nem felvenni minden támogatást amíg van.

    Amíg nem volt 2 gyerekem addig én is 3-at akartam :D ;] Egyébként nem, CSOK-ot is egyre vettünk fel anno, úgyhogy kemény 600k-ért van most állami jelzálog és egy csomó korlátozás a lakáson....

    KSH alapján (sajna csak 2011-es adat van, kíváncsi lennék hogy változott ez azóta de mintha a kiszámolón lett volna cikk hogy az elmúlt 30 évben kb. semmilyen támogatás nem nagyon változtatott a demográfiai dolgokon) ~10 éve az É-ÉK megyék kivételével 3 vagy több gyermek az összes család ~15%-ában van.

    A teljeskörű ismeretségemben (család és mindenkori ismerős akivel még mostanában is váltok pár szót ha találkozunk, többszáz ember) egyetlen négygyermekes, és bőven tucatnál kevesebb háromgyerekes család van (persze akiről tudok).

    Szép dolog bevállalni/tervezni, de elég egy kis csúszás vagy probléma (nekünk az első nagyon nehezen, sok idő után jött össze, ráadásul elvesztettük, és amióta ez is téma a beszélgetésekben, nagyon sok ismerősről kiderültek hasonlók), én meg pl. nem szeretnék 55 évesen még általános iskolai ballagásra járni. De ahogy írod és én is írtam, van aki (sajnos) nem a racionalitások után hanem az ingyenpénz után megy. És tegyük hozzá: az említett 15%-ban már ők is benne vannak azok mellett akik tényleg akarták a 3+ gyereket.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hurenzon #18086 üzenetére

    És mi volt a többi? 30 m2 WC? :D

    Amúgy ne általánosítsunk, 80 m2 családi házban nőttem fel, 10 m2-es koliszobában éltem 8 évet, 28 m2-es albiban kezdtem feleségemmel, most 68 m2-es panelban élek, egy ilyen méretű/beosztású családi házzal totál kiegyeznék a két gyerekkel együtt is. Nekem az a normális hogy alkalmazkodok a lehetőségeimhez.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hurenzon #18101 üzenetére

    #18102 :D ;] pont ez jutott eszembe, a teraszt egyáltalán 1:1-ben hozzá lehet számolni az alapterülethez? Mert nekem úgy jön ki a ~140.

    Másrészt, >40m2 garázs... OK, akinek olyan autói vannak, és megengedheti ezt, tegye, nem irigykedek, úgy általában értetlenkedek, hogy m2-árban amekkora pluszköltség ez, annyiból én ötévente új garnitúra autót vennék (és ezt többször eljátszva sem biztos hogy drágábban jönnék ki, mint 40m2-et így elpazarolni).

    Meg értem én hogy kell közösségi tér, de a társasági életünk nagyjából elmúlt mióta minden cimborámnak (és nekünk is) van 2-3 gyerek, így egy 40m2-es konyha-nappali-étkező nekem tök élhetetlen lenne (röhej, a komplett első albink, ahol 3 évig éltünk tök lazán, elférne ebben a szobában és még maradna is hely :D ).

    De ugye különbözőek vagyunk :) Nem a konkrét lakást vagy valaki ízlését fikázom, csak azért írom hogy lássuk, hogy nem mindenkinek ez az álma (közel sem).

    #18105 na igen és akkor még nem is néztük "szakmaibb" szemmel.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Eagl3 #18110 üzenetére

    Ezért írtam hogy egyéni preferencia + sokminden függvénye :)

    Mivel csak a jelenről tudok nyilatkozni (most tökéletesen elvagyunk a 20m2-es nappali-étkezőben két gyerekkel egész nap - na de ha nem lennénk el, akkor is csak ez lenne :D), nem is fűzök hozzá továbbiakat, majd ha én is odajutok hogy ki kell találni, mekkora nappalit akarok igazából... :))

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Brandynew #18120 üzenetére

    "Amikor sietsz, akkor zuhanyzol és kész vagy 2 perc alatt, amikor élvezkedni akarsz, akkor fürdesz"

    Nekünk csak olyan fürdőszobánk volt (minden egyes házban/lakásban ahol lassan 40 év alatt laktam) ahol a kádban lehetett zuhanyozni.

    Lehet hogy emiatt alakult ki ez a szokás, de én zuhanyozni is 10-15 percig szoktam ("élvezkedek" ha már ezt a szót használtad :D) a jó forró vízben.

    Mert ennyi idő kevés egy rendes, ellazulós fürdéshez, de pórusokat kitágítani pont jó. Tekintsünk el attól hogy a Duna vizét is kipazarlom ezzel, dolgozok az ügyön :)

    De igen, ez is egyéni dolog, meg azért 40-50-60 éves korban nem lesz mindegy hogy be kell-e mászni mindig a kádba, zuhanyzáshoz is.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz anorche1 #18148 üzenetére

    1. lépés: google "<cégnév> céginfo" (amúgy kb. ezen kívül 0 találat jön rájuk, a saját honlapjukat (aminek a szövegezésén - Transzparencia / Prudencia!!! - kiakadt a bullshitmeter :D) is csak a munkatársak emailcíme alapján találtam meg).

    Egyszemélyes Zrt., minimális alaptőkével és árbevétellel. Plusz pontért nézd meg a címet google mapsen ahova be van jegyezve. Piti ingatlaniroda akik követelések értékesítésével is foglalkoznak, szerintem.

    Ha ilyen kérdéseket kell feltenni a konstrukcióról, én már rég nem foglalkoznék velük. :) Persze ezeken az ügyleteken lehet nagyot nyerni, de a jelen helyzetben meg főleg nem is vágnék bele egy ilyenbe.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Remélem nem nagyon off, inkább mosolyogjunk egy keserűt együtt :) Ezer év után újra beléptem az ingatlan.com fiókomba (esélytelenek nyugalmával) összerakni egy hirdetésfigyelőt.

    Megtaláltam az előzőt (első lakásunkat konkrétan ez dobta ki még 2015 végén): "lakások" max 16.5M, 55-99m2, I,II,III,XI,XII,XII,XIV,XVI kerületek. Egy kényszeredett könnycseppet elmorzsoltam most :D

    Amúgy 2 találat most is van rá, 1M (szerintem bekamuzva) Hungária körút (bérleti jog), 14M Francia út, (bérleti jog). Ennyi.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz skristof #18299 üzenetére

    Nem tudom mi lehet erre a megoldás amúgy. Szabad piac van, és tök mindegy mi miatt, de most így működik.

    Az eladók álomvilágban élnek. Érzelmi alapon felülértékelik az ingatlant. Ha régóta ott élnek vagy ők építették, úgy gondolják hogy ha ők leéltek ott 20 évet szigetelés nélkül, akkor miért panaszkodik a vevőjelölt, az a kis penész elfér, a pincéből ki lehet szivattyúzni a vizet, a kétszer négysávos utca zaját meg meg lehet szokni....
    Rögtön kicsivel "piaci ár" fölé árazzák (ami úgy alakul ki hogy mindenki ahhoz áraz, végtelen kör), állapottól függetlenül (értékbecslő? az mi?). Várják hogy 80M-ért elvigyék a házat, de nem fizetnének ki 12.000 forintot az ingatlan.com csomagért, "kérésre képeket tudok küldeni". :N :(((

    A vevők végtelenségig eladósodnak, főleg ha nem vállalnak be x gyereket, az elmúlt év után agyatlanul mennének az aggloba, bármit megvesznek, amire ráfogható hogy "családi ház", csak menekülhessen a panelből, és a vége az lesz, hogy mégis csak elkel az előző bekezdésben leírt szutyok ingatlan, és pont ugyanilyen mentalitással élnek tovább benne az új lakók.

    Én nem is amiatt aggódok hogy most nem lesz családi házam, mert ész nélkül úgyse ugranék bele egy házvásárlásba, tehát lényegében a leírtak nekem nem is jelentenek konkurenciát.

    Inkább az az aggodalmam hogy közép-hosszú távon nem lesz-e ebből teljes környékek leamortizálódása az ilyen tranzakciókból, ha a le****om mentalitású eladók helyére először le****om - és több pénzem sincs rá - vevők költöznek (utána meg már ki tudja kik).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Brandynew #18302 üzenetére

    Félreérthető lehettem, az első mondatom pont erről szólt hogy én is látom: Szabad piac van, és tök mindegy mi miatt, de most így működik.

    "nagyon jó ember lehetsz, hogyha tudod, hogy el tudod adni a házadat 100 millióért, de inkább csak 70-ért adod el, mert azt az árat tartod igazságosnak."

    Irónia nélkül, használd nyugodtan a "hülye" szót, nem sértődök meg mert én is így gondolom :D Egyik legrégebbi gyerekkori emlékem hogy apám adta volna el a kispolszkit, anyám is ott volt, és benyögte hogy amúgy ez meg az a baja van, vigyék inkább olcsóbban :DDD Na ezt a mentalitást örököltem én is.

    Amúgy ha az emberek önerőből származó lehetőségei is úgy mentek volna az elmúlt években előre, mint a lakásárak és a kedvező hitelek, semmi bajom nem lenne, egyetértek hogy az árak kvázi "csak" korrigáltak felfelé, még ha "kicsit" túl is lőttek a reálison.

    De most kb. az van hogy mivel a cibetmacska sz*rját is arany áron árulják, hirtelen mindenki akinek van kecskéje, bezacskózza, kimegy vele a piacra, hogy háta valaki megveszi.

    A vevői oldal ugyanez: hallottak fél füllel valami olyasmit hogy sz*rból lehet a legjobb kávét főzni (és az állam még ad támogatást is kávévásárlásra), úgyhogy mindent amit eléjükraknak, megvesznek :D Remélem hatásos a hasonlat, bocs ;]

    (#18303) Agostino ++ ugyan már, gondolni a jövőre is? Miket követelsz meg az emberektől ;]

    (#18307) adalbert1 ++

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Mauzes #18591 üzenetére

    "Most persze jöhetnek a szimpla kommentek, hogy "itt valami bűzlik, menekülj", de jó lenne tovább menni."

    Ha az említett E.A. nevű úriemberrel találkoztál, akkor "itt valami bűzlik, menekülj" :K No offense, de olvastad a cikket amit linkeltél?

    Egy olyan bizniszben aminek rögtön az első lépése egy ilyen pofátlan gizda arc ("Járjon utána, nincs semmi nyoma annak, hogy ellenünk bármi nyomozás, eljárás indult volna", mondta), és te magad is gyanúsnak találtad már azelőtt hogy tudtad volna kicsoda, szerinted nincs sumákolás?

    "milyen kockázatom származhat abból, ha foglalós előszerződést vagy adásvételit kötök a tényleges tulajdonossal"

    Használd a fantáziádat a fentiek alapján :)

    Hogy konstruktív is legyek: a minimum hogy személyes találkozó a tulajjal (a gizda nélkül, az írásodból az jött le hogy vele még nem is találkoztál), és természetesen bármit adni/aláírni csak ügyvéd előtt.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #41635072 #18613 üzenetére

    "Van ilyen kollégám aki erre készül a drága kicsi barátosnéjával, hát ne tudd meg mennyire ki van készülve már most mindentől, tök frusztrált állandóan."

    Én mindenkinél ezt veszem észre aki most kapcsolatba került a lakásvásárlás/építés témával. Mindenre lehet magyarázatot (kifogást..) találni (csok, EURHUF, külföldi befektetők stb.), de az a helyzet hogy egy ilyen életreszóló döntésnél szerintem az az alap hogy objektíven tisztába kerülünk a lehetőségekkel, és elfogadjuk ami kijön eredménynek. Más világ van.

    Én is szeretnék Zugló kertvárosban családi házat, a panel eladásával és a megtakarításom megfelelő részével kiköhögnék 50-60M közti önerőt, csak az se elég lófüttyre sem, még egyszer ennyi hitel nélkül, és akkor még mindig csak ott tartok, hogy a (sokszor erősen) felújítandók közt nézelődhetek.

    Vagy még több hitelt veszek fel annak minden következményével, vagy elfogadom hogy egyelőre sehova (bónusz: vagy lejjebb adok az igényekből persze, de gyerekkel már nem annyira tud/akar az ember kompromisszumokat kötni).

    Pedig két gyerekkel nem leányálom a panel, mi se keresünk rosszul, mi is egyetemet végeztünk, és szerintem én igazán megérdemelném hogy kertes házban éljek :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Brave_86 #18685 üzenetére

    Érdemes lakógyűlés elő vinni az egyéni költségosztók témáját. Mindjárt nem lenne probléma hogy pokol tüzére felfűt mindenki, aztán ha meleg van akkor szellőztet. :D

    Nekünk nov-feb. havi ~15-17.000 a főtáv (melegvízzel együtt), nyári hónapokban 4-5000 (alapdíj + melegvíz).

    Még így is sokalljuk a téli számlát, mert a fürdőben nincs költségosztó így ott becsült fogyasztást számolnak, illetve a nappaliban és a konyhában ha tökéletesen zárna a szelep, még bőven pár ezrest fognánk (csak a gyerekszobában és a "hidegszobában" fűtűnk).

    De amúgy ja, még mi is szellőztetünk a déli fekvésű szobákban "0"-ra csavart szeleppel, a ház szigetelt, körbefűtenek az öregek, és reggel 8-tól este 8-ig idesüt a nap...

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz vzozo #18692 üzenetére

    Jól összejöttek a hsz-eink egymás után :D

    Erről a "lakók egy kisebb része erősen..." dologról mesélhetnél, én csak pozitívumát látom a dolognak (kezdve azzal amit írsz, hogy az emberek parasztok ha "ingyen van" a fűtés akkor inkább felcsavarják maxra és nyitogatnak, ezt a viselkedésformát is megszünteti (legalábbis bünteti) az osztó pl.

    Amúgy tudhatnák az osztók a kvázi "visszatáplálást" is (mínuszba menjenek), a nappalim 20m2 körbenapozott szoba, melegebb téli napokon erősen gondolkoztam hogy klímázok mert volt már 27 fok is :D

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz vzozo #18698 üzenetére

    "Ezek miatt ugye behoznak a társasházok egy csomó mágikus szorzót meg korrekciós tényezőt"

    Én amikor szóltam lent a közös képviselőnél hogy rakatnék fel a fürdőbe költségosztót, ott ült még egy idősebb igazgatósági tag meg a gondnok. A kk. nem tudta hogy ez hogy működik, az öreg elkezdett visítani hogy akkor mindenki másnak megváltozik a szorzója!!!!

    Finoman megfogalmaztam hogy én attól hova sz**jak :D A gondnok pont ugyanezt mondta, hogy jogomban áll a Techemtől kérni új osztót, sőt cseréltetni is (mert pl. radiátort cseréltem aminek más a tényezője), az meg hogy kit hogy szorozgatnak utána, az már az ő dolguk, ők is bemehetnek szólni hogy héló. Az ha valaki ezt nem teszi meg , hát fizessen valóban a saját (lehet hogy hülye) szorzója szerint.

    A durvább arcok emiatt két szett radiátort tartanak, aztán a fűtési szezon elején feldobják a merő nélküli fűtőtesteket, majd a tél végén vissza. Ha nagyanyámnak két kereke lenne akkor ő lett volna a motorkerékpár - sztori :) Főleg ha csak egy picit is nem zár valamelyik szelep 100-asan akkor egy feltöltött rendszer nyomásával spriccol azonnal a világba a víz ott, ahol mókolnak a radiátorral. Nekünk legalábbis össz évi 2 hétig (nyáron, ekkor lehet szerelni, ezt kihirdetik előre) nincs nyomás alatt a rendszer.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #41635072 #18813 üzenetére

    "pest megyében gyakorlatilag kb mindenhol maasabb ft/nm áron hirdetgetik a lepusztult kb bontandó házakat is, mint a lakásokat. Ez most komoly? :D "

    Én arra gondolnék, hogy abban bíznak, majd valami befektető megveszi aztán húz rá egy minél több lakásos valamit.

    Tipikus hirdetésben ki szokott bukni (főleg facebook csoportokban), már úgy vannak megszövegezve, hogy "xy állapotú (teljesen mindegy mit ír, látszik hogy lakhatatlan) ház, hatalmas telken, akár ikerház építésére is alkalmas".

    Ja és nem az hogy akkor telekárra vannak belőve, hanem > telekár * 1.2 + mintha nem bontandó hanem fullextrás ház lenne rajta + "úgyis tudom hogy magánszemély ide se fog szagolni, a pénzes beruházók majd megfizetik"-felár. :(((

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz skristof #18904 üzenetére

    Ismerősöm amikor szembesült vele, hogy 50-50%-os tulajdon esetén egymás bejelentkezéséhez a másik félnek is alá kell írnia (saját maga mellett!) hogy hozzájárul a bejelentéshez, fogta magát, mondta az ügyintézőnek, hogy "pillanat, kiszaladok, itt ül a feleségem kint a kocsiban, mindjárt aláíratom vele is". Nyilván ott ült kint a kocsiban :D ;]

    Amúgy az elmúlt 20 évben mióta párévente volt szerencsém töltögetni ezt a sz*rt, azt vettem észre hogy kb. irodánként mást követelnek meg és máshogy kezelik (mert ugye egy hivatalos okiratot lehet többféleképp kezelni :N)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz headhunter #18921 üzenetére

    :Y

    Megerősítette, hogy magamtól én biztosan nem fogok építkezni (na nem kellett nagy löket hozzá, láttam már személyesen is ismerősnél, mennyire kemény ez).

    Azt is látom, hogy (normális, megbízható) generálost viszont nem is nagyon fogok mostanában találni. Használt házakat már elkezdtük nézegetni, de katasztrófa az ár/érték arány. Maradok a panelban :DDD

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz whYz #18927 üzenetére

    Mivel nem vagyok érintett ezen nem is akadtam fenn :) A srác nagyon magabiztosnak tűnik, de igazán én is az ismerős hölgyek arcán/szemén láttam egy-egy beszélgetés közben, mekkora teher (volt) nekik ez :( A férfiaknak ez még akár kaland, tanulság stb. is lehet, max káromkodva mesélik egy sör mellett hogy mekkora szívás volt.

    Én egy kivétellel generálkivitelezős építkezéseket láttam ismerősi körben, azoknál is simán megvolt 2-3 év az üres telektől a beköltözésig (úgy hogy vasalás, zsaluzás, pakolás, vésés, kisebb kőművesmunkák, faanyag gyalulás, szemét pakolása, stb. saját erőből ment). Őrület.

    Nekem ez a nagyon naiv kép van a fejemben, hogy a technológiai időket is betartva miért ne lehetne 1-1.5 év alatt felépíteni egy házat... :)

    De mint mondtam, 1000% hogy nem fogok ilyenbe belevágni amíg nem lesz annyi pénzem hogy megfizetek mindent és mindenkit is, csak hogy minden rendben menjen. Rajta vagyok, de még kicsit várat magára a dolog :DDD

    Kitartás!

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Mercutio_ #18948 üzenetére

    értelmes ember most nem akar idegeneket a lakásában

    Kicsit elmosolyodtam, több fotós kollégától hallom, hogy csinálnának ilyen virtuális sétákat (nem, szándékosan nem reklámozok senkit, google listázás), egy ilyennel online bárki 0-24 megnézheti a lakást, és személyesen csak akkor kéne mennie ha tutira érdeklődik, és ott már nem lesznek hülye kérdései, kevesebb időt tölt el stb.

    Én is bepróbálkoztam ezzel, de gyorsan rájöttem hogy nem vagyok a magam ellensége hogy az ingatlanpiaccal kínlódjak :) Szerintetek, amikor az eladók havi egy tizest sajnálnak az ingatlancomon hogy képeket tegyenek fel a hirdetéshez, majd egy ilyet bárki megvesz? :U :D Ráadásul tényleg mindent meg lehet nézni a lakásban így, hát melyik eladó akarná azt :DDD

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz challo #19113 üzenetére

    Ha ez "vigasztal" bárkit is, pl. a becsületesnepperrel ugyanígy jártam, legalábbis az István se egy nagy durranás, korrekt, de csak abban az értelemben hogy vele normálisan lehetett beszélni, (ez lenne az alap), viszont amikor már menni is akartunk a telepjükre, akkor nem ő vette fel a telefont, hanem a kollégája, na vele akkora "élmény" volt társalogni (pont ugyanaz a stílus, modor, stb. mint bármelyik Fehér úti nepper) hogy megspórolt nekünk egy Budapest-Gödöllő utat :D

    Kiszámolóval még nincs személyes tapasztalatom de ők mind csak egy jól felépített brand, aki mögött ember(ek) van(nak), nyilván nem ugyanaz olvasni a szépen megfogalmazott írásaikat, meg face to face.

    A számlaadás meg határidők betartása meg.. ugye van a mondás hogy gyorsan, olcsón, jól dolgozunk, legalábbis kettőt választhatsz, és abból talán egy igaz lesz :DDD

    Másrészt attól még igazuk van, sok a megbízhatatlan szaki, az emberek pénzügyi tudása/tudatossága botrányos, és a magyar használtautó vásárló hülye ;]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Azert nehezen hiszem, hogy egy haz vasarlasa elott ne gondolna valaki vegig a kozel- es kozeptavu jovore vonatkozo lehetosegeket.

    mostanság vesz/vett agglóban, vagy külső kerületben (praktikusan új építésű) családi házat, annak nem gond havonta 1-2x kifizetnie a taxit.

    Jó, személyes példa meg "mást is olvastam már" nem bizonyít semmit, de kicsit elmosolyodtam ezeket olvasva.

    Tudok olyat, aki a gamer egerének jobban utánajárt mint a teljes házvásárlásnak, azóta csak panaszkodni hallom.

    Van 18.-ban ikerházépítős ismerős, aki nemrég sírt nekem hogy nemhogy fizetésemelést nem kapott, amire számított hogy abból törleszti az irgalmatlan hitelét, hanem leépítették, és most nem tudja hogy az építkezéssel totál kinullázott/hitelbe vert költségvetéssel hogy fejezik be a házat (amibe már beköltöztek, de elég hiányos, kivitelező lelépett).

    Felújítós/építős csoportokban is az süt sokakról, hogy kb. FOMO alapon mentek házba.

    Ettől még esz a jó öreg sárga irigység, mert én is legalább annyit idegeskedek a kifizetett hitelmentes panelomban mint ők, kényelmesebb lenne az udvaron grillezve egy sörrel a kezemben stresszelni :D De az hogy az emberek minden téren tudatosan vennének/építenének házat, hát én legalábbis nem ezt látom, tényleg a kb. menekülés van (ami csak pillanatnyilag érthető) ész nélkül bárhova, ahol már egy trambulin elfér az udvaron.

    De persze a tudatos, kp+hülye lenne nem csokot felvenni családiház-vásárló is létezik, aláírom, sőt, inkább előbb mint utóbb én is szeretnék közéjük tartozni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Tothgera30 #19386 üzenetére

    Nekem anno 4 hónapig(!) húzódott az eladó által pártfogolt bérlők kiköltöztetése, két szerződésmódosítás és +1 további "sima" szándéknyilatkozat követte a már megkötött adásvételi szerződést.

    És persze a t0ketlen ügyvédünk egyik alkalommal se javasolta a kötbért, hogy ne legyen következő alkalom (lehet nem véletlenül hiszen így neki is mindig fizettem az ügyvédi díjat (igen, csak én fizettem, az eladó elzárkózott ettől)), +4 hónap albérlet pluszköltsége, +rengeteg idegeskedés, valószínűleg jobban jártam volna ha az első alkalommal kérem vissza a foglaló dupláját hogy bocs de nem teljesíted a szerződésben vállaltakat és kabbe.

    Nem rémisztgetés, inkább motiváció hogy állj a sarkadra, még akkor is ha nem annyira sürgős a költözés :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz AxBattler #19433 üzenetére

    Csak azt tudnám hogy miért kell ezt a "magántulajdonhoz jutás" gondolatot forszírozni minden egyes döntéssel (most tekintsünk el a sumákolástól, a "népre" nézve kérdezem), így 2021-ben. Vagyis hát tudom nyilván.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Agostino #19445 üzenetére

    Én is azt gondolom hogy sokan meg fognak lepődni.

    Nálunk a nem hivatalos terv kb. váltásban heti 2-3 nap HO és komplementerben iroda, shared desk, emiatt bérlemény területének csökkentése stb. Persze ezek tervek de valszeg így lesz. Namost ez szerintem bőségesen korrekt, és nemhogy itthon de szerintem világszinten se gondolhatta senki még a leginnovatívabb cégeknél is hogy akkor mostantól örökké heti 5 nap HO...

    Csak szokás szerint ész és tervezés nélkül ugrott mindenki hogy na itt az idő házat venni az aggloban...

    Az elmúlt hetekben már nekem is kellett császkálni a városban, a forgalom kb. már helyreállt, plusz hozzájött az hogy most aki teheti az még egyébként is autózik a tömegközlekedés helyett... rettenet, szerintem már most rosszabb mint a járvány előtt volt. Sok sikert mindenkinek az ingázáshoz.

    Még csak annyi, hogy nagy ingatlanpiaci változást viszont nem vizionálok. Kiköltöztek, szívnak, ez van. Nem fog senki visszavándorolni a békási panelba most már emiatt, nagyobb hülyeségek miatt is inkább kínlódnak az emberek, csak ne kelljen elismerni hogy hülyék voltak.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák